Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaziu914    0

Witam nie dawno kupiłem ursusa 914 i mam z nim pare problemów. Zauważyłem że z pod kolektora wydechowego wycieka niewielka ilość oleju z pierwszego cylindra od kabiny. Czy to może być związane z jakąś awarią np: pierścienie na tłoku? Ubywa także olej z silnika i pojawia się on w środku skrzyni pośredniej. Problem jest także ze skrzynią biegów żeby zredukować bieg trzeba całkiem wychamować ciągnik dopiero wtedy można wrzucić niższy bieg. Bardzo to udrudnia jazdę po drogach. Do tego hamuje tylko na jedno koło. Dodam że nie używałem wcześnie ursusów z tej seri. Z góry dzięki za pomoc.

krzysiek1979    33

Hamulce masz hydrauliczne sprobuj odpowietrzyc sprawdz szczelnosc czy nigdzie nie ucieka plyn hamulcowy najczesciej z pompki hamulcowej (pod podloga z prawej strony kabiny.Z biegami to trzeba sie nauczyc i wyczuc .Czasami na przygazowke pomaga czasami podczas zmiany biegu gdy bedzie dzwignia na luzie sprzeglo wcisnac jeszcze raz ale nie do konca i wbic bieg .Pod podloga na walku gdzie jest pedal sprzegla jest taka tulejka ze sruba (nie pamietam 17 lub 19 klucz)sproboj troche wkrecic ta srube .

iron    394

cylinderki sprawdź. luz na rozpierakach z tyłu klucz 19 .może być też zły luz między tloczkiem pompki ham .a tym trzpieniem .olej pewnie się leje z uszczelniacza na wale no i najpowazniejsza sprawa to pierścienie albo glowica tj.zbyt duży luz na prowadnicy zaworów.
acha co do biegów to jak kolega pisał klusz 17 i przy pedale sprzęgła ustawia sie luz na hamulcu walka sprzeglowego dzięki któremu da się biegi jakotako zmieniać.

Wiadomość z agroFakt.pl

nunu85    82

trzeba się nauczyć z tą skrzynią jeździć. O dokłądaniu synchronizacji jeszcze nie słyszałem, zeby ktoś się podjął.

TAka była wówczas technika

(poczytaj sobie na internecie o zmianie biegów z międzygazem- u mnie to się sprawdza).

wanek    0

WITAM mam pytanie . posiadam ursusa 914 i przez cztery lata nakręciłem nim ponad 8tys mh czy to dużo?

Robertkujawy    66

Przecież nikt dobrego nie sprzeda . Tuleje tłoki do wymiany Głowica do remontu , Olej leci z silnika czy z skrzyni . Jak z silnika to i wał dostał luzu Ja w tym roku robiłem po dwóch latach od kupna Czym wcześniej tym lepiej bo jak do kąca pojeździsz to drożej wyjdzie

wanek    0

jak kupilem to zrobiłem kapitalny remont całego traktora  wszystkie cześci z górnej półki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się