Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

teoretycznie tak, najlepiej w litrowym słoiku bądź naczyniu gdzie wlejesz równo odmierzony litr i zaznaczysz poziom i tyle samo zboża, może nie bedzie to dokładne ale czy bedzie litr ważył 400 czy 600 gram to na pewno sprawdzisz na zwykłej kuchenej wadze z biedry za 30 zł ;) 

Gość a1fe26c2
Opublikowano

teoretycznie tak, najlepiej w litrowym słoiku bądź naczyniu gdzie wlejesz równo odmierzony litr i zaznaczysz poziom i tyle samo zboża, może nie bedzie to dokładne ale czy bedzie litr ważył 400 czy 600 gram to na pewno sprawdzisz na zwykłej kuchenej wadze z biedry za 30 zł ;)

 

Tak jest badana gęstość zasypowa w laboratoriach z tą różnicą, że zamiast słoika i wagi z biedry używane są naczynia i wagi laboratoryjne.

U NAS PO 55ZŁ ZA METR CHODZI

 

Cena chodzi po metrze bieżącym, kwadratowym, sześciennym czy przestrzennym? ;)

100l idzie na hektar jakby nie było.

 

Jednemu idzie 100, drugiemu 50. W 2016 zużyłem 500 litrów ON w gospodarstwie po powierzchni 14ha gruntów ornych i 3ha łąk.

Opublikowano

To takie dziwne ? Mi średnio do 1000 na podobny areał , z tym że sporo usług .

Opublikowano (edytowane)

dla mnie bardzo miałem 10,42 przeliczeniowego wszystko sam plus opasy ok 25 wychodziło mi ok 1800,-

teraz 35,65 przeliczeniowego +-6500 poszło w 2016, opasa ponad 60

Edytowane przez soltys48
Opublikowano
Dnia 18.12.2017 o 12:32, kissmy... napisał:

kolega sprzedał ostatnio po 600zł/t netto 26 ton, prawdopodobnie na paszę; orientujecie się ile płacą Niemcy na płatki?

ok 200 jerło ale nie na płatki, gęstość pow 50, wilgotność pon 15 , poczatkiem stycznia jedzie jedno autko

Opublikowano
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Jak znajdziesz daj znać chętnie coś odkupie 

Ale to potrzebujesz na swój użytek? 

Ja mam sporo owsa paszowego, 

Gęstość poniżej 48 i zanieczyszczeny 6-8%, bo po ekologii, jeżeli taki Cię Intersuje. Mam takiego 75 - 100 t 

Opublikowano
16 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jak owies gęsty i kolor ma nie podeszczowy, zapłacę po 700 - oczywiście za cały skład

To jest netto?

Ja mam ponad 53 gęstość, narazie 680 dają.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v