Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
11 godzin temu, mazowsze napisał:

500 netto + 10 zł za % i dopłacają do 18%.

 

Dziwne. Byłem osobiście w tamten piątek i powiedzieli, że w poniedziałek mogę przywozić nawet 10 łódek bo nie mają ziarna. A cenę już obniżyli z 520 na 510. 

dzwoniłem przez telefon i proponowali mi zeby dopiero na 20 pazdziernika moge przywiesc i  dzwonilem z dobre 2 tygodnie temu . ale ja juz sprzedałem kukurydze 

Opublikowano
11 godzin temu, AleksanderX napisał:

40 zł za 30%podstawa plus minus 7 zł

gdzie tak marnie dają ,u mnie 430 -450/t przy 30 % za każdy procent poniżej 9 brutto ,niestety chwilowo skup stoi ,kolejka do wipaszu 24 godziny 

Opublikowano

U nas już praktycznie po żniwach niska wilgotność przyspieszyła  suszenie

Opublikowano
7 godzin temu, kamieniec napisał:

kurniki Kleczew 18% wilgotności 660 brutto wyszła kolejka 18 godzin czekania

teraz tak podniesli cene ? jak ja młóciłem dawali 590 przy wilgotności 21

oddałem do Chemirolu 554 +vat

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez elux
      Witam
      Czy spotkał się ktoś z suszeniem kukurydzy z zastosowaniem nagrzewnic elektrycznych jako źródło ciepła?
      Temat o tyle ciekawy że z wykorzystaniem fotowoltaiki energia prawie na free, jednakże brak info i doświadczeń w zakresie wydajności suszenia przy niskich temperaturach powietrza suszącego...
      Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia/wiedzę w temacie to proszę o info tutaj lub na priv- myślę o takiej małej suszarni u mnie
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v