bugiursus

trawa w ziemniakach w lipcu

Polecane posty

bugiursus    1

Witam  mam problem z chwastami w ziemniakach na dzień dzisiejszy czyli 16 lipiec zarosły już sporo; gorczyca polna i innymi chwastami i mam pytanie czym to opryskać żeby nie spalić ziemniaków ??.Po sadzeniu były opryskane randapem ale później przeszły ulewy i trzeba było podsypać .

Wiadomość z agroFakt.pl

bugiursus    1

Tak ale trawa w tej chwili udusi ziemniaki a tak jeszcze by coś podrosły a  przed zbiorami  dotychczas były koszone kosiarka rotacyjna ale w tym roku być może zastosuje się  desykacje  :) ale to zależy od taty 

Edytowano przez bugiursus

bugiursus    1

Tylko czym opryskać ? Mógłby ktoś podać jaki środek żeby nie spalić ziemniaków odmiana ziemmniakow to vineta proszę o pomoc

Edytowano przez bugiursus

Bartoxc330    49

Titus-em, można spróbować to środek do zwalczania traw w ziemniakach i kukurydzy. Tylko nie wiem czy można go stosować we wszystkich odmianach ziemniaków

bugiursus    1

No właśnie myślałem o titusie ale z odmiana vineta to nie bardzo bo mogę jeszcze bardziej zaszkodzić ale pryskanie jest zalecane jak ziemniaki maja 15,20 cm a teraz to nie wiem bo są trochę większe ale i tak  marne bo ta trawa je przydusza 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Misi3k
      Mam duży problem z pozbyciem się chrzanu z pola. Są to "samosiewki" chrzanu, nigdy nie był tam uprawiany. W czasie jak była tam trawa, czy później lucerna nie rozrastał się on tak bardzo, teraz gdy były zasadzone tam buraki pastewne i przeprowadzone normalne zabiegi agrotechniczne chrzan rozprzestrzenił się na większy areał i już zaczyna przeszkadzać.
      Jak można się go pozbyć z pola, w przyszłym roku będą tam ziemniaki.
    • Przez Mirson
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do uprawy pasowej czajkowski lecz nie jestem pewny czy na moich polach nasiona będą umieszczane w uprawionych pasach. Posiadam agregat uprawowo siewny Unia idea i podczas siewu na zboczach różnica miedzy przodem a tyłem wynosi ok 50cm  dodam że siewnik ten ma długość ok 6m .
      Jeśli ktoś ma doświadczenie z uprawą tym siewnikiem na stromych terenach to proszę o odpowiedź i z góry dziękuję 
    • Przez fazi1614
      Szukam kogoś kto uprawiają taką cebulkę na pęczki w okresie zimowym mam parę pytań co do uprawy.
      Opowiedzcie o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach.
      Chętniespotkam się pogadać i zobaczyć jak to wygląda jeśli macie lub znacie kogoś to dajcie znać tu lub na mejla jozek.pieszczek@wp.pl

• Przez Dominik1987
      Jaka odmianę ziemniaków polecicie na uprawę woj świętokrzyskie? 
    • Przez Grandzik
      Witam mam pytanie czy jest sens brac ok. 10 ha pola jakies 14 km od domu? klasa 5 6 , zboże szło by na skarmianie dla byczków siałbym owies, pszenzyto.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.