matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Od jutra -20 gr.
Ja za waga się rozglądam i przy następnej sprzedaży będzie już chyba stała przed obora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

Panowie, na zakładach brakuje bydła ( szczególnie buhajków ) , więc nie słuchajcie handlarzy ,że niby obniżki mają być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

nie słuchac ale od dzisiaj płacą taniej ot co...

Może w każdym regionie inaczej ale niestety u mnie poszło w dół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jest sens sprzedawać byka MO 550-580 kg? Ile mogę za takiego dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Sens sensem ale jak jest potrzeba to co zrobisz, nie znamy całej sytuacji


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jest sens sprzedawać byka MO 550-580 kg? Ile mogę za takiego dostać?

 

jak się konczy żarcie to sprzedawaj i tyle,bo zaraz ekonomiści z tematu o opłacalności wyśla cie po bele za 200 zł i karzą trzymać ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

4 byki HO, trzy ładne, jeden trochę gorszy, ale poszły w jednej cenie. średnia waga -650kg, 7,20+vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Jak ma ładną budowe,a z jakichś względów musisz sprzedać to sprzedawaj.Ja za krzyżówki lm x ho i sm x ho w podobnej wadze dostałem 7.5 i 7.6 brutto ok 2 tyg temu,taże targuj się o jak najlepszą cene i tyle:-) Myśle, że powyżej 7 dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. To, że żarcie się kończy to jedno, na krowy nie chce skakać a forsa potrzebna. Zadzwonię zapytam, może 7,5 dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

bylem dzisiaj na ubojni pytalem o byki to powiedzial ze od 6,8  7,5 do 8zl + vaty...jak oni szacuja to bydlo nie wiem ale 8zl netto to juz pewnie za czerwonego  LM.  lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

koledzy witam wszystkich potrzebuję opini o ubojni w golinie chyba biernacki odnośnie płatności no i jak tam teraz z wagami bo kiedyś było rużnie proszę o szybką odp.A oferują 8;50 plus vat za mm 800 do 900 kilo

 

Tylko waga ogólna i nie wydawaj bydła prędzej jak  kasy nie bedzie na koncie . I powiedz ze ważą 900 zeby jak najwiecej kasy przelali lepiej bys ty im cofnął niż czekać

4 byki HO, trzy ładne, jeden trochę gorszy, ale poszły w jednej cenie. średnia waga -650kg, 7,20+vat. 

 

Kto odbierał ?? waga ogólna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie, każdy pojedynczo ważony. Magnuszewski - Czarnostów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majjor    0

Koledzy jest sens sprzedawać byka MO 550-580 kg? Ile mogę za takiego dostać?

Zawsze jak większa waga to niby większa kaska ale nie zawsze trafisz z ceną albo jak nie przeważysz to Cię rypną na parę kilo.Zawsze szukają większych sztuk albo biorą takie jak Ty masz i tuczą.A co za nie dostaniesz to ile płacą w twoim regionie. Ja w dolnośląskim 2 tyg temu dostałem po 8 a za słabszą sztukę 7,9 ale to mięśniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak się konczy żarcie to sprzedawaj i tyle,bo zaraz ekonomiści z tematu o opłacalności wyśla cie po bele za 200 zł i karzą trzymać ;)

 

 

nie wszyscy ekonomisci  ;)

nawet jakby były bele po 100zł to i tak sie nie opłaca trzymac a co mowa o 200zł .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stragi    0

witam a co sądzicie na temat firmy polimex złotniki kujawskie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koleś który kupił ode mnie cielaki dał mi namiar i pytałem o niego stronę wcześniej. Przy mnie dzwonił to cena 7-8 zł. Mówił, że jałówki mięsne po 7 zł sprzedawał. 80 km muszą do mnie jechać, bo okoliczni to przez tel 7-7,2 brutto a na miejscu to 6,8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

 a ty chłopcze słuchaj większość ludzi tak robi czy na bydle czy trzodzie się waży razem ze sztuką lub bez samemu  i jak się zgadza każdy rolnik zadowolony bo waga elektroniczna i wszystko ładnie rolnik wszedł sam 80 90 kg waży pięknie ładnie  pięknie ale to nie wszystko nie którzy mają ręce w kieszeni a co nie którzy mają ze swoich doświadczeń inni specjalnie wagi kupują jak to się kiedyś na skup ciagneło za starem 200 lub jakieś rozwalone i nie jeden powie że ta waga zarabia na siebie tylko że stoi tu koło obory i każdy inaczej zaraz handlarz gada 

a ty kolego dodaj zdjęcia i dopiero może pośmiejemy się z ciebie a jak już coś to jak kolega wyżej napisał szaroles to wiadomo o co chodzi i jak coś to nie choralise tylko charolaise a to dużą różnica niż błąd kolegi , szaroles większość tak pisze i wiemy o co chodzi :D

A Ty coś teraz wyskoczył??Opisywałem dokładnie jak przebiega proceder a teraz urwałeś się jak filip z konopi i wyjeżdżasz z takim postem....

"Góral"dziś NCB max7,- netto za super sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan55    0

Mam do sprzedaży 5 simentali w województwie śląskim waga około 700 kg na jaką cenę mogę liczyć i jaki dobry kupiec w tym rejonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj