Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
-Sebastian-    12

Witam
Przejmuję gospodarstwo i mam do wymiany 100% traw(rekord to założone przez Niemców w czasie II WŚ) Ogólnie w naszych stronach są dziwne priorytety :) Zboże mamy nowe co roku tak jak kukurydzę a trawa zaniedbana okropnie. Obecnie mam około 15h łąk do wymiany i planuję zasiać kilka ha trawy na polu.
Zdecydowałem się na państwa firmę tylko zastanawiam się nad mieszankami. Gleby kwaśne 4,5-5,5 do wapnowania(badania będą robione w lipcu) W tym roku planuję zasiać 4,5ha trawy na polu z motylkowymi i wymienić 5ha trawy na łące (siew wiosenny) Pole 2,5 ha pH około 7 gleba 2-4 tutaj planuję BG-2+lucerna tylko zastanawiam się nad proporcją. Drugie pole 2ha BG2+lucerna lub BG2+koniczyna czerwona w tym przypadku nie znam pH może być około 5,5-6 i nie wiem czy wapnowanie wystarczy do siewu lucerny klasa 3b-4a dość ciężka ziemia. Łąki gleba 5-6 3ha słabo przepuszczalne(ił) pH raczej poniżej 5. Po dużych opadach woda musi wyparować nie wsiąka za dobrze więc plan BG7 opcjonalnie BG7+koniczyna. 2ha łąki klasa 4 przypomina murszowe (blisko stawu) kupiona w tym roku i tutaj myślę nad BG2+motylkowa lub BG7 +motylkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam

Przejmuję gospodarstwo i mam do wymiany 100% traw(rekord to założone przez Niemców w czasie II WŚ) Ogólnie w naszych stronach są dziwne priorytety :) Zboże mamy nowe co roku tak jak kukurydzę a trawa zaniedbana okropnie. Obecnie mam około 15h łąk do wymiany i planuję zasiać kilka ha trawy na polu.

Zdecydowałem się na państwa firmę tylko zastanawiam się nad mieszankami. Gleby kwaśne 4,5-5,5 do wapnowania(badania będą robione w lipcu) W tym roku planuję zasiać 4,5ha trawy na polu z motylkowymi i wymienić 5ha trawy na łące (siew wiosenny) Pole 2,5 ha pH około 7 gleba 2-4 tutaj planuję BG-2+lucerna tylko zastanawiam się nad proporcją. Drugie pole 2ha BG2+lucerna lub BG2+koniczyna czerwona w tym przypadku nie znam pH może być około 5,5-6 i nie wiem czy wapnowanie wystarczy do siewu lucerny klasa 3b-4a dość ciężka ziemia. Łąki gleba 5-6 3ha słabo przepuszczalne(ił) pH raczej poniżej 5. Po dużych opadach woda musi wyparować nie wsiąka za dobrze więc plan BG7 opcjonalnie BG7+koniczyna. 2ha łąki klasa 4 przypomina murszowe (blisko stawu) kupiona w tym roku i tutaj myślę nad BG2+motylkowa lub BG7 +motylkowa.

 

Witaj Sebastian,

 

Tego typu użytki zielone to ciągle bolączka wielu gospodarstw w naszym kraju. Zazwyczaj najlepszą drogą do produkcji wysokiej jakości sianokiszonki takich łąkach jest renowacja drogą likwidacji starej darni, pełnej uprawy i ponownego zasiewu. Myślę, że Twoja decyzja o procesie odnowienia użytków jest jak najbardziej uzasadniona :). Oczywiście - jak zresztą zawsze powtarzamy - warto poprzedzić takie zabiegi analizą zasobności gleby, badaniu pH itp. Takie informacje ułatwiają w zbilansowaniu nawożenia i wyborze odpowiednich mieszanek traw czy roślin motylkowych.

 

 

Jeśli chodzi o wybór mieszanek:

1. BG-2 + lucerna może być bardzo dobrym rozwiązaniem na pierwszych dwóch stanowiskach, o których piszesz. Zwięzłe grunty o wyższej zasobności mogą posłużyć z powodzeniem pod uprawę lucerny lub mieszanek traw z lucerną. Sugeruję proporcję 20-23 kg lucerny + 8-10 kg mieszanki BG-2 Milkway Tetra

 

2. W przypadku łąk na 5-6 klasie polecam mieszankę BG-8 Milkway Structo. To kompozycja traw na słabsze stanowiska, która pozwala wykorzystać grunty o mniejszej zasobności. Dodatek 3-4 kg/h koniczyny łąkowej (czerwonej), którą możesz domieszać przed siewem wzbogaci ruń i poprawi wartość paszową zbieranego materiału.

 

3. Na grunty organiczne, murszowe ok będzie BG-7 Milwkay Water + 3-4 kg koniczyny łąkowej (czerwonej).

 

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Dziękuję za odpowiedź
Co do BG2+lucerna to bardziej odpowiadało by mi więcej trawy+domieszka lucerny tylko nie wiem jakie będą dobre proporcje. Obecnie mam lucernę dzięki której pasze objętościowe nie były tragiczne. W tym roku będzie likwidowana. Decydując się na BG2 mam na uwadze wartość energetyczną a dodatek lucerny ma zapewnić lepsze białko i poprawić stanowisko. Plan zasiewu to sierpień po pszenicy i jęczmieniu. Na 2,5ha nie będzie problemu ostatnie badanie(2lata temu) wykazało ph7+(brak potrzeby wapnowania) Jest to pole na białym kamieniu. Natomiast pole 2ha zostało kupione w 2016 i jest w dobrej kulturze tylko może być pH około 5,5-6 i tutaj zastanawiam się czy z 5,5 jest możliwość wapnowania przed siewem no wapno magnezowe są z dodatkiem kredy aby szybciej zwiększyć pH. Kolejne pytanie to nawożenie przed siewem ewentualnie obornik\gnojòwka. Wiem że obornik+wapno powoduje straty azotu jednak mam na tyle że mogę dać jeśli poprawi to wzrost roślin. Kolejne pole to około 40a przedplon żyto wcześniej saradela i obok saradela która przeprawiła łąkę zaoraną w zeszłym roku 88a. Tutaj mam glebę 5-6 słabo przepuszczalną na życie pH może być poniżej 5 na saradeli ok 5,5 i tutaj też zastanawiam się nad nawożeniem i wapnowaniem. Reszta będzie orana jesienią i siew wiosenny około 3,5ha W kolejnym roku reszta użytków zielonych. Jeszcze pytanie o przezimowanie BG2 BG7 BG8 i lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Dziękuję za odpowiedź

Co do BG2+lucerna to bardziej odpowiadało by mi więcej trawy+domieszka lucerny tylko nie wiem jakie będą dobre proporcje. Obecnie mam lucernę dzięki której pasze objętościowe nie były tragiczne. W tym roku będzie likwidowana. Decydując się na BG2 mam na uwadze wartość energetyczną a dodatek lucerny ma zapewnić lepsze białko i poprawić stanowisko. Plan zasiewu to sierpień po pszenicy i jęczmieniu. Na 2,5ha nie będzie problemu ostatnie badanie(2lata temu) wykazało ph7+(brak potrzeby wapnowania) Jest to pole na białym kamieniu. Natomiast pole 2ha zostało kupione w 2016 i jest w dobrej kulturze tylko może być pH około 5,5-6 i tutaj zastanawiam się czy z 5,5 jest możliwość wapnowania przed siewem no wapno magnezowe są z dodatkiem kredy aby szybciej zwiększyć pH. Kolejne pytanie to nawożenie przed siewem ewentualnie obornik\gnojòwka. Wiem że obornik+wapno powoduje straty azotu jednak mam na tyle że mogę dać jeśli poprawi to wzrost roślin. Kolejne pole to około 40a przedplon żyto wcześniej saradela i obok saradela która przeprawiła łąkę zaoraną w zeszłym roku 88a. Tutaj mam glebę 5-6 słabo przepuszczalną na życie pH może być poniżej 5 na saradeli ok 5,5 i tutaj też zastanawiam się nad nawożeniem i wapnowaniem. Reszta będzie orana jesienią i siew wiosenny około 3,5ha W kolejnym roku reszta użytków zielonych. Jeszcze pytanie o przezimowanie BG2 BG7 BG8 i lucerny.

- BG2+lucerna - dodatek 7-10kg/ha  trawy w zupełności wystarczy - gdy będzie wilgoć trawa miejscami będzie nawet dominować nad lucerną, natomiast gdy przyjdzie większy upał bez deszczu lucerna da wtedy plon, więc proszę się nie obawiać, że trawy będzie za mało

- wapno przed siewem jak najbardziej, natomiast obornik/gnojówka średnio tu się sprawdzi ze względu na wapno o którym mówimy i będzie powodowało dodatkowe zachwaszczenie - więc może jednak gnojówka w kolejnym roku, teraz skupmy się na nawożeniu mineralnym

- na klasie 5-6 to już należy użyć mieszanki BG-7/BG-8 ze względu, na to że duży udział życic na słabej klasie ziemi to nienajlepszy pomysł (zbyt krótki system korzeniowy)

- co do zimotrwałości - jeżeli trawy będą miały 3 liście, a lucerna liść właściwy to przymrozek nie powinien jej zaszkodzić, wtedy liczy się też to jak pole było przygotowane do zasiewu, czy pH jest optymalne i czy PK/mikro są dostępne ;)

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Na 5-6 to wiem tam było ph5-5-6 a klasa ziemi 4 organiczna;) Na polu 3b-4a(średnie\ciężkie) zakładając pH 5,5 można podnieść na tyle żeby wykonać siew lucerny w sierpniu czy lepiej zasiać trawę z domieszką koniczyny?(jeśli tak to jaki skład) Planuję zakup wapna z kopalni(30km) tylko zastanawiam się nad dawką 5-10t\ha magnezowego. Jeśli na polu\łące jest podeszwa płużna to bardzo ograniczy wzrost trawy/lucerny?
Co do trawy z lucerną to jaki może być okres użytkowania?(10+20kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Na 5-6 to wiem tam było ph5-5-6 a klasa ziemi 4 organiczna;) Na polu 3b-4a(średnie\ciężkie) zakładając pH 5,5 można podnieść na tyle żeby wykonać siew lucerny w sierpniu czy lepiej zasiać trawę z domieszką koniczyny?(jeśli tak to jaki skład) Planuję zakup wapna z kopalni(30km) tylko zastanawiam się nad dawką 5-10t\ha magnezowego. Jeśli na polu\łące jest podeszwa płużna to bardzo ograniczy wzrost trawy/lucerny?

Co do trawy z lucerną to jaki może być okres użytkowania?(10+20kg)

 

Dzień dobry,

 

- dobrze byłoby znać skład wapna przed decyzją o jego zakupie, ponieważ dawka będzie zależała od zawartości CaO - a ta waha się w różnych produktach od 40 do 70-80% 

- jeśli dotrze Pan do wapna węglanowego o zawartości CaO około 50% to jesienią 4-5 t/ha powinno wystarczyć

- czy podniesie to odczyn z 5,5 (jak Pan przypuszcza) do poziomu optymalnego dla lucerny (min pH 6,5) ? Wydaje mi się, że w tak krótkim czasie będzie to trudne, efektu można spodziewać się w następnym sezonie

- jeśli odpuściłby Pan na tym kawałku siew lucerny z trawą to polecam w to miejce mieszankę BG-11 Milkway Complex (trawy wieloletnie z dodatkiem 15% koniczyny czerwonej)

- duże zagęszczenie, silne ubicie jest zawsze czynnikiem ograniczającym w pewnym stopniu rozwój roślin

- lucerna z trawą w tej proporcji przy odpowiedniej agrotechnice i pH? Lucerna 5-7 lat, trawa 2-3 lata

 

Pozdrawiam,

Mateusz z Barenbrug Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel147    0

witam,ile pokosów można uzyskać z poplonu  BG 13 ? tylko 1 na wiosne czy tez potem będzie odrastać ponownie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

witam,ile pokosów można uzyskać z poplonu  BG 13 ? tylko 1 na wiosne czy tez potem będzie odrastać ponownie?

Witam serdecznie,

 

Teoretycznie mieszanka BG-13 Milkway poplon jest stworzona do jednego pokosu, ze względu na to że jest to produkt 3-składnikowy. Drugi pokos Pan również zbierze, nie ma problemu - natomiast w kolejnym odroście nie będzie wyki, a koniczyna inkarnatka się przerzedzi. W późniejszym czasie (kolejnym pokosie) wiele zależy od opadów, ponieważ plon uzyskiwać będziemy z życicy wielokwiatowej, która da nam bardzo dużo masy i  jeszcze się rozkrzewi. Bg-13 można zasiać też po oziminach - zebrać w okolicy października, zostawić i drugi pokos zebrać na wiosnę, a póżniej kukurydza:)

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

I bg13 wysiac poz żniwach aby zebrac jesienią i na wiosne

Tak, bądź też mieszankę tańszą - "jarą" - POLSKA ŁĄKA POPLON

 

40% WYKA SIEWNA

45% ŻYCICA WESTERWOLDZKA

15% KONICZYNA ALEKSANDRYJSKA

 

Tutaj natomiast mieszanka ta może gorzej przezimować ze względu na gatunki jakie zostały użyte czyli np. życica westerwoldzka - wszystko zależy od tego jaka będzie zima, natomiast w BG-13 gatunki są ozime więc nie ma takiego problemu ;) 

http://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/linia-bg-milkway/bg-poplon-nowo%C5%9B%C4%87.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Jakie nawożenie zastosować pod BG-13 ziemia kl 5-6

 

Dzień dobry,

 

Przy 5-6 klasie trzeba zdecydowanie zatroszczyć się o nawożenie przedsiewne. Na gruntach o mniejszej zasobności uprawiając stanowisko przed siewem dobrze byłoby rozrzucić przefermentowany obornik. Dodatkowo nawozy mineralne.

 

Przykładowe nawożenie dla tej klasy gruntów pod mieszankę BG-13 Milwkay POPLON:

obornik 15-20 t/ha + polifoska- 6 150-200kg/ha

 

Jeśli nie dysponujemy obornikiem:

polifoska-6 200-250 kg/ha + saletrzak 150-180 kg/ha

 

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Witam, jestem już po drugim pokosie, po zbiorze na mieszankę BG 6 zastosowałem 150 kg saletry i 100 kg Korn Kali, mam pytanie kiedy i w jakiej ilości mogę zastosować siarczan magnezu i ile cm powinna mieć trawa? czy 10kg na 200 l wody na hektar będzie idealnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

Jakie nawożenie zastosować pod BG-13 ziemia kl 5-6

W czystym siewie czy z rośliną osłonową będziesz siał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam, jestem już po drugim pokosie, po zbiorze na mieszankę BG 6 zastosowałem 150 kg saletry i 100 kg Korn Kali, mam pytanie kiedy i w jakiej ilości mogę zastosować siarczan magnezu i ile cm powinna mieć trawa? czy 10kg na 200 l wody na hektar będzie idealnie?

Witam serdecznie,

 

Super, że chce Pan zastosować nawożenie dolistne, natomiast niech Pan weźmie też pod uwagę skład Korn-kali - tam też jest siarka i magnez. Tak więc dawka 10kg w tym przypadku i w ogóle na trawy czy lucerne będzie zbyt duża, bo musicie Panowie pamiętać, że te rośliny zbieramy już po ok 4 tygodniach! Nie chcemy resztek nie rozłożonych w sianokiszonce - dlatego  umiar w tym wypadku będzie najlepszym rozwiązaniem - mniej a częściej :) Stąd też proponowałabym 3-4 kg siarczanu magnezu na hektar. Dodatkowo można do tego dodać 10-12kg mocznika razem z siarczanem magnezu - natomiast w tym wypadku lepiej już nie kombinować, bo dał Pan saletre - nadmiar azotu u krów powodować będzie biegunki. Odżywkę stosujemy jak trawa czy lucerna ma ok 10-15cm - im więcej zielonego tym lepiej, ale przynajmniej te 3 tygodnie przed planowanym zbiorem!!

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Witam zmieniły się informacje na temat łąk :) Jedna 1,5ha(4klasa) nowa dzierżawa na 10 lat i tutaj myślałem że to jest murszowa (okolice torfowisk) ale okazało się że jest to czarna ziemia której się nie spodziewałem. Duża warstwa próchnicza i margiel w podłożu. W ciągu roku jest wilgotna i trawa nie usycha nawet w upały. W czasie dużych deszczów jest mocno wilgotna ale nie jest zalana(rów melioracyjny odprowadza nadmiar). Obecnie jest mocne zachwaszczenie i na 100% brakuje składników i wapna. Planuję zaorać jesienią i siew wiosną. Jaka będzie najlepsza mieszanka z dużym dodatkiem koniczyny?

Drugi kawałek 1,5ha(5-6 klasa) ok 15-20cm lekka(częste nawożenie organiczne) poniżej jest warstwa żółtego piachu a następnie ciężki ił. (Tutaj chciałbym pastwisko po 1 pokosie)
Siew w sierpniu na 88a w zeszłym roku była likwidowana łąka i zasiana saradela w celu przeprawienia. Na reszcie żyto po saradeli.
Trzeci to 2ha 3b-4a gleba średnia\ciezka(ił i margiel w podłożu) kupione w 2016 po 1ha więc mogą się różnić zasobnością i pH. Na jednym jest pszenica ozima po koniczynie a na drugim pszenica jara po mieszańce(owies+jęczmień).
Siew w sierpniu plan to dużo energii i białka.
Czwarty również kupiony w 2016 1,2ha(4 klasa)
Tutaj też jest czarna ziemia zamiast murszowej na większości ok 80a a dalej lżejsza mineralna.
Na 80a dobra wilgotność a na 40a(górka) czasem są problemy podczas suszy. Rów melioracyjny jest zadbany więc nie ma żadnego problemu w trakcie intensywnych opadów.
Orka jesienna pod wiosenny zasiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Witam

Jak pogoda pozwoli to chciałbym po żniwach na gruntach ornych posiać poplon z trawy(życica wielokwiatowa lub westerwoldzka plus koniczyna o szybkim wzroście). Siew jeden pokos i orka na jesień. Na wiosnę wszystko pryskałem mustangiem a siać myślałem po talerzówce i bronowaniu. Uda się to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

praktykował moze ktoś z użytkowników przesiewanie tj. agregat talerzowy i siewnik -siew po tym wał ,uprzednio randap

mowię o glebach III-IV klasa -torfowej ziemi -wiadomo jak jest mokro to wszystko sie trzesie a jak sucho pył melioracja działa mozolnie i pytanie co posiać i czy mój plan wypali.

oczywiscie chciałem jeszcze zebrać IIpokos ok. sierpnia i w/w wsiewke pod koniec sierpnia

 

edit: najwazniejsze aby mieszanka traw była bez koniczyn/lucern i z roślin łatwych w sporządzeniu siana 

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam

Jak pogoda pozwoli to chciałbym po żniwach na gruntach ornych posiać poplon z trawy(życica wielokwiatowa lub westerwoldzka plus koniczyna o szybkim wzroście). Siew jeden pokos i orka na jesień. Na wiosnę wszystko pryskałem mustangiem a siać myślałem po talerzówce i bronowaniu. Uda się to?

 

Dzień dobry,

Plan jak najbardziej ma szansę powodzenia. Możliwe jest oczywiście także pozostawienie skoszonego jesienią użytku na zimę i zbiór dodatkowego materiału wiosną. Proszę pamiętać o nawożeniu przedsiewnym - trochę "paliwa" dla poplonu będzie miłe widziane:)

 

Pozdrawiam,

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Pod talerzówkę pójdzie obornik. Czy to wystarczy? Myślałem jeszcze nad tym że jak wschody będą ok(boję się o oprysk) to dam pogłównie saletrę. Ziemia zasobna w pkmg a  ph jeden kawałek 5,3 drugi ponad 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam zmieniły się informacje na temat łąk :) Jedna 1,5ha(4klasa) nowa dzierżawa na 10 lat i tutaj myślałem że to jest murszowa (okolice torfowisk) ale okazało się że jest to czarna ziemia której się nie spodziewałem. Duża warstwa próchnicza i margiel w podłożu. W ciągu roku jest wilgotna i trawa nie usycha nawet w upały. W czasie dużych deszczów jest mocno wilgotna ale nie jest zalana(rów melioracyjny odprowadza nadmiar). Obecnie jest mocne zachwaszczenie i na 100% brakuje składników i wapna. Planuję zaorać jesienią i siew wiosną. Jaka będzie najlepsza mieszanka z dużym dodatkiem koniczyny?

 

Drugi kawałek 1,5ha(5-6 klasa) ok 15-20cm lekka(częste nawożenie organiczne) poniżej jest warstwa żółtego piachu a następnie ciężki ił. (Tutaj chciałbym pastwisko po 1 pokosie)

Siew w sierpniu na 88a w zeszłym roku była likwidowana łąka i zasiana saradela w celu przeprawienia. Na reszcie żyto po saradeli.

Trzeci to 2ha 3b-4a gleba średnia\ciezka(ił i margiel w podłożu) kupione w 2016 po 1ha więc mogą się różnić zasobnością i pH. Na jednym jest pszenica ozima po koniczynie a na drugim pszenica jara po mieszańce(owies+jęczmień).

Siew w sierpniu plan to dużo energii i białka.

Czwarty również kupiony w 2016 1,2ha(4 klasa)

Tutaj też jest czarna ziemia zamiast murszowej na większości ok 80a a dalej lżejsza mineralna.

Na 80a dobra wilgotność a na 40a(górka) czasem są problemy podczas suszy. Rów melioracyjny jest zadbany więc nie ma żadnego problemu w trakcie intensywnych opadów.

Orka jesienna pod wiosenny zasiew.

Witam serdecznie,

 

Na I kawałek niech Pan wrzuci BG-6 (koniczyny w zupełności wystarczy o ile pH będzie w miarę przyzwoite) 45kg/ha

II - 30kg bg 6 i 15kg bg7/ha

III i IV - BG-11 45kg/ha

 

Jak Pan zasieje i będą pierwsze efekty to prosze wrzucić tutaj bądź też niech Pan da znać na m.przybylak@barenbrug.pl  :)

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Witam

Jak pogoda pozwoli to chciałbym po żniwach na gruntach ornych posiać poplon z trawy(życica wielokwiatowa lub westerwoldzka plus koniczyna o szybkim wzroście). Siew jeden pokos i orka na jesień. Na wiosnę wszystko pryskałem mustangiem a siać myślałem po talerzówce i bronowaniu. Uda się to?

Witam,

 

Pogoda chyba całkiem całkiem na zasianie poplonu więc nie ma na co czekać - jeśli chce Pan poplon "jary" to niech Pan zasieje  POLSKA ŁĄKA POPLONOWA 

 

40% WYKA

45% ŻYCICA WESTERWOLDZKA

15% KONICZYNA INKARNATKA

Tak jak Mateusz wspomniał należy rzucić mieszance coś na start aby ta szybko wystartowała :)

 

Pozdrawiam,

Małgosia Przybylak

Pod talerzówkę pójdzie obornik. Czy to wystarczy? Myślałem jeszcze nad tym że jak wschody będą ok(boję się o oprysk) to dam pogłównie saletrę. Ziemia zasobna w pkmg a  ph jeden kawałek 5,3 drugi ponad 6

Obornik będzie super rozwiązaniem dla roślin następczych. Tutaj jednak nie zdąży tak szybko zadziałać stąd raczej pokusiłabym się o jakieś NPK pod korzeń i zmieszała z ziemią - szybko się rozpuści i zacznie pracować, a obornik zrobi robotę dopiero w późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Witam , planuję skosić trawę i zrobić podsiew siewnikiem do takich zabiegów jaką trawę zastosować na 4 i 5klasie  .Siewnik jest w moim posiadaniu więc zabiegi pielęgnacyjne będę mógł robić również na wiosnę . Trawa z przeznaczeniem dla bydła mlecznego tylko co w siewie jesiennym a co w wiosennym zastosować? Szukam przedstawiciela na woj.lubelskie .

Edytowano przez kapsel1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68

Witam , planuję skosić trawę i zrobić podsiew siewnikiem do takich zabiegów jaką trawę zastosować na 4 i 5klasie  .Siewnik jest w moim posiadaniu więc zabiegi pielęgnacyjne będę mógł robić również na wiosnę . Trawa z przeznaczeniem dla bydła mlecznego tylko co w siewie jesiennym a co w wiosennym zastosować? Szukam przedstawiciela na woj.lubelskie .

 

Dzień dobry,

 

W zależności od tego na jak długo planuje Pan przedłużyć żywotność łąki, do podsiewu może Pan zastosować mieszanki:

  • BG-4 Milkway Universal lub BG-6 Milkway Super (trawy wieloletnie 4-5 lat)
  • BG-1 Milkway Sprint lub BG-2 Milkway Tetra (trawy 2-3 letnie)

Ostatni pokos przed podsiewem należy skosić możliwie jak najniżej a po podsiewie wskazane jest dodatkowe wałowanie.

 

Jeśli chciałby Pan skontaktować się telefonicznie to zapraszam +48 698 425 028.

 

Pozdrawiam

Mateusz Nogaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil100691
      Posiadam pierwiastkę rasy montbeliarde wycielona z miesiąc temu dziś rano spuscila z siebie prawie całe mleko jak przyszedłem leciało z 4strzykow zostalo może z 2litry...wcześniej dawala może z 11 na udoj wieczorem to samo leci cienkim strzykiem ale z wszystkich 4 😏 może ktoś miał coś podobnego lub zna na to jakiś patent 
    • Przez hazel
      Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 
    • Przez Tomson5120
      Lucerna czy Koniczyna najlepsza dla bydla mlecznego? Ktora z roslin poradzi sobie z suszą? Posiadam 3 i 4 klase gleby.
    • Przez grzeskw75
      Witam, sprzedam 3 jednostki kukurydzy Pioneer po 80 tys. nasion .  
        1 jednostka P8400- 600 zł  
                                                                             
         1 jednostka P8134- 600 zł    
                                                                           
          1 jednostka PR39H32- 400 zł
                                                                             
        06-420 Gołymin pow.Ciechanów  tel.691-980-674
    • Przez gesy
      Sprzedam sianokiszonke 120x120.pierwszy pokos ,45szt.w cenie 90zł sztuka.oraz 25szt 2pokos w cenie 70 zł sztuka.załadunek w cenie.mogę wystawić fakturę VAT.cena do uzgodnienia.okolice Łukowa.21-421. Tel 510609558
       
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj