Polecane posty

Gość   
Gość

Stachu niby czemu? Ja dzisiaj zacząłem ciąć. Wyharatałem 2 ha pioniera P8400. Ile ona tam ma chyba 240 FAO z tego co pamietam. Jeszcze miała z 20% zielonego liścia, a wilgotność wyszła 23%.

No i co d*pa, 8t/ha suchego dała ta działka. (kombajn od razu mi podaje plon mokrego i suchego ziarna)

Więc rekordów w PL na pewno nie będzie. Jak u mnie w okolicy kukurydze wyglądały pięknie a nie sypią. To co może być tam gdzie wyglądają średnio i bardzo kiepsko. Można się domyślić....

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34
nie chcecie wierzyć to nikt was nie zmusza. ziarno az sie kruszylo podczas mlocenia. taki rok . rok temu ta sama odmiana na tym samym polu mlocona pod koniec października miala 34% w tym 14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

p8400 jest bardzo lekka kukurydza w  poruwnaniu do flintow kws moze byc nawet 20% roznicy jest bardzo maczysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sprzedasz jako suchą po 800 🧐

 

1 minutę temu, EdwardC360 napisał:

nie chcecie wierzyć to nikt was nie zmusza. ziarno az sie kruszylo podczas mlocenia. taki rok . rok temu ta sama odmiana na tym samym polu mlocona pod koniec października miala 34% w tym 14%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

!4

 

 

 

 

14% z kombajny to nasz od razy srutowaną zaoszczedzisz na mieleniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, tadi77 napisał:

p8400 jest bardzo lekka kukurydza w  poruwnaniu do flintow kws moze byc nawet 20% roznicy jest bardzo maczysta

Ale 20% czego bo nie rozumiem. że chodzi ci o wagę ziarna?

Tak owszem flinty mają inną gęstość niż denty. Ale plon i tak jest mniejszy. Po prostu ziarno z jednej kolby waży mniej. Więcej jest ziaren na kolbie dent. Na ogół , oczywiście. Bo wiadomo że może być jakaś lipna plantacja denta i wzorowa flinta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, EdwardC360 napisał:

u nas suchą skupują po 590

Nie daj się okradać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

co roku sieje  8400 i flinty z kws przyczep wychodzi z ha tyle samo ale masa na korzysc  flintów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, tadi77 napisał:

co roku sieje  8400 i flinty z kws przyczep wychodzi z ha tyle samo ale masa na korzysc  flintów

A jakie odmiany z kws siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
23 minuty temu, bobienko napisał:

A jakie odmiany z kws siejesz?

ronaldinio ricardinio rivaldinio ambrosini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Dzisiaj wymłócone 10 ha  Cooler  Syngenta Fao 240   dała   7.88 t /ha  wilgotność średnia 21%  gleba 5/6 klasa

                                  8 ha  P8400  FAO 240   dała  10,6 t / ha   wilgotność  średnia 22,5%  gleba  3 klasa   .    Jestem zadowolony z plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj u szwagra byłem jak młocili tą p8400 z kawałka 2,3ha nawaliło całego tira i ze 2t jeszcze na przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
9 minut temu, bobienko napisał:

Wczoraj u szwagra byłem jak młocili tą p8400 z kawałka 2,3ha nawaliło całego tira i ze 2t jeszcze na przyczepę

Sieje ją już kilka lat. Bardziej lubi wilgotniejsze lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja2    0

Miałem pioneera i miałem kws w zeszłym roku. Obok siebie rosły. Plon 2t w plecy na korzyść pioneera. Ricardinio i N86. Co ciekawe, wilgotność ta sama, a koszone w listopadzie. 

KWS strasznie lubią dziki i omacnica. Posiej Ricardinio, obok denta z pioneera o wysoko osadzonej kolbie( np. N86), zobaczysz która będzie zniszona :D

Edytowano przez Alicja2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ona i rosła na takim bagienku.gdyby było tyle wody co w ubiegłym roku to by zimowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, tom50 napisał:

Dzisiaj wymłócone 10 ha  Cooler  Syngenta Fao 240   dała   7.88 t /ha  wilgotność średnia 21%  gleba 5/6 klasa

                                  8 ha  P8400  FAO 240   dała  10,6 t / ha   wilgotność  średnia 22,5%  gleba  3 klasa   .    Jestem zadowolony z plonu

To szału nima jak na te odmiany u mni polski na 6 klasie też tyle dały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
Dnia 20.09.2018 o 10:24, hub555 napisał:

W FDW kolejki może i konkretne ale do Cargilla bez kontraktu to chyba wogóle się nie dostaniesz. Poza tym okres od podpisania  do ustalenia  terminu dostaw przez logistykę to teraz pewnie z 2tyg :)

Może i nie będą kupować z wolnego rynku, kto to wie? W ubiegłym roku suszarnia działała w Dobrzelinie pierwszy sezon, dlatego brali towar z rynku, i cenę mieli dość konkretną. Próbowałem podpytać przez telefon o cenę kukurydzy z tych kontraktów, ale pan powiedział, że to tajemnica firmy, i że ceny tutaj są bardzo zróżnicowane. Czyżby trzymali się sztywno papieru, i tym co podpisali po 400 zł/t nie płacili aktualnej ceny skupu? To byłaby trochę krótkowzroczna polityka.

Wczoraj zawiozłem pierwszą partię do Wipaszu. Exxposant z małą domieszką Tiberio na dosypkę. Wilgotność 21,5%. Cena 580,48 netto. 6 godzin w kolejce. Czy ktoś się orientuje jaki jest aktualnie ogonek w Kole? Jak wczoraj wieczorem zjeżdżaliśmy to placyk koło komina był konkretnie zastawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszędzie kolejki po 12 godzin stoją coś mi się zdaje że ceny obniża po niedzieli u mnie na kontrakty łaskawie po 450 dają tym co 400 podpisali z wolnej ręki 520 plus 8 zł poniżej 30% ale tylko do 25%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    297

Nie rozumie tego premiowania tylko do 25% a np. w drugą stronę, gdy będzie przekraczała np. 35% to nie będzie potrąceń?. To jakieś bezprawie i to wprowadzone w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
36 minut temu, staszek131415 napisał:

Wszędzie kolejki po 12 godzin stoją coś mi się zdaje że ceny obniża po niedzieli u mnie na kontrakty łaskawie po 450 dają tym co 400 podpisali z wolnej ręki 520 plus 8 zł poniżej 30% ale tylko do 25%

U Ciebie , czyli jaka firma? Cedrob np. w tym roku  nie krzywdzi kontrahentów i płaci aktualną cenę skupu. Kolega podpisał z ceną 400, teraz dostał termin - 5 października i cenę 520 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
50 minut temu, Damian24424 napisał:

Rosomak dziś 24.16% w niedziele wjeżdżam 

W niedziele to może być po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
58 minut temu, BENNY82 napisał:

W niedziele to może być po ptokach

U mnie pogoda pokazuje deszcze od poniedziałku, wiec może się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj