Skocz do zawartości
zmyslonaa

Nowa praca- zootechnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

nie    571

to dobrze, przynajmniej coś się dzieje :)

zmyslonaa    0

Prawda, w obecnej oborze jest mniej szt. bydła. Teraz przez tydz. będę sama. Może mnie testują nie wiem.

zmyslonaa    0

Może to jest głupie pytanie,ale widziałam na stronie jednej z większej działalności rolniczej i potrzebują dojarza zootechnika, weterynarza. Nie wierze,że nie ma chętnych! Aż tak źle jest na tych dużych oborach? Ilość bydła około 950 szt.

Wiadomość z agroFakt.pl

nie    571

praca w niedz i święta, nie każdy chce

zmyslonaa    0

Teraz mam kolejny dylemat,a mianowicie jak zarządzać ludźmi. Jaką być szefową ,aby pracownicy robili to co im każe. Chciałabym też być dla nich dobrym wzorem,a nie że cały czas narzekają lub się mnie boją . Nie chce być wredną babą. Nie wiem nawet jak wydawać rozkazy, jak odnosić się do pracowników. Jestem na zastępstwie ,więc mam im rozkazywać? 

zmyslonaa    0

No i co mam zrobić żeby się nie śmiali? Bo jak na razie to robią mnie w jajo i się śmieją w głos. Wgl nie mam poważania. Jeden powiedział,że ja nim nie będę rządzić

nie    571

to się go zapytaj czy chce porozmawiać z twoim przełożonym, tym co go zatrudnił, o swojej umowie o pracę

zmyslonaa    0

Też dobry tekst, już zapisuję :) A ja bez wiedzy nie wyjść na idiotkę? Też nurtuję mnie na sprawa. Ktoś może powiedzieć: jak ona może rządzić jak nic prawie nie wie?

mariuszd93    489

Ludzie którzy  tam pracują kilka , czy kilkanaście lat , wiedzą  co trzeba robić to  rutyna . Za wszelką cenę rządzić tylko po to żeby pokazać , że jestem ważniejsza - to nie jest dobre podejście . trzeba zdobyć  autorytet , potem wydawać polecenia .

Co im każesz robić , a oni nie chcą? podaj jakieś przykłady 

zmyslonaa    0

Zdajanie krów i podgarnanie kiszonki jak krowa nie ma pod pyskiem. Skomplikowane?

I w inne sprawy się nie wtryniam. Jedynie te podstawy

mariuszd93    489

To pracownicy sami nie  wiedzą, że  trzeba to zrobić? wcześniej  tego nie  robili? 

nie  chca  w ogóle  ?  czy nie  chcą  akurat w  czasie,  kiedy im  każesz? 

zmyslonaa    0

Mają to w nosie. Od iluś tam lat nie robili tego. A krowa musi cały czas przeżuwać prawda?

mariuszd93    489

Przeżuwać  to nie  znaczy jeść ... krowa  przeżuwa  to  co już  wcześniej  zjadła ,

jeśli  ta kiszonka  jest  w  zasięgu krowy  - to nie  ma  sensu  jej podgartać pod nos ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez l3ind
      Witam. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie chodzi mi o wybór studiów na ktróry teoretycznie mam jeszcze ponad rok ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie. Chciałbym pójść w rolnictwo gdyż od małego wychowuje się na wsi i jest to po części moją pasją lecz martwi mnie to iż nie jest to właściwa decyzja. Obszar gospodarstwa które chciałbym przejąć i rozwinąć to ok 10ha z czego tylko 1/3 to dziwerżawa i tu mam największy problem gdyż przy większym areale nawet bym się nie zastanawiał. Z maszynami nie ma problemu gdyż mój dziadek prowadził to gospodarstwo hobbistycznie i nie powiększał areału a maszyny są można powiedzieć aż nazbyt wystarczające i na obecnym areale nie mają zbytnio co robić. W ostatnich dwóch tata w pełni przejął gospodarstwo i od tego czasu produkcja zbożowa przynosi dużo większe zyski niż przed laty. Każą wolną chwilę staram się pomagać w rolnictwie i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość ale boje się że przy obecnym areale może być to zbyt ryzykowne. Co byście doradzili? 
    • Przez wojtek554
      Witam,
      Piszę pracę inżynierską związaną z eksploatacją maszyn rolniczych. Uprzejmie proszę o wypełnienie poniższej ankiety. Ankietę proszę wypełnić w oparciu o dane dotyczące maszyn takich jak: pługi, brony talerzowe, agregaty uprawowe, agregaty do uprawy bezorkowej, gdyż to właśnie na tych maszynach skupiam się w swej pracy.  Ankieta powinna zająć maksymalnie kilka minut.  Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony na wypełnienie czas. W razie niejasności proszę pisać.
      https://goo.gl/forms/QVgTL26I4lip7Spm1
    • Przez Kasia_85
      Witam, czy posiadając studia licencjackie z turystyki międzynarodowej posiadam kwalifikacje, aby przekwalifikować się na rolnika? W ustawie jest zapisane, iż turystyka wiejska daje taką możliwość, zastanawiam się, czy turystyka międzynarodowa również? I czy 10 lat doświadczenia w pracy w rolnictwie, ale w Wielkiej Brytanii, a nie w Polsce, również daje mi możliwość przekwalifikowania się na rolnika? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 
    • Przez Dawid0510
      Witam 
      Jestem na pierwszym roku studiów na mechatronice, ale zastanawiam się czy nie przenieść się na Mechanike i budowę maszyn.
      Bo na mechatronice większość to jest elektronika , a na mechnice praktycznie sama mechanika. Osobiście bardziej się interesuje mechanika Lecz nie wiem czy po mechanice później znajdę pracę. Z góry dziękuję za odp.
      Chciałbym póxniej pracować w serwisie tylko po którym kierunku jest większa możliwość.

• Przez Denis1997
      Jest tu ktoś kto się wybiera na studia niestacjonarne do UP Wroc , kierunek- rolnictwo ?