Skocz do zawartości
dawidursus323

Przyjmę w dzierżawę pole.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Przyjmę w dzierżawę każdy grunt, może być ugór jak i pole uprawiane w okolicy Ostrężnicy, Lgoty, Łan, Paryża, Nowej Góry, Olkusza, Krzeszowic, Trzebini. Płacę za dzierżawę, około 600 zł za ha w zależności od pola. Możemy spisać umowę dzierżawy. Zapraszam do współpracy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 600zł to możesz najwyżej 20a dostać cwaniaku...

Turok    0

Za 600zł to możesz najwyżej 20a dostać cwaniaku...

ale możne płaci 600zł dzierżawy i u ciebie zostaje dopłata z UNI Europejskiej

U nas w tych miejscowościach gdzie pisze to bardzo dobra stawka. Niektórzy nic nie dostają i opuszczają w dzierżawę za darmo lub za 100kg zboża za 50ar. U nas działki są po 20-40ar i jest bardzo duzo ugorów. Jak ktoś ma 20ar to i tak nie dostanie dopłat.

Edytowano przez dawidursus323

zetorki12    2006

Przyjedź na Lubelszczyznę - cale wsie na takich warunkach Ci oddadzą :P .

Edytowano przez zetorki12

kamilrudy    7

W moich okolicach (Cyców) ciężko wyrwać ziemie z dopłatami, co najwyżej 50 na 50. Są ludzie co chcą całość dopłaty.

Nie ukrywam gruntów jest sam ostatnio ok 20 ha wyrwałem (kilka kawałków) Ale pH tych gleb to szkoda gadać

gabrysiek    47

Od Radzynia w stronę Wisznic też torfowe łąki są niekoszone, ale jak pytasz ludzi czy można wykosić, bądź w dzierżawę to z jakąś pretensją do Cb. Co najwyżej mogą Ci ją sprzedać. Trochę mnie to śmieszy, bo dopłaty ludzie biorą a łąk nie koszą i nie pozwalają wykosić.

zetorki12    2006

No - polski rolnik to dziwna konstrukcja - pewnie się boją że się wzbogacisz na ich majątku , a później zabierzesz przez zasiedzenie ;) .

malorolny121    25

1000 zł z hektara, moje dopłaty. dzierżawcy podatki. Oddam na takich warunkach 65 ha + moje dzierżawy 40 ha. Dzierzawa conajmniej 10 lat .Warunek - przez 4 lata ja jeszcze muszę składać na dopłaty. Interesuje kogoś. Gleba od kl 3 do 4b

Edytowano przez malorolny121

pawe5    2

U nas na zamojszczyźnie jest klijent który skupuje łąki ,daje ok 4 tyś za 1ha gdzie dopłata wynosi prawie 2 tyś

zetorki12    2006

Ale że 600zl za ha i dopłata dla mnie?

Nie , 600 + dopłaty dla wydzierżawiającego - tak zrozumiałem Twoją ofertę . B)

Edytowano przez zetorki12

XTRO    160

Przyjedź na Lubelszczyznę - cale wsie na takich warunkach Ci oddadzą :P .

jasne, ciekawe gdzie

XTRO    160

Koło Kocka ponoć też "biją" się o ziemię. Wątpię żeby tak było jak mówisz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawidursus323
      Co posadzić żeby zwierzyną leśna mi tego nie zjadła? Fasolki szparagowej się chycą?
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez walekmocy
      Witam. Niedawno brałem udział w przetargach organizowanych przez ANR dotyczących dzierżaw nieruchomości rolnych. Niestety żadnego przetargu nie wygrałem gdyż ceny czynszu dochodziły do astronomicznych wartości. Po zakończonej licytacji uczestnikom podziękowano i pozostał tylko zwycięzca w celu podpisania umowy. Nie poproszono nas o podpisanie żadnego protokołu z przebiegu przetargu. Stąd moje pytanie czy jest taka możliwość aby uzyskać wgląd w te protokoły i końcowe umowy dzierżaw jeśli nie wygrało się przetargu a jedynie było jego uczestnikiem?
      Dlaczego o to pytam?
      Moim zdaniem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo łapówkarstwa w takim układnie, gdzie nie ma wglądu osób trzecich w protokół z przetargu.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i opinie.
    • Przez Taurus83
      byłem dzisiaj podpisać umowę z księgową. od słowa do słowa i pani mi oznajmiła, że osoba która wydzierżawia mi ziemię musi odprowadzić podatek 8,5 % do US. nawet jak ziemia jest za darmo  wydzierżawiana to biorą średnią z gminy i od tej kwoty naliczają podatek.. jeżeli w umowie jest napisane że za dzierżawę 2q pszenicy to też od tej pszenicy się płaci podatek. dzwoniłem do kumpla i on mi powiedział że miał właśnie taki przypadek u siebie bo jego rodzice wydzierżawili bratu ziemię i napisali w umowie że dzierżawa za zboże. no i oni to zgłosili do US itd i im powiedzieli że od płodów rolnych nie ma podatku. moja nowa księgowa czytała przy mnie ustawę i tam wyraznie było zaznaczone z tymi płodami że też trzeba płacić. to jak to w końcu jest? jakie macie doświadczenia?

ile płacicie księgowej?

ja 180 brutto miesięcznie

• Przez karolinacwiertnia
      Witam, za kilka miesięcy moja mama chce przejść na wcześniejszą emeryturę i wydzierżawić na mnie gospodarstwo (wiadomo musi to zrobić od razu na 10 lat, żeby się liczyło jako wyzbycie). Niestety ja nie chcę tego pola, to przepis jest mi obojętny, a dzierżawa byłaby wygodniejsza dla nas obu. I tu pojawia się problem bo mama ma podpisaną umowę z firmą sadzącą warzywa i teraz chce przenieść tę dzierżawę na mnie (niestety nie chcą oni dzierżawy na dłużej niż 2-3 lata jednocześnie). Czy to w jakiś sposób wpłynie na jej możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę? Gmina i lokalna agencja mówią, że im to obojętne, kto płaci podatki i ma pole i co z nim robi, byle się go wyzbyła, ale wojewódzka już mówi, że tak się nie powinno robić (ale sama nie wie dlaczego). Czy naprawdę ma coś do rzeczy fakt, odnośnie emerytury mojej mamy, co ja zrobię z wydzierżawionym od niej polem? Proszę o jakieś rady, bo ja już nie mam pomysłów.