Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Znajomi na rzepakach nie zarobią , oby na zero wyszli jeśli rzepak będzie w cenie 1600 zł , i zbiorą 3 tony to są pod kreską na minus .

O zbożach to już nie wspomnę przy plonach 7 ton pszenicy .

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Pszenicę liczysz po 600 zł tonę ?.

Edytowane przez galan99
Opublikowano
44 minuty temu, daron64 napisał:

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Jak dopłaty się zostaną to będzie dobrze. Gorzej tam gdzie dzierżawa bez dopłat, albo i czynsz 🤦‍♂️

Opublikowano
1 godzinę temu, galan99 napisał:

 

A ja saletrę po 3700kupowalem 😅🤦 na same nawozy i chemię będę musiał ponad 20t (z 8ha) sprzedać.

Pszenicę liczysz po 600 zł tonę ?.

A czy to jest temat o cenach pszenicy?

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Jak dopłaty się zostaną to będzie dobrze. Gorzej tam gdzie dzierżawa bez dopłat, albo i czynsz 🤦‍♂️

To tylko azot + chemia (i to nie wiem czy cała, jeszcze nie patrzyłem dokładnie na faktury). A gdzie paliwo na oprysk +  wywóz obornika + talerzówka + orka + uprawa + siew + oprysk + nawóz + nawóz + oprysk + oprysk + koszenie + zawiezienie + załadunek + podatek + koszt alternatywny własnego czasu + zużycie materialow itd itp. Naprawde trzeba do tego chyba jako drogiego hobby podchodzić, bo inaczej szkoda nerwów.

  • Like 1
Opublikowano
3 minuty temu, Zetor10 napisał:

 pszenżyta. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

A weś se internet załóż....https://www.wrp.pl/doplaty-do-zboz-wnioski-dopiero-od-1-czerwca-warunki-przyznawania-i-kwoty/

Opublikowano
XTRO napisał:

Sobianek za pszenżyto 650, pszenica 750

niestety takie realia na ta chwile od momentu ogłoszenia dopłat już praktycznie połowę dopłaty potaniało. Ja troszkę więcej place jak Sobianek:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v