Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

mtracz    72

Mało napewno nie. Musisz odkręcic silnik od skrzyni i rozjechać. Wczesniej rozpiąć instalacje elektryczna i hydrauliczna jesli idzie do przodu. Wymienic część i wszystko spowrotem w odwrotnje kolejności. Zależy w jakich warunkach bedziesz to robić, ale cały dzień zejdzie.

mtracz    72

Jesli to nie dużo oleju kapie, nie cieknie po jakis ważnych elementach, po tarczy sprzegłowej, bedziesz sprawdzał poziom oleju aby dolac ubytki. Nie widzisz problemów w pracy ciągnika. To jak dla mnie możesz sie wstrzymać z naprawą. ALe to tylko moje zdanie, decyzja nalezy do ciebie. :o

ROPA    1

Mam problem wymieniliśmy tarcze sprzegłową i docisk w mf 3050bo ciągneło sprzęgło złożyliśmy odpowietrzyliśmy i zaczoł lecieć olej z wałka sprzęgłowego ze aż pedał sie robił miekki wiec wymieniliśmy uszczelniacze złożyliśmy i dalej cieknie olej tak samo a warto spomnieć ze przed remontem nie ciekło ktoś mógł by doradzić rozebraliśmy i nie wiem co robić ?

rafik256    19

Jezeli pedał robi się miękki to raczej uszczelnieniu na siłowniku sprzęgła a nie na wałku sprzęgłowym. Poza tym przy wymianie uszczelniaczy na wałkach wymiania sie też łozyska bo jak mają one luz to żaden uszczelniacz nie bedzie trzymał.

ROPA    1

Rozebraliśmy jeszcze raz i uszczelnieniena siłownika sprawdzili mi w hydrałlice i niby wszystko w porzadku wszystko szczelne i nie mam pomysłu a nowe jest strasznie drogie

wisnia1892    1

witam mam problem ze sprzegłem pedał sprzęgła był miekki i odpowietrzyłem po paru dniach ta sama sytuacja co czy to coś powaznego ??

ziomek2169    3

Witam, mam problem z moim fergusonem, a mianowicie, podczas wczorajszej orki traktor powoli przestawal ciagnac po prostu zamiast krecic kolami to on spadal z obrotow, i czy to znaczy ze jest sprzeglo do wymiany?

Edytowano przez ziomek2169

lukbold    561

tak... wymień sprzegło to zyskasz na mocy i będzie lepiej ciągnoł :D :D :D

Edytowano przez lukbold

lukbold    561

nie wiem ile autor ma lat ale z takimi pytaniami równie dobrze może iść do wróżki... moja szklana kula mówi mi, że starczy bieg zredukować, pług wyregulować albo... poczekać na deszcz więc lepiej zamknąć ten temat

ovi    47

miałem tak samo w landini, pod obciążeniem spadał z obrotów i potrafił nawet zgasnąć. Okazało sie że poszedł uszczelniacz od skrzyńi biegów, tarcze i tak załorzyłem nową bo i tak była już na wykończeniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piechu
      Mam pewien problem a mianowicie paręnaście dni temu kupiłem MF 3070 1989 rok Wyposażony one jest w 2 wajchy którymi ustala się prędkość obrotową wałka przy danych obrotach silnika Jeżeli pierwszą od kierowcy ustawiam na 2000 obrotów silnika i włączam wałek wszystko pięknie działa Płynnie przechodzi z 540 na 1000 i odwrotnie. Ale jeżeli przełączam pierwszą wajchę na 1550 (obroty silnika) i włączam wałek nic się nie dzieje. Nie ważne czy 2 wajcha jest ustawiona na 540 czy 1000 wałek nie kręci się. Jeżeli wie ktoś z Szanownych Kolegów w czym tkwi problem będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc
    • Przez czapla112
      Witam, niedawno nabyłem ciągnik MF 3070 ale poprzedni właściciel nie posiadał do niego żadnych instrukcji. Dokładnie nie wiem nawet czego mam szukać. Jakie instrukcje dostarcza producent wraz z ciągnikiem? Czy są takie instrukcje dostępne gdzieś w wersji elektronicznej .pdf ? Ewentualnie może można gdzieś nabyć używane. W ostateczności nowe bo już lepiej chyba zainwestować w wiedzę niż za jakiś czas szukać nowego ciągnika ;P
    • Przez dawid1983
      witam mam pytanie gdzie mozna kupic blotniki tylnie te krotkie co montowane sa w nich swiatla tynie przekopalem internet nigzie nie moge znalesc  dolanczam zdjecie
    • Przez dawid1983
      witam ponownie zaczne od tego wyjmowalem 2 tygodnie temu akumulator i znowu to samo dzisiaj tez go musialem wyjasc i go ponownie zalozylem   gdy chcialem ruszyc do przodu grupa biegow A to nie moglem ruszyc  ta wajche od tej grupy  cofalo ja spowrotem  a na grupie B  wporzadku to wzialem wyregulowalem na tym przegubie i teraz jest wporzadku jaka moze byc przyczyna pomocy nigdy mi to sie wczesniej nie zdarzylo NIE WIEM JAK JUTRO BEDE GO CHCIAL ODPALIC  I ZOBACZYMY CZY DZIALA
    • Przez benyk123
      Witam  Chłopaki otóż w ostatnim czasie w moim ciągniku szwankuje podnośnik. Problem tkwi w tym że po odpaleniu przełączając góra/dół podnośnik dziala prawidowo. podnosi i opuszcza. Po kilku minutach jakby nic nie dziala nie moge opuscic ani podnieść, nw w czym tkwi usterka. Dodam ze kontrolki nie reagują a jak zgasze i odpale ciągnik od nowa to znowu kilka razy da sie podniesc i opuscic, pozniej znow nie dziala.Prosze o pomoc dziekuje z góry.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.