ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

Tomasz0611    5739
4 godziny temu, Mareksnopkowski napisał:

Kupię bób rambos około 100kg nie pomieszany?

Na OLX pewnie gdzieś znajdziesz, a jak nie to z centrali po 20zl/kg ;)

racyl    1323

Jak byłem młodszy i głupszy to też rajcowałem sie rambosem 😄

Tomasz0611    5739

U mnie w zeszłym roku akurat Rambos dał najlepszy zysk z ha spośród Bachusa, Bizona, Rambosa i Bartka ;) Wczesny może jakoś nie jest, ale mi na wczesnosci nie zależy. Jedyna wada, to że nieraz narzekają że za gruby... 

Edytowano przez Tomasz0611

3 godziny temu, racyl napisał:

Jak byłem młodszy i głupszy to też rajcowałem sie rambosem 😄

Dla ciebie to tylko Figaro dobry i żółty bizon 

Dnia 9.02.2023 o 19:30, Tomasz0611 napisał:

Zależy od dyszy, od 10m do 20m(ale tu musi być już raczej mały wiatr, praktycznie cisza) zasięgu od działka, 350m węża. U mnie głównie pracuje na dyszy 18mm i wtedy mam 15m zasięgu.

A wracając do nawodnienia  to trzeba jakiś zawór wyrównujący ciśnienie  na początku by maty nawadniającej nie rozerwało chodzi o ciśnienie z wodociągu 

Edytowano przez Mareksnopkowski

racyl    1323

Nie sadze już figaro. Bizon owszem na wczesny to  najlepsze rozwiązanie

Co do żółtego odcieniu to coś Ci się pomięszało. Dragon jest taki seledynowy i ma odcień żółtego.

Z wodociągu nikt nie podlewa bo to się po prostu nie opłaci no i woda jest uzdatniana.

W przypadku podlewania z wodociągu można zastosować zwykły zawór i odpowiednio przykręcić tak żeby ciśnienie nie rozerwało taśm

Po za tym jak zaczniesz podlewać z wodociągu to ludziom spadnie ciśnienie w kranach i od razu cię podpierdzielą i będzie koniec zabawy

racyl    1323

w taki sposób to sporo pójdzie na zmarnowanie

Dnia 24.01.2023 o 19:43, kellyq napisał:

Takie jak na maliny. Ładny korzeń ma z tych skrzynek.

IMG_20220320_133817.jpg

To nie będzie coś takiego kellyq ruszyles 

Edytowano przez Mareksnopkowski

zenek12345    0

Witam, ponieważ jestem tu nowy chciałbym prosić o opinię użytkowników takiej wagi do bobu. Czy warto wyłożyć prawie 6k  za coś takiego? Producent z okolic Łowicza

Chciałbym usprawnić pakowanie, a może poleci ktoś coś innego w podobnej cenie?

https://www.olx.pl/d/oferta/automatyczna-waga-do-bobu-CID757-IDNl9Gv.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

11.png

racyl    1323

Ja nie pikuję ale jakbym robił to w ten sposób. Nie wiem jak to chcecie grzebać w skrzynkach na sadzarce i wyrywać krzaki

202779

Edytowano przez racyl

kellyq    230

Mój już zrobiony, wbrew pozorom ze skrzynek lepiej się wyciąga jak z multiplatów, bo jak przerośnie korzeniem w multiplacie to kijowo bo trzeba druga ręką tackę przytrzymywać i drzeć na hama. W skrzynce wystarczy żeby była wilgotna ziemia i wyłażą jak ślimaki. Na początku jest troszkę zabawy żeby zacząć każdą skrzynkę @Mareksnopkowski liczyłeś mniej więcej ile Ci się nasion do skrzynek sypało?

Kto by to liczył aby jedno drugiego bardzo nie dotykało podobnie jak w multi tylko ziemi więcej w skrzynce będzie miał gdzie korzeń się rozrastać. Jaki areał z 40kg ? wychodzi

racyl    1323

Ogrodnicy jak trudnią sie rozsadą warzyw  muszą siać dużo mniejsze nasiona i męczą się pensetą a tobie takich ziaren co można ręką zrobić jak trzeba się nie chcę

Byle jak zrobisz a potem zdziwienie że znowu krzaki marne i mało strąków

Edytowano przez racyl

12 godzin temu, zenek12345 napisał:

Witam, ponieważ jestem tu nowy chciałbym prosić o opinię użytkowników takiej wagi do bobu. Czy warto wyłożyć prawie 6k  za coś takiego? Producent z okolic Łowicza

https://www.olx.pl/d/oferta/automatyczna-waga-do-bobu-CID757-IDNl9Gv.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=4

11.png

kellyq ty nie masz czasem na sprzedaż. Z tego co widziałem to lepsza od tej

racyl    1323
12 godzin temu, zenek12345 napisał:

11.png

zależy ile towaru chcesz przerobić danego dnia, jaką powierzchnię uprawiasz na jeden rzut

worek i tak trzeba zaczepić a potem zawiązać

kellyq    230

Miałbym takie coś do ważenia, jak sobie przypomnę jak ważyłem pierwszego roku na wadze kuchennej to mnie ciarki przechodzą 😜

Edytowano przez kellyq

mds212    2139
2 godziny temu, Mareksnopkowski napisał:

kellyq ty nie masz czasem na sprzedaż. Z tego co widziałem to lepsza od tej

A czemu lepsza?

Tomasz0611    5739
3 godziny temu, racyl napisał:

worek i tak trzeba zaczepić a potem zawiązać

Chyba strunę zapiąć a nie zawiązać ;) Na podobnej ważę, to potem aby na nodze zasuwam strune i zapakowane. Spokojnie sam w godzinę 200kg w 1kg torebki zapakuje. 

Edytowano przez Tomasz0611

mds212    2139

pakowanie w strunowe bardzo niewygodne. 100x lepiej zaklejarka

mds212    2139

wiem, ale denerwuje jak czasami nie można trafić struna

kellyq    230

Na elizówce tylko wiązane, krzywo patrzą na strunowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Dragot1997
      Czy ogórki z odległości ponad 5 metrów mogą wchłonąć oprysk herbicyd tezosar po tygodniu od opryskiwania i obumrzeć 
    • Przez michalek404040
      Jest tu ktos kto uprawia pietruszke korzeniowa i chcialby pogadac na temat odmian ?
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj