ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

racyl    1319
4 godziny temu, kellyq napisał:

Ja mam 1800l/h i 14m do lustra 

Nawóz to wiadomo że wjedzie ale z uprawą pod bób, bo u mnie błotko i z kilka dni słonecznych potrzeba

 

 

 

 

O jakaś malutka ta pompa ,. z niej to możesz zasilić 5 rzędy o długości 100m z taśmą o wydatku 5l/m

Tu nie ma do czego nawet zakładać reduktorów ciśnienia 😄. reduktory to sobie kolega może założyć jak będzie czerpał wodę z hydroforu

 

Mróz w nocy codziennie krzyżuję plany i zamiast przesychać to się nic nie zmienia

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Ja dzisiaj też zasadziłem ale ziarno 😄

Chyba kogoś pojebało sadzonki wynosić w pole 3 marca 😄

Co to za rozstaw ? Chyba nikt w życiu nie sadził bobu i taką maniane odstawia z takimi odległościami

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

coś mi się wydaję, że jeszcze w tym miesiące będzie zbierał 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

APo mojemu dobrze zrobił sadzonka po stoi ukorzeni się i wtedy kiedy będzie wegetacja ruszy z pełną parą. Rozkrzewi mu się na 4pedy i 35cm mu sie po kryje. Na koniec maja będzie film wstawial ze zbiorów 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Oj ruszy, ruszy  mu ta wegatacja 🤣

A mróz tylko tą sadzonkę  dopieści 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25
21 minut temu, Mareksnopkowski napisał:

Nic mu nie zrobi mróz. Prosze cie musiało by -20 być z tydzień. Włókninę ma pewnie 

Oj zdziwilbys się, minus 8 z dobrym wiatrem i po temacie jak świeżo posadzony. A włóknina tylko by pomogła go dobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

to jak tak wytrzymuje do -20 to może sadzić w styczniu 🤣 a wtedy  zbiór w kwietniu 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku 13 marca sadzilem strona (107) i pamiętam -9 było przeZ blisko tydzień . A potem śnieg pod koniec marca i to dużo .gdzieś coś wypadło parę szt ale finalnie na 16 czerwca byl. Loteria... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Ja zasadziłem w piątek a dzisiaj oprysk poszedł, noc bez mrozu jutro i po jutrze deszcz i robota idzie jak trzeba

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
7 godzin temu, Mareksnopkowski napisał:

A w foliaku kisnie u mnie . Kiedy to przeschnie.jak tam wasze strony 

IMG_20230309_151056.jpg

W tą działkę to i 2 tygodnie nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    229

Wczoraj się udało zasiać, także też już pęcznieje😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to uprawiacie jak ziemia plackowata niewiem.  Jutro jadę do wypożyczalni po i te patyki będę sadził pod motyke. Ha ha...

Screenshot_2023-03-09-21-07-33-328_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Mareksnopkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Dobrze ze ja nie mialem takiej sraczki jak Ty i z rozsada wystartowalem dopiero po polowie lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Na siłę jak ci się lepi to nic nie zrobisz. W takiej jak twoja ziemi  z zastoiskami tym bardziej nic nie zrobisz.

Na sadzenie sadzarką to trzeba suchej ziemi a na to na gliniastych ziemiach potrzeba ciepła i wiatru także nawet jakbym miał taką sadzarkę to prędko nie wszedłbym z nią w pole. Taka sadzarka owszem dobry sprzęt ale zagarnianie rurką na gliniastej, ciężkiej ziemi to się udaje gdy ziemia się dobrze sypie

 

W poprzednim tygodniu nie było opadu a mróz w nocy, Łatwiej posadzisz w takich warunkach przy niskim mrozie niż z opadami jak mamy teraz.

Po za tym nikt nie powiedział że ja  uprawiałem w klasyczny sposób agregatem a potem sadzenie sadzarką z zagarniaczem w postaci poprzecznej rurki .

Tak wygląda mój zasadzony dokładnie tydzień temu bób, wszędzie teraz dopadało w tym tygodniu

Brak opisu.

 

 

 

obraz.png

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nic nie widać? Siewnikiem do zboża to sadziłeś (siales) . Nic się nie pochwalisz jaką masz maszynę. Widzę to forum to takie trochę incognito . Wiem jak co zrobić ale nie powiem? Bo to tajemnica. A która to klasa gleby jeśli to nie dane poufne 4?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj