Styrciak

Members
  • Ilość treści

    109
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

O Styrciak

  • Ranga
    Zaawansowany

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Konin
  • Zainteresowania
    Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Stary Rolnik chba faktycznie czegos nie rozumie Policz soibie ile wyszlo za sztuke poubojowe i pozniej podziel to przez wage netto byka na zywa wage No innej mozliwosci nie ma no chyba ze od Ciebie jak kupuja to nic Ci nie odciagaja za opasienie W takim wypadku to dawaj mi numer go goscia to zakrece bykom poidła przez dwa dni i przed sprzedaza odkrece to opija sie tak wogy ze beda o 70 kg ciezsze :PP Stary rolnik jesli za byka wyszlo prawie 7150 zł brutto to teraz sobie policz ile by wyszedł byk za ktorego dostalbym 8,08 netto tak jak piszesz Policze to za Ciebie : 832 kg * 0,93(straczaka 7%)=773,76*8,08 netto =6251,98*1,07=6689,61 zł brutto Wiec Stary rolnik gdzies Ci by ucieklo prawie 450 zł na sztuce W nie ktorych ubojniach mowia od razu zeby nie opasac ani nie opajac bykow przed sprzedaza bo dla nas to gorsza wybojowosc a dla Nich burdel na ubojni
  2. W łodzkim chyba Kowalczyk jest w miare dobrym odbiorca
  3. No faktycznie moj blad ale to i tak nie zmieni ceny bo wieksza waga zywa przy tym samym procencie wybica to wieksza waga na WBC . Najprosciej to jednak policzyc tak : 8 sztuk * 823 kg=6594 kg zywa waga * 0,93 % =6123,12 kg WBC 6594*0,564 % =3713,76 kg * 14,25 zł = 52915,60 netto /(podzielic przezwage zywa po odliceniu skitki) /6123kg= 8,65421 zł netto za kg
  4. Do Kamieniec U mnie przedstawiciel byl dwa razy i mowil ze taka cena tylko do 22 miesiecy. Przesłal mi cennik na maila inny niz na stronie OSI i w nim jest wyraznie napisane ze bydlo ma miec maksymalnie 22 miesiace w przypadku przekroczenia 22 bedzie rozliczane wg podstawowego cennika. W cenniku byly tylko dwie klasy R i U Ceny ktore podalen to ceny netto R-14.00 zł U - 14.50 zł No i kolega chyba zle przeliczyl to na wage zywa bo wg Mnie to powinno byc tak : Byk waga 832 kg brutto skitka 7 5 % gdy sprzedajemy na zywa wage wiec 832 kg*0.93 =773 kg miesa razy cena WBC 832 kg *(srednie wybicie )0,564%= 469,24 kg * 14,25 netto =6686,8 ( taka sume dzielimy przez kilogramy bylka po odciagnieciu tzw skitki ) 6686,8zł /773 kg=8,6594 zł netto za kg wiec cena brutti za kg wynosi 8,6594*1,07 (ryczałt )=9,25 zł brutto za kg To jest srednia cena jaka wyszła za kg byka . Wiec za zywa wage takiej cenny raczej bym nie uzyskal . A co do ceny to wydaje mi sie ze ceny pojda jeszcze w gore . Bo dzien przed odbiorem przedstawiciel mowil ze cena za klase U wzrosła o 10 gr i myslalem ze sie na nia zalapie ale ja jednak mialem wyslany cennik kilka dni wczesniej i bylem rozliczany wg tego wysłanego. Handlarze to ciagle gadaja ze bedzie taniec a ja tak obserwuje ceny jakie oferuja na http://www.cenyrolnicze.pl/ i przynajmniej od pol roku ceny na WBC wogole sie nie zmieniaja a nawet ida w gore ... wiec handlarz to zawsze znajdzie pretekst zeby tylko zarobic na rolniku. raz ze opieprza troszke na wadze to reszte zjada cena a dla nich 20 gr na kilkunastu sztukach na aucie to juz sie robi sumka .Z czegos musz tez naganiaczom zaplacic .
  5. Ja w piatek sprzedalem do OSI Foodworks 8 sztuk bardzo ladnych byczkow Simental Limousine Mieszance Srednia waga 823 kg. Pierwszy raz sprzedalem na WBC i nie zaluje , Tylko podstawowy warunek to wiek byka maksymalnie 22 miesiace i wtedy cena za klase U byla 14.5netto klase R 14.00netto y byki byly w klasie u i 4 w R . Wazylismy caly samochod na pusto i pelno u nas w gospodarstwi i po dojechaniu bykow na ubojnie i ich zwazeniu riznica byla 128 kg czyli wszystko sie zgadzalo. Srednie wybicie wyszlo 56.43 byly byki co wybily sie 59.04 a byl tez co 53,4 . Nie bylem przekonany zeby sprzedac na WBC bo handlarz dawał nam po 8 zł netto i 6 % skitki ale zadzwonil przedstawiciel ze w piateprzyjada i zabiora . Przyszlo rozliczenie i po przeliczeniu na zywa wyszlo nam 8.66 netto wiec bylo warto ale tylko dlatego ze byki byly do 22 miesiecy gdyby byly starsze cena byla by za klase U 13,4 netto i wtedy by juz sie nie opłacalo .
  6. Styrciak

    JCB + przyczepa

    jaki to jest model tej ładowarki?
  7. Nie lepiej utwardzic kostka brukowa ?
  8. Styrciak

    Bydło

    W jakiej wadze je kupowales i jaka cena : )?
  9. Moglbys podac wysokosc w kalenicy i wys scian bocznych?
  10. Wl Master Bialko wychodzi mi w granichach 16.5 % - 17 % w zaleznosci z ktorego miejsca biore zboze rozne odmiany : Co do ceny to taka byla jeszcze trzy tygodnie temu jak pisalem post, na dzien dzisiejszy cena 3,75 netto odbiera Wawrzyniak Tuczniki do 125 kg zabiera na inny samochod a takie ciezkie po 130 - 140 kilo wywozi do innej ubojni Platnosc trzy dni Nie wiem jak w mojej paszy wychodza aminokwasy a chetnie byl dal pasze do analizy . a i 850 gram dobowego przyrostu ma mniej wiecej 60 % tucznikow reszta zawsze kilka dni musi postac
  11. Master to Ty wez lepiej policz i patrz na swoje wynik hodowlane bo przeciez jestes super gospodarz Nikt Ci w zeszyt nie patrzy a ja wiem ile tuvcznik na takiej paszy urosnie
  12. A ile masz sztuk? Podalem nr do Starownika to zadzwon i sie zapytaj . Tylko mowie ze LM musi byc czysty a nie mieszanka On jak spojrzy to wie
  13. Musza byc z Luzu i min 10-15 sztuk . Przyjezdza oglada towar i mowi cene . Kilka postow wczesniej kilku chlopakow pisali 9,4 - 9,6 brutto . Ja jak z NIm rozmawialem to zapytal sie ile chce dostac , A ja mu mowie ze byl gosc ogladac i daje 9.36 a on na to da wiecej ale najpierw musi zadzwonic do swojego odbiorcy
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj