Polecane posty

Murphys    152

U nas +20zł a rejon taki gdzie QQ jest rzeczywiście ładna. 

 

Ktoś pytał to JD z 5rzędową przystawką kombajn z 2011 roku bodajże 380zł/ha. 

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ja wymłóciłem najlepszy kawałek i dał 9.5 t . Te najgorsze to licze na 5-6 ton

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Przy tych plonach jak wam wychodzi najgorsze kawałki po 9 ton co miały dawć 4 i zasiewach cena na dół tylko

Przejedź się po PL to zobaczysz czy tak wszędzie będzie sypać po 9t. W 2015 roku w moim rejonie kosiliśmy po 2t/ha a były miejsca w PL gdzie kosili 9t/ha. W tym roku miałem zajebistego farta że jestem w tym rejonie gdzie sypie w miarę ale zdecydowana większość PL porażka. Zresztą moja kukurydza to fart od samego zasiewy. Późne FAO i późny siew (jeden z ostatnich na gminie siałem ostatnie kawałki) jak sąsiadów kukurydza wiechowała była susza moja jeszcze nie myślała o wiechowaniu, za tydz. przyszły deszcze i uratowało mi kukurydzę, następnie jak nalewał kolbę u sąsiadów znów przygrzało, a gdy moja zaczęła kolbę robić z nieba dar deszcz dwudniowy.

Kolejna sprawa to kukurydza siana bezorkowo, czyli zaoszczędziłem masę wody z wiosny. Ta kolba ze zdjęcia to w dodatku siew strip till więc każdy deszcz który był na wagę złota wsiąkał tylko w uprawione pasy w których rosła moja kukurydza, a na dole tych pasów były zaaplikowane nawozy w dużych dawkach. Więc możesz się domyślać co się działo po deszczyku 15 mm na polach sąsiadów a co się działo na moim polu.

Więc Stasiu nie mów hop do puki nie podskoczysz. A ci pokażę jak w suszę każda kropla wsiąka w uprawione pasy:

https://photos.google.com/photo/AF1QipPd2-FdTdeuDoiCGfMRubxe5z7IFHylB1T6LKlF

hNSSmTVaQDGk18W6Y6s6EfW3d3D7yDBDzvtDb7xB

 

W pasy pod kukurydzą robię tym:

https://photos.google.com/photo/AF1QipMXFTUQFsbcYTVBR4yCKekjDWR_V0udLXeDG-A2

Yw8stxMI4Bj8cTsdnHInGyVqFOHPDoBi850RbmTF

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
12 godzin temu, damianzbr napisał:

Przejedź się po PL to zobaczysz czy tak wszędzie będzie sypać po 9t. W 2015 roku w moim rejonie kosiliśmy po 2t/ha a były miejsca w PL gdzie kosili 9t/ha. W tym roku miałem zajebistego farta że jestem w tym rejonie gdzie sypie w miarę ale zdecydowana większość PL porażka. Zresztą moja kukurydza to fart od samego zasiewy. Późne FAO i późny siew (jeden z ostatnich na gminie siałem ostatnie kawałki) jak sąsiadów kukurydza wiechowała była susza moja jeszcze nie myślała o wiechowaniu, za tydz. przyszły deszcze i uratowało mi kukurydzę, następnie jak nalewał kolbę u sąsiadów znów przygrzało, a gdy moja zaczęła kolbę robić z nieba dar deszcz dwudniowy.

Kolejna sprawa to kukurydza siana bezorkowo, czyli zaoszczędziłem masę wody z wiosny. Ta kolba ze zdjęcia to w dodatku siew strip till więc każdy deszcz który był na wagę złota wsiąkał tylko w uprawione pasy w których rosła moja kukurydza, a na dole tych pasów były zaaplikowane nawozy w dużych dawkach. Więc możesz się domyślać co się działo po deszczyku 15 mm na polach sąsiadów a co się działo na moim polu.

Więc Stasiu nie mów hop do puki nie podskoczysz. A ci pokażę jak w suszę każda kropla wsiąka w uprawione pasy:

https://photos.google.com/photo/AF1QipPd2-FdTdeuDoiCGfMRubxe5z7IFHylB1T6LKlF

hNSSmTVaQDGk18W6Y6s6EfW3d3D7yDBDzvtDb7xB

 

W pasy pod kukurydzą robię tym:

https://photos.google.com/photo/AF1QipMXFTUQFsbcYTVBR4yCKekjDWR_V0udLXeDG-A2

Yw8stxMI4Bj8cTsdnHInGyVqFOHPDoBi850RbmTF

 

Damian przecież wiesz, że stasio bierze się pod spekulację obrotu kukurydzą na agrofoto, więc trzeba mu pisać, że dobrze że będzie dużo qq, a więc i tania, to i tanie będą świniaki. Tak po 2 zł/kg. 

Maszyna pomysłowa nie powiem. Ile kosztowało stworzenie takiego potwora i jak oceniasz w perspektywie kilku lat jego działanie w stosunku do tradycyjnego siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
13 godzin temu, damianzbr napisał:

Przejedź się po PL to zobaczysz czy tak wszędzie będzie sypać po 9t. W 2015 roku w moim rejonie kosiliśmy po 2t/ha a były miejsca w PL gdzie kosili 9t/ha. W tym roku miałem zajebistego farta że jestem w tym rejonie gdzie sypie w miarę ale zdecydowana większość PL porażka. Zresztą moja kukurydza to fart od samego zasiewy. Późne FAO i późny siew (jeden z ostatnich na gminie siałem ostatnie kawałki) jak sąsiadów kukurydza wiechowała była susza moja jeszcze nie myślała o wiechowaniu, za tydz. przyszły deszcze i uratowało mi kukurydzę, następnie jak nalewał kolbę u sąsiadów znów przygrzało, a gdy moja zaczęła kolbę robić z nieba dar deszcz dwudniowy.

Kolejna sprawa to kukurydza siana bezorkowo, czyli zaoszczędziłem masę wody z wiosny. Ta kolba ze zdjęcia to w dodatku siew strip till więc każdy deszcz który był na wagę złota wsiąkał tylko w uprawione pasy w których rosła moja kukurydza, a na dole tych pasów były zaaplikowane nawozy w dużych dawkach. Więc możesz się domyślać co się działo po deszczyku 15 mm na polach sąsiadów a co się działo na moim polu.

Więc Stasiu nie mów hop do puki nie podskoczysz. A ci pokażę jak w suszę każda kropla wsiąka w uprawione pasy:

https://photos.google.com/photo/AF1QipPd2-FdTdeuDoiCGfMRubxe5z7IFHylB1T6LKlF

hNSSmTVaQDGk18W6Y6s6EfW3d3D7yDBDzvtDb7xB

 

W pasy pod kukurydzą robię tym:

https://photos.google.com/photo/AF1QipMXFTUQFsbcYTVBR4yCKekjDWR_V0udLXeDG-A2

Yw8stxMI4Bj8cTsdnHInGyVqFOHPDoBi850RbmTF

 

A masz porownanie jak woda przesiaka w uprawie kukurydzy po orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@JozB Nie licząc siewnika poplonów który już miałem, to jakieś 6000 zł łącznie z robocizną znajomego spawacza/tokarza, trochę nowej stali +  to coś z obrazka jako dawca.

Jak oceniam w perspektywie kilku lat? NA 95% jestem pewien że jest to przyszłość. Nie kupiłem fabrycznej maszyny aby w pozostałych 5%-tach utwierdzić się ostatecznie nad słusznością strip till. Gdy będę miał taką pewność zakupię fabryczny agregat ST. Teraz kukurydza (częściowo) rośnie drugi rok siana tą metodą i drugi raz jest słabsza niż po gruberze. Ale wiem gdzie popełniam błędy.

tzn. słabiej wystartowała po siewie a czy będzie słabszy plon się okaże ale na razie jest jeszcze zielona to może miło mnie zaskoczy efekt.

Trochę inaczej wygląda tylko działka turbo piachu. Pół pola zasiane po gruberze np. 1. maja (gleba dobrze wilgotna gdyby to była glina mazałoby się ale nie na tym piachu), > następnie kilka dni bezustannego upału gleba szybko wysycha wszystko paruje > następnie 8 maja na drugiej połowie zrobione pasy ST i od razu siew. 

Na dziś dzień kukurydza na tym polu po ST lepiej wygląda. Ale wolniej rosła i nie wiem co jest tego przyczyną. Czy opóźniona wegetacja i w związku z tym w okresach krytycznych (wiechowanie, nalewanie kolby) tak się złożyło że przyszły deszcze a jeszcze 4 , 5 dni przed totalna susza.

Czy ST wpłynął na nią że wygląda lepiej. Myślę że i późny siew i ST razem są za to odpowiedzialni.

Ale tu także popełniłem błąd. Należało się zrobić uprawę ST na przykład 25 kwietnia w bardzo mokry piach, następnie siew ST 1 maja. I kukurydza po ST też by szybko rosła bo by była wsiana w nagrzaną i napowietrzoną glebę. Szybciej zasłoniła by międzyrzędzia i szybciej ograniczyła by parowanie. Ale to już tylko domysły.

Błędy z pierwszego roku wyeliminowałem to w tym popełniłem inne. Ale tak jest najlepiej przekonać się o wszystkim na własnej skórze. Tak jak pisałem błędy polegają na terminie uprawy i terminie siewu względem warunków panujących na polu.

 

@ahten Nie mam jako takiego porównana na foto aby wam pokazać. Ale np. wtedy gdy robiłem to zdjęcie to na polach zaoranych była równomierna warstwa 3 cm przesiąkniętej gleby. A poniżej sucho. Na logikę ta ilość wody co wsiąknie w przeryte pasy, jeśli będzie miała pokryć całe pole wystarczy jej na mniejszą głębokość.

Pole jest niczym gąbka. Tak samo działa od dołu podsiąk oraz wchłanianie od góry. A ja robię bardziej luźną gąbkę w tych pasach, czyli mam słabszy podsiąk z dołu ale za to lepsze wchłanianie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

u mnie sasiad co ma suszarnię zaproponował mi po 550 plus 7 % VAT za 30% wilgotności  ale płatność około 60 dni/bo kupuje i suszy na przechowanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

Negocjowałem dzisiaj z Niemcem cenę na kukurydzę suchą ze zbiorów 2018, 250EUR za tone sam zaproponował. Z tego co mi wiadomo FDW od poniedziałku podnoszą cenę na mokrą, podobnie Wipasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

Jak myślicie czy kukurydza w tym roku ma szansę wyschnąć na pniu do jakiś 18%, biorąc pod uwagę pogodę za oknem i fakt że w tej chwili ma wilgotność poniżej 30%

Edytowano przez jarek5036

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Dołączam się do pytania. U mnie juz kukurydza ma od 20 do 24 % a zapowiada się bardzo ciepły tydzień i bez deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

U mnie niby ostatni ciepły i bez deszczu tydzień pogoda pokazuje ze cały następny ma lac w piątej kuku miała 27% chyba na piątek umówię kombajn myśle ze jakby po słodzenie miała 25% to byłoby dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
2 minuty temu, zajac1 napisał:

Kosil z was ktoś Rosomaka? Jeśli tak to jaka mieliście wilgotność?

U mnie właśnie rosomak 27% w piątek mierzony przy kombajnie 2% dochodzi. Wiec teoretycznie miałby 29%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Głupie pytanie ale może ktoś się będzie orientował... Ile waży m3 mokrej (około 25-30% wilgotności) kukurydzy? Szukałem w necie ale wszędzie podawana gęstość nasypową chyba suchej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

nie wiem ile ale jakbyś zważył 1 litr i pomnożył x 1000 to byś wiedział , napisz ile jaki wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Trochę mniej niż pszenica. 3.7t na czwórkę przyczepe wchodzi mi pszenicy a QQ 3.400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj