Scoti

Massey Ferguson 3070 sprzegło

Polecane posty

Scoti    1

Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?

Scoti    1

No po prostu jedziesz stałymi obrotami i ciagnik traci predkosc a potem to juz nawet z miejsca nie ruszy jak sie odpowietrzy to jest dobrze a napęd to tez jak by nie ciągnął wgl 

Wiadomość z agroFakt.pl

ppiotr    32

Jak przedni napęd słabo ciągnie to wina tylko tarczek i sprężyny dociskającej te tarczki, a olej to tylko rozłącza przedni napęd, a sprzęgło od jazdy jest suche jedno tarczowe i jakby się ślizgało to cały czas, a jest tam półbieg ? Czy na półbiegu też nie jedzie i w którym miejscu odpowietrzałeś układ ?

Scoti    1
58 minut temu, ppiotr napisał:

Jak przedni napęd słabo ciągnie to wina tylko tarczek i sprężyny dociskającej te tarczki, a olej to tylko rozłącza przedni napęd, a sprzęgło od jazdy jest suche jedno tarczowe i jakby się ślizgało to cały czas, a jest tam półbieg ? Czy na półbiegu też nie jedzie i w którym miejscu odpowietrzałeś układ ?

Tarczki od napedu i hamulca wymieniałem i głowną tarcze sprzęgłową mam 2 zakresy A i B i przyśpieszacz , odpowietrzałem pod kabina przy deklu skrzyni 

ZELKOW    470
sprawdź wysprzęglik pod pedałem sprzęgła czy nie cieknie lub się poci, zazwyczaj albo uszcezlka albo wysprzęglik do wymiany, robi Ci się twarde sprzęgło ? traci na prędkości i ciężko mu ruszyć z miejsca to identyczny objaw jak u mnie był

Scoti    1
25 minut temu, ZELKOW napisał:

sprawdź wysprzęglik pod pedałem sprzęgła czy nie cieknie lub się poci, zazwyczaj albo uszcezlka albo wysprzęglik do wymiany, robi Ci się twarde sprzęgło ? traci na prędkości i ciężko mu ruszyć z miejsca to identyczny objaw jak u mnie był

Dobra jutro będe szukał , jak orałem to sprzegło było twarde i tak jak mówisz traci na predkosci i ciezko było ruszyc dawałem gazu a ciągnik stał w miejscu .
A jeszcze jedno bo wymieniałem tez koszyk synchronizatora AB w skrzyni oraz uszczelniałem dekiel i problem w tym ,ze jedynka nie chce wejść ,a na B zgrzyta tak jak przed wymianą mogłem coś rozregulować ?

lukbold    747

no uszczelniłeś dekiel... samo przez się wychodzi że AB rozregulowałeś.... tak na marginesie współczuje bo już wszystko skopane w tym traktorze

Scoti    1
31 minut temu, lukbold napisał:

no uszczelniłeś dekiel... samo przez się wychodzi że AB rozregulowałeś.... tak na marginesie współczuje bo już wszystko skopane w tym traktorze

Tak wiec jak to wyregulować zeby było dobrze i rozwiń ostatnie zdanie 

lukbold    747

no bez jaj..... parę dni temu dostałeś link do instrukcji napraw. I raczej jest to czytelnie napisane bo nie tylko ja sobie z tym poradził. Raczej nikt nie dojdzie coś tam nagrzebał, czy ślizga sprzęgło czy speedshift bo innej opcji nie ma. Napęd nie ciągnie: otwarty elektrozawór i zacięty, syf w oleju. Można sobie mnożyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Scoti
      Witam mam problem w moim fergusonie przestał działać podnośnik. Gdy chce podnieść podnośnik załącza sie wałek WOM i cały czas sie kreci jedynym sposobem na wyłączenie jest odpiecie kabla od elektrozaworu hamulca, Wymieniłem elektrozawór lecz dalej to samo dodam,ze cały czas świeci sie blokada i wałek ,a teraz ciągnik chodzi na przyspieszaczu . Co jest i gdzie szukać rozwiązania ?
    • Przez Holuzniak
      Witam .Od jakiegoś czasu pojawił się następujący problem w moim MF 6190 a mianowicie po wciśnięciu pedalu hamulca lekko opada na dół i dopiero przed samym końcem zaczynają działać hamulce ,dodam że dzieje się tak też z dźwignią od hamulca ręcznego. W ostatnim czasie nic nie było w ciągniku reperowane ani też wymieniane olej itp a  problem się pojawił. Co może być przyczyną tego stanu?
    • Przez stolarz02
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi

• Przez arek888
      Witam 
      Potrzebuje  skan  stron elektryki i obsługa unicontrol  mf 29 lub podobne  wersje.  Jeśli  ktoś  posiada  takie   informacje zdjęcia  będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez dawidursus323
      Mam następujący problem. Po zimie sprzęgło młocarni w Claas consul nie załącza się do końca. Nie zaskakuje. Jak od początku rozebrać ten mechanizm? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.