Skocz do zawartości
matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xdetherocx    0

Witam szukam dobrego odbiorcę bydła mam na sprzedaż 11 byków z luzu . Chce się was doradzić jak je sprzedać jest to moja pierwsza taka duza sprzedaż byki mają w papierach MM ale nie które to widać że to hf wiecie o co chodzi wiek nie cale dwa lata planuje je sprzedać w lutym. Wiec mam parę pytań na co uważać przy sprzedaży dać je na żywą czy po uboju. Woj kujawsko-pomorskie pozdrawiam

post-150222-0-94774300-1480971128_thumb.jpg

post-150222-0-07530700-1480971141_thumb.jpg

mikcom20    22

sprzedawal ktos ostatnio do osi krowy? jezdza ostatnio w nasze regiony i mocno namawiaja

znajomy oddawał w tym roku dwie sztuki i ładniejsza krowa gorzej się wybiła niż ta co była słabsza i powiedział nigdy więcej, więc radzę uważać

Wiadomość z agroFakt.pl

Styrciak    8

Ja w piatek sprzedalem do OSI Foodworks 8 sztuk bardzo ladnych byczkow Simental Limousine Mieszance Srednia waga 823 kg. Pierwszy raz sprzedalem na WBC i nie zaluje , Tylko podstawowy warunek to wiek byka maksymalnie 22 miesiace i wtedy cena za klase U byla 14.5netto klase R 14.00netto y byki byly w klasie u i 4 w R .

Wazylismy caly samochod na pusto i pelno u nas w gospodarstwi i po dojechaniu bykow na ubojnie i ich zwazeniu riznica byla 128 kg czyli wszystko sie zgadzalo. Srednie wybicie wyszlo 56.43 byly byki co wybily sie 59.04 a byl tez co 53,4 .

Nie bylem przekonany zeby sprzedac na WBC bo handlarz dawał nam po 8 zł netto i 6 % skitki ale zadzwonil przedstawiciel ze w piateprzyjada i zabiora . 

Przyszlo rozliczenie i po przeliczeniu na zywa wyszlo nam 8.66 netto wiec bylo warto ale tylko dlatego ze byki byly do 22 miesiecy gdyby byly starsze cena byla by za klase U 13,4 netto i wtedy by juz sie nie opłacalo .

po mojemu to wychodzi 8, 04 netto. 0, 564 × 14, 25. średnia cena × srednie wybicie. 8, 55 wyszło za najlepszego. 0, 59 × 14, 5. więc troszkę źle cos policzyles, albo Ja :)

grzesiek88    68

Jak myślicie ruszy trochę do góry cena bliżej świąt ewentualnie  przed nowym rokiem? mam trzy sztuki i nie wiem czy już sprzedać czy poczekać, propozycja na dziś 7zł za ho w przedziale 700-800kg, handlarze jak zawsze mówią że zaraz będzie tanieć ^^

zkordalski    81

Bredzi cena bedzę rosnąć aż do połowy lutego zawsze tak jest. A to dlatego że ludzie nie sprzedają i przetrzymują bo sobie tłumaczą kto ci przyjedzie w zimę a drugi powód to brakujące pasze objętościowe które motywują wówczas do handlu właśnie w okolicach lutego marca . I ta cena 7 zł to netto ? Moim zdaniem za takie sztuki to powinieneś dostać w granicach 7.50-8 zł brutto

kris148a    9

7 netto to 7,49brutto przecież. Ja teraz sprzedałem ho 24miesiace i 2tyg, bez koncentratu tylko swoje zborze i kiszonki, miał 840kg odciagli 8procent.Tez po 7netto I tak się zastanawiam każdy mówi że HO to be ale cielak kosztował mnie 600zl. Więc wielkiej różnicy w mięsnych nie widzę, chyba tylko dla oka.

grzesiek88    68

No właśnie 7 brutto, też wydaje mi się ze mało, trzeba chyba poczekać z nimi na nowy rok.

Kris święte słowa, nawet ho jak zrobi dobrą wagę to finalnie wyjdzie zysk jak z mięsnego po odliczeniu zakupu cielaka, druga sprawa to ciężko w moich stronach znaleźć mięsne cielę a kupować odsadki po 3koła to jaki w tym biznes...

kris148a    9

Grzesiek tak jest u mnie byle by miał inny kolor niż biało czarny to już wołają że to ciele mięsne i ceną ponad tysiąc. Teraz ho kupuje po 700zl(nie da się taniej). I jak mam dać 1500zl za ala mięsnego to mam dwa ho. A paść może to o to czy chorować. Poprostu za mięsne u nas za mało dają przy sprzedaży. Mięsny powinien przy sprzedaży wrócić się za droższe ciele, i jeszcze coś więcej powinno zostać niż z ho niestety w mojej okolicy tak nie jest.

kamieniec    0

styrciak mam pytanie, też sprzedawalem do osi i mówili że do 24 miesięcy takie ceny a ty piszesz 22 nw już sam, mówili ci tak czy jak?

Servio    2

witajcie, dzis dzwonilem do praktycznie stalych odbiorcow cena 8,5 firma, m,kot  w zeszym tyg placili 20gr nizej 

mk11    8

panowie!gdzie są takie ceny! u mnie 1 grudnia poszedł byk hf 790 kg brutto 22 miesiące do ubojni Sztum to dostałem po 6.50 +VAT .NIKT tutaj nie da więcej. Pozdrawiam .Kuj-pom. ok.Grudziadza.

Servio    2

ceny brutto znaczy ja mam miesznce waga 650-750 netto mam tez belga ktorego juz widzieli i powiedzieli ze dorzuca,  z kuzynem oddajemy czesto razem i moja cale auto z roznymi  kolesiami handlowalem i jesli mam w miare sztuki to ida do w/w gosci 

bykoland    1

sprzedany hf 615 kg żywej, minus 8% skity , po 6,50 brutto ,waga pewna

No i prawidłowo! Handlarzyk też człowiek, na święta kase potrzebuje. Trzeba sie dzielić w ten przedświąteczny czas

bluecows1    9

53% to według mnie bije sie  w miare nie opasiona krowa a nie R klasa byk

poza tym myśle że te wysokie ceny na wbc to ceny brutto a jeśli netto to nie za wage ciepłą a po wychłodzeniu i odcięciu wszystkiego co się da

ceny za byki w moim rejonie od 6,5 do 7,7 netto

Styrciak    8

Do Kamieniec 

U mnie przedstawiciel byl dwa razy i mowil ze taka cena tylko do 22 miesiecy. Przesłal mi cennik na maila inny niz na stronie OSI i w nim jest wyraznie napisane ze bydlo ma miec maksymalnie 22 miesiace w przypadku przekroczenia 22 bedzie rozliczane wg podstawowego cennika. W cenniku byly tylko dwie klasy R i U 

Ceny ktore podalen to ceny netto R-14.00 zł U - 14.50 zł

No i kolega chyba zle przeliczyl to na wage zywa bo wg Mnie to powinno byc tak :

Byk waga 832 kg brutto skitka 7 5 % gdy sprzedajemy na zywa wage wiec 832 kg*0.93 =773 kg miesa razy cena

WBC 832 kg *(srednie wybicie )0,564%= 469,24 kg * 14,25 netto =6686,8 ( taka sume dzielimy przez kilogramy bylka po odciagnieciu tzw skitki ) 6686,8zł /773 kg=8,6594 zł netto za kg wiec cena brutti za kg wynosi 8,6594*1,07 (ryczałt )=9,25 zł brutto za kg

To jest srednia cena jaka wyszła za kg byka . Wiec za zywa wage takiej cenny raczej bym nie uzyskal .

A co do ceny to wydaje mi sie ze ceny pojda jeszcze w gore . Bo dzien przed odbiorem przedstawiciel mowil ze cena za klase U wzrosła o 10 gr i myslalem ze sie na nia zalapie ale ja jednak mialem wyslany cennik kilka dni wczesniej i bylem rozliczany wg tego wysłanego.

Handlarze to ciagle gadaja ze bedzie taniec a ja tak obserwuje ceny jakie oferuja na http://www.cenyrolnicze.pl/ i przynajmniej od pol roku ceny na WBC wogole sie nie zmieniaja a nawet ida w gore ... wiec handlarz to zawsze znajdzie pretekst zeby tylko zarobic na rolniku. raz ze opieprza troszke na wadze to reszte zjada cena a dla nich 20 gr na kilkunastu sztukach na aucie to juz sie robi sumka .Z czegos musz tez naganiaczom zaplacic .

mariuszd93    489

kolego podawałeś średnią wagę 823 a liczysz z 832 .

Edytowano przez mariuszd93

Styrciak    8

No faktycznie moj blad :) ale to i tak nie zmieni ceny :) bo wieksza waga zywa  przy tym samym procencie wybica to wieksza waga na WBC .

Najprosciej to jednak policzyc tak : 

8 sztuk * 823 kg=6594 kg zywa waga * 0,93 % =6123,12 kg

WBC 6594*0,564 % =3713,76 kg * 14,25 zł = 52915,60 netto /(podzielic przezwage zywa po odliceniu skitki) /6123kg= 8,65421 zł netto za kg 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.