Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sam się zdziwiłem. Ale to nie przyszło samo z siebie, masa odmian selekcja, próby. Tą którą mam teraz już dobrych kilka jeździ na petkusa i niebardzo chcę inną bo lepszych poprostu teraz nie ma.  Do tego sprzyjająca pogoda etc etc. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Neveragain napisał:

Żebys sie nie zdziwił, ostatnio sprzedałem i parametry złapał. Ale co Ty możesz wiedzieć na ten temat :D

Powiedz co bierzesz bo towar pierwszy sort🙃

Opublikowano
31 minut temu, Neveragain napisał:

Sam się zdziwiłem. Ale to nie przyszło samo z siebie, masa odmian selekcja, próby. Tą którą mam teraz już dobrych kilka jeździ na petkusa i niebardzo chcę inną bo lepszych poprostu teraz nie ma.  Do tego sprzyjająca pogoda etc etc. 

Zdradzisz  co to za odmiana ?

Opublikowano

Jeszcze takiej nie wynaleziono😀

Dopiero był mocno zdziwiony jak napisałem że można sprzedać za 1000zl netto za kilka dni się ocknął i wyskakuje z ceną 1100netto i gęstość w eco 52 ja niestety w takie bajki nie wierze

Opublikowano

karolr skąd jestes? Zakładamy się o tysiaka ? :D

19 minut temu, Ursus932 napisał:

Zdradzisz  co to za odmiana ?

W centrali już nie sprzedają jej kilka dobrych lat. Odmiana zarejestrowana w połowie lat 90tych ostatni raz w centrali widziałem w 2015 roku.

Opublikowano
1 godzinę temu, Neveragain napisał:

Sam się zdziwiłem. Ale to nie przyszło samo z siebie, masa odmian selekcja, próby. Tą którą mam teraz już dobrych kilka jeździ na petkusa i niebardzo chcę inną bo lepszych poprostu teraz nie ma.  Do tego sprzyjająca pogoda etc etc. 

No jak Owies na petkusa puścisz czy inną wialnie to wiadomo że gęstość zrobisz. Spod kombajny żeby miał 50+ ...

Opublikowano

Źle zrozumiałeś, czyszczę co roku aby zlikwidować owies głuchy który co by nie robić pojawia się.   Przy sprzedaży mówimy o owsie z pod kombajnu. Dokładnie 51,9 wyszła gęstość,  Zanieczyszczenia 1,24   . Plon z hektara wyszedł około 3 tony.

Opublikowano (edytowane)
43 minuty temu, Neveragain napisał:

karolr skąd jestes? Zakładamy się o tysiaka ? :D

W centrali już nie sprzedają jej kilka dobrych lat. Odmiana zarejestrowana w połowie lat 90tych ostatni raz w centrali widziałem w 2015 roku.

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Zdradzisz  co to za odmiana ?

Sławko - stara dobra odmiana

zadna inna nie miala takiej gestosci, ale wiekoszsc lezalo

Edytowane przez ahten
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

zna ktoś aktualne ceny owsa na skupach w lubelskim ?

Edytowane przez Pafnucy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v