Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nespe    0

panowie mam takiego byczka z 300kg ma jakies 10 m-cy i pekła mu kosc w nodze . mało je chudnie w oczach i co tu z tym fantem zrobić ? obdzwoniłem wszystkie pobliskie skupy i nikt nie chce tego wziąc . a to się nie opłaca a to za daleko .co byście poradzili ?

Mi ostatnio 600 kilowy byk z luzu złamał zadnią nogę trochę schudł i kulał ale był spokój ale po2 tygodniach zrosła się i dojadł na pastwisku poszedł w normalnej wadze .Raz cielakowi usztywniałem (nie potrzebnie) zrosła się krzywo i śmiesznie wyglądał jak biegał po łące...ostatniemu cielakowi już nie usztywniałem i zrosła się prosto i urósł i był największy że stada...

Edytowano przez nespe

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    314

Wiem, a Ty zjadasz swoje byki i kręcisz lewe papiery?

Panie miałem w tym tygodniu przypadek,że byczek lekko ponad 140kg złamał tylną nogę poniżej stawu kolanowego to dostał w łeb a biżuteria pójdzie na innego młodszego-a odpowiadając na Twoje pytanie to nie zjadam swoich byków bo po prostu nie lubię wołowiny!! ;)

jak złamał noge, to szkoda oddać na "pourazowe" za 600zł. Wez go zabij i sprzedaj mięso z kością po 16zł. Byczek 300kg powinien zrobić 150kg mieśa x 16zł to 2400zł. A co do odpadu z powodu złamania, to o 1/4 wypowiada się człowiek który nigdy takich przypadków nie widział. Odpad będzie w okolicach 5kg

Kolego gdybyś czytał ze zrozumieniem napisałem max!!!a przy niektórych złamaniach odpadu praktycznie zero tylko trzeba działać szybko

Baks00    37

Chyba już w góre coś poszło.Wczoraj mówił  pewien odbiorca ze nawet 7.80,ale na dzień dzisiejszy nie mam nic na sprzedaż i nie wiem jak to w praktyce wygląda......

mlodyhef    143

Panowie, pytanie trochę może naiwne, ale w jakim okresie w roku ceny bydła są przeważnie najwyższe? 

Baks00    37

Według mnie ciezko to okreslić,wszystko zależy od roku,pogody(chodzi mi np o suszę gdzie odbija to się na zasobie zywieniowym)  i naszej,,wspanialej''ekonomi w panstwie.Ale ja się staram tak gonić bydło początkiem roku i przed wakacjami (czerwiec).Ale wiadomo nie ma tak jak się chce.No i racja zgłaszanie wniosków o dopłaty ............

Edytowano przez Baks00

bobienko    140

najlepsza jest wtedy jak napierdzieli śniegu tyle ze ze dwa tyg żaden handlarz d*py nie ruszy z chałupy :)

bluecows1    9

jakieś nowe rynki sie otworzyły, czy jakas inna przyczyna zapowiadanych wzrostów?

jeden z powodów to okres żniw, chłopy zajęte robotą to i towaru mniej, co roku tak jest

na większe wzrosty liczył bym na połowe września

Ansja    309

Zapowiadane byly podwyzki na lipiec i nastapil spadek. Teraz mowia,ze cena wwzrosnie po polowie sierpnia.Nic nigdy pewne nie jest.

kazik6    2

u mnie w tamtym tygodniu jedzil za bydlem z firmy bratex z łodzi płacil brutto na reke,powiedzialem ze czekam na lepsza cene to twierdził ze dopiero w listopadzie zdrozeje teraz bedzie taniec

stasiu333    1

propozycja za byki od banasiaka 7 zl za 9 mieszancow a za 5 gorszych 6.8 netto.Z Płocka chyba Graliński dawał 7 i tych gorszych wcale nie chcial chciał brać. I przyjechał Łuniewski i maja poszły za 7.30netto wszystkie.

bobienko    140

Panie miałem w tym tygodniu przypadek,że byczek lekko ponad 140kg złamał tylną nogę poniżej stawu kolanowego to dostał w łeb a biżuteria pójdzie na innego młodszego-a odpowiadając na Twoje pytanie to nie zjadam swoich byków bo po prostu nie lubię wołowiny!! ;)

ja uwielbiam wołowinę :) może nie na temat ale dziś byłem na festynie i próbowałem smaków Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego,pozdro dla wszystkich którzy w tych województwach produkują wiłowinkę :)

marju12    43

Zapowiadane byly podwyzki na lipiec i nastapil spadek. Teraz mowia,ze cena wwzrosnie po polowie sierpnia.Nic nigdy pewne nie jest.

ale ta pani jest ladna..

Panowie, pytanie trochę może naiwne, ale w jakim okresie w roku ceny bydła są przeważnie najwyższe? 

nie da sie  powiedziec   kiedy teraz w kazdej chwili moze spasc i wzrosnac.Teraz ma do turcji isc sporo wiec pojdzie w gore jak tylko otworza

Ansja    309

Marju12 dziekuje bardzo za komplement,milo jest czytac cos pozytywnego o sobie.

loldek37    4

Dziś sprzedane 5 sztuk byka ceny od 6.8 za hf do 7.10 zł za ncb ceny netto 2 z łańcucha i 3 z luza odbiorca firma Grażka

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.