News
dawidursus323

Co posadzić żeby dziki i sarny nie zjadły.

Polecane posty

rolnik90_01    5

Chyba tylko sosny Ci nie zjedzą. Lepiej pomyśl nad zabezpieczeniem pola. Pozbieraj stare radia. Ustaw na jakimś słupie i rozkręć do oporu.  Przez pewien  czas będzie spokój.

Ale bateria mi długo nie wytrzyma w takim radiu. Słyszałem cis o pascie do botów sprawdza się to? Muszę mieć raczej pewność że mi nie zjedza uprawy.

Edytowano przez dawidursus323

Wiadomość z agroFakt.pl

Szymi40    494

Chyba tylko sosny Ci nie zjedzą. Lepiej pomyśl nad zabezpieczeniem pola. Pozbieraj stare radia. Ustaw na jakimś słupie i rozkręć do oporu.  Przez pewien  czas będzie spokój.

I te  radyjko   ma grać  cały   rok   :D   u mnie  w tym  roku  posiałem   facelię na poplon,  to na  całym  hektarze  nie znalazłem całej rośliny-   każda   na  zgryziony   czubek.   ;[     

mat22889    11

podepnę się z pytaniem a coś żeby gęsi odstraszyć? co roku mi siedzą na polu 2 lata temu rzepak obrzerały a w tym roku pszenice i to tak obżarły że gołe pole było koło 0,6h ale to zimą siedzą ;/ a i na wiosne pszenica odbiła nawet się nie spodziewałem że tak bardzo.

mati20dor    1

zasiej pszenice z tymi włosami. nie pamiętam jak się nazywa. i podobno do tego się nie dobierają.

przenżyto lepsze bo dziki zabardzo nie lubią, ale lepiej ogrodzic bo nawet przenice to przebirgną aby tylko dostać się do jedzena

zasiej pszenice z tymi włosami. nie pamiętam jak się nazywa. i podobno do tego się nie dobierają.

Chyba żartujesz.... Masz oczywiście na myśli ostrogę. Owszem nie zjedzą jej ale dopiero jak wypuści kłos, który je kłuje. Wcześniej będą ją spożywać z apetytem

jacus    194

gdzies czytalem ze ostropest sieja w kolo pola i zadna zwierzyna tego nie przejdzie, ja na dziki sadze lampy solarne  :D

buk, humor ,seks ,rokendrol.

rolnik90_01    5

I te  radyjko   ma grać  cały   rok   :D   u mnie  w tym  roku  posiałem   facelię na poplon,  to na  całym  hektarze  nie znalazłem całej rośliny-   każda   na  zgryziony   czubek.   ;[     

Kukurydzę po zasiewach tak ratuje. Potem już dziki w nią nie wchodzą. Dopiero gdy kolby są dojrzałe. 

kirzuch89    0

Wiosna się zbliża nie ubłagalnie. Po ubiegłorocznych zmaganiach z dzikami jestem trochę bardziej doświadczonym zawodnikiem i z żalem stwierdzam że najlepszą inwestycją będzie pastuch. Karbit , armatka hukowa na gaz, petardy, pampersy córki z kupką, brudne skarpetki , syrena pożarowa na zegar czasowy, c 330 bez wydechu , stróż z PKP pilnujący sprzętu podczas remontu na kolei, tory kolejowe, pociągi intercity nawet samo pendolino i myśliwy który z łaską przyjeżdża nie pomogły przyznam ze tylko włosów nie próbowałem. Moje pole oddzielają od lasu tory kolejowe a moje zabudowania stoją ok 800m od lasu w linii prostej a te paskudne zwierzęta przychodzą aż pod samą stodole sobie poryć w jęczmieniu jarym i ziemniakach. Dlatego w tym roku planuję zainwestować w pastuch tym bardziej ze jedna długość pola mi odpada ponieważ sąsiaduje z sadem.

Napisano (edytowany)

ja tez przez 2 lata stosowałem rożne rzeczy a było tego trochę i nic nie pomogło

w tamtym roku zainwestowałem w pastuch i spokój górna linka na wysokości 75cm a nawet sarny nie wchodzą

ale fakt bije jak oszalały już go przez przypadek poczułem

a uziemienie wbiłem nad brzegiem stawu to tez go wzmacnia :D

Edytowano przez grzesiek21491

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez mateuszrol1990
      Witam.Wczoraj pojechalem na poletko dokladnie lake oddalona o jakies 4km od gospodarstwa, chcialem posiac nawoz lecz okazalo sie ze laka jest zaorana i zasiane sa buraki. Co moge zrobic gdzie sie udac jak walczyc ze zlodziejem. Dzwonilem do niego ale on ma to w d... dodam ze choduje cieleta i zostaje bez laki na zime
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.

Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam sporo tuj dużego rozmiaru, około 3m wysokości. Interesuje mnie stworzenie szkółki na początek zajmującej się tujami.

Chciał bym zapytać osoby które to robią lub coś o tym wiedzą. Czy takie tuje które posiadam mogły by mi służyć jako matecznik? 
      Interesują mnie bardziej doniczkowe niż kopane, tak więc wszystko w doniczki. 

Mój plan:
      Tuje pobiera się w sierpniu/wrześniu, po pobraniu sadzonek były by ukorzenianie w multiplatach i trzymane były by w tunelu foliowym od posadzenia przez zimę i spędziły by w nich czas do wiosny. Wiosną przesadzał bym je do doniczek P9 w odpowiednią mieszankę torfową. doniczki stały by już raczej na otwartej przestrzeni, z podlewaniem. Na następny rok sadzonki poszły by w kolejne doniczki większego rozmiaru i przy odpowiedniej wielkości poszły by w ofertę handlową

Moje pytanie brzmi, czy takie tuje w multiplatach mogą stać w tunelu bez ogrzewania? Ukorzenią się nim nastanie zima, ale czy nie przemrozi ich? Czy na wiosnę gdy przesadzę sadzonki w P9 to mogą już stać na bezpośrednim słońcu?

Pozdrawiam
      Z góry dziękuje za pomoc!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.