Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
12 godzin temu, tom50 napisał:

U nas zaczynają obniżać cene za mokrą , na początku dawali 500 a teraz już tylko 480 . Mimo suszy plony nie są tragiczne

 

 

A nie mówiłem na przyszły tydzień jeszcze większe spadki będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

90210grzesiu napisał:

Popsuje się. dwa tygodnie może poleży na cienkiej warstwie i na opał tylko.

no to musze ją do worka ładować i zakiszac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

torpedo napisał:

Czyli w Twoim rejonie @dawcio2218 nie było ekstremalnej suszy? A jak płacą inni? Też powyżej 500zł/t?

U nas (Łowicz/Kutno) wszyscy mają w cenniku 470 netto. Jedni +/-6 zł, inni +/-8 zł/ Cargill w Dobrzelinie jeszcze nie ruszył - obserwują sytuację. Przynajmniej do wczoraj nie było decyzji z centrali.

Cena wszędzie bardzo podobna - 10 +10. Była susza okropna tak do końca czerwca. Później popadało dość solidnie a teraz znów pustynia. Na 4a plon pokazywało koło 15 t niestety mam straszne mozaiki i z pół hektara byla slabiutka i połamana. Jeśli chodzi o fotki to w galerii jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Ja tydzień temu mierzyłem 27 % i dziś tyle samo :/  I dziś jakby była wilgotna w dotyku nawet kolba czyżby oddawała wodę ? Myślałem ze przy takiej pogodzie dwa procent w tydzień spadnie

Edytowano przez Damian24424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Trochę szkoda tej masy, która poszła w powietrze.

A czy to prawda, że w FDW dopłacają 7,5 zł do samego dołu, czyli do 15%? Tak mi wczoraj tłumaczył pan z Kleczewa. Czy ktoś może to potwierdzić? Wprawdzie kolejki mają konkretne, ale z suchą warto się wtedy do nich pofatygować. Podstawowa cena u nich to 530 zł/t.

Cargill dzisiaj już rozpoczął suszenie, ale na razie tylko kontrakty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U nas też obniżka o 20zł,czyli 500,choć dosźły mnie słuchy,że kurniki 530płacą na ręke plus 10zł za 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Dobre jest, tylko trzeba dodać 2-5% jak przeleci przez kombajn zalezy jak zielona qq 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

A mi rosomak coś nie oddaje wilgoci tydzień temu 27 dziś mierze 27 myślałem ze przy takiej pogodzie chociaż te dwa procent spadnie i będzie można zacząć kosić a tu lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Murphys napisał:

Dobre jest, tylko trzeba dodać 2-5% jak przeleci przez kombajn zalezy jak zielona qq 

Jemu chodziło o metodę badania. I faktycznie ma rację. Pomiar na zmielonym ziarnie jest znacznie bardziej dokładny niż opr napięcia stawiany przez całe ziarenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

No murphys całe ziarno wilgotnosc 22% po kombajnie 29.2-30.5% za kombajnem i nad nim siwo lodyga sucha w 90% na 4 klasie lokata bagno ok 40% wilgotnosc nawet nie mierzyłem bo czuć gołą reką. W te 17% prosto z pola cieżko uwierzyć jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
13 godzin temu, torpedo napisał:

Trochę szkoda tej masy, która poszła w powietrze.

A czy to prawda, że w FDW dopłacają 7,5 zł do samego dołu, czyli do 15%? Tak mi wczoraj tłumaczył pan z Kleczewa. Czy ktoś może to potwierdzić? Wprawdzie kolejki mają konkretne, ale z suchą warto się wtedy do nich pofatygować. Podstawowa cena u nich to 530 zł/t.

Cargill dzisiaj już rozpoczął suszenie, ale na razie tylko kontrakty. 

Tak to prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4
15 godzin temu, torpedo napisał:

Trochę szkoda tej masy, która poszła w powietrze.

A czy to prawda, że w FDW dopłacają 7,5 zł do samego dołu, czyli do 15%? Tak mi wczoraj tłumaczył pan z Kleczewa. Czy ktoś może to potwierdzić? Wprawdzie kolejki mają konkretne, ale z suchą warto się wtedy do nich pofatygować. Podstawowa cena u nich to 530 zł/t.

Cargill dzisiaj już rozpoczął suszenie, ale na razie tylko kontrakty. 

W FDW kolejki może i konkretne ale do Cargilla bez kontraktu to chyba wogóle się nie dostaniesz. Poza tym okres od podpisania  do ustalenia  terminu dostaw przez logistykę to teraz pewnie z 2tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

U mnie ukosiłem w piątek  7 września niecałe 14t odmiana Ambrosini wilgotność 31% poszła na suszarnie i będzie do bydła w gospodarstwie.  Później kosiłem 12 września odstawione do Wipaszu wilgotność 25% i w w ten poniedziałek skoszona reszta wilgotność 22,9- 23,5% .  Gleba 4 klasa  wydajność ok 8 . Cena 500 +/-10zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
23 minuty temu, EdwardC360 napisał:

pionieer p8523 mlócony we wtorek. około 10t z ha wilgotność... uwaga 14 %!

😀😀

Edytowano przez konrad82
to suszy nie trzeba

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, EdwardC360 napisał:

pionieer p8523 mlócony we wtorek. około 10t z ha wilgotność... uwaga 14 %!

Daj wilgotnościomierz do naprawy 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj