Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Scoti    0

Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?

Scoti    0

No po prostu jedziesz stałymi obrotami i ciagnik traci predkosc a potem to juz nawet z miejsca nie ruszy jak sie odpowietrzy to jest dobrze a napęd to tez jak by nie ciągnął wgl 

Wiadomość z agroFakt.pl

ppiotr    28

Jak przedni napęd słabo ciągnie to wina tylko tarczek i sprężyny dociskającej te tarczki, a olej to tylko rozłącza przedni napęd, a sprzęgło od jazdy jest suche jedno tarczowe i jakby się ślizgało to cały czas, a jest tam półbieg ? Czy na półbiegu też nie jedzie i w którym miejscu odpowietrzałeś układ ?

Scoti    0
58 minut temu, ppiotr napisał:

Jak przedni napęd słabo ciągnie to wina tylko tarczek i sprężyny dociskającej te tarczki, a olej to tylko rozłącza przedni napęd, a sprzęgło od jazdy jest suche jedno tarczowe i jakby się ślizgało to cały czas, a jest tam półbieg ? Czy na półbiegu też nie jedzie i w którym miejscu odpowietrzałeś układ ?

Tarczki od napedu i hamulca wymieniałem i głowną tarcze sprzęgłową mam 2 zakresy A i B i przyśpieszacz , odpowietrzałem pod kabina przy deklu skrzyni 

ZELKOW    308
sprawdź wysprzęglik pod pedałem sprzęgła czy nie cieknie lub się poci, zazwyczaj albo uszcezlka albo wysprzęglik do wymiany, robi Ci się twarde sprzęgło ? traci na prędkości i ciężko mu ruszyć z miejsca to identyczny objaw jak u mnie był

Scoti    0
25 minut temu, ZELKOW napisał:

sprawdź wysprzęglik pod pedałem sprzęgła czy nie cieknie lub się poci, zazwyczaj albo uszcezlka albo wysprzęglik do wymiany, robi Ci się twarde sprzęgło ? traci na prędkości i ciężko mu ruszyć z miejsca to identyczny objaw jak u mnie był

Dobra jutro będe szukał , jak orałem to sprzegło było twarde i tak jak mówisz traci na predkosci i ciezko było ruszyc dawałem gazu a ciągnik stał w miejscu .
A jeszcze jedno bo wymieniałem tez koszyk synchronizatora AB w skrzyni oraz uszczelniałem dekiel i problem w tym ,ze jedynka nie chce wejść ,a na B zgrzyta tak jak przed wymianą mogłem coś rozregulować ?

lukbold    618

no uszczelniłeś dekiel... samo przez się wychodzi że AB rozregulowałeś.... tak na marginesie współczuje bo już wszystko skopane w tym traktorze

Scoti    0
31 minut temu, lukbold napisał:

no uszczelniłeś dekiel... samo przez się wychodzi że AB rozregulowałeś.... tak na marginesie współczuje bo już wszystko skopane w tym traktorze

Tak wiec jak to wyregulować zeby było dobrze i rozwiń ostatnie zdanie 

lukbold    618

no bez jaj..... parę dni temu dostałeś link do instrukcji napraw. I raczej jest to czytelnie napisane bo nie tylko ja sobie z tym poradził. Raczej nikt nie dojdzie coś tam nagrzebał, czy ślizga sprzęgło czy speedshift bo innej opcji nie ma. Napęd nie ciągnie: otwarty elektrozawór i zacięty, syf w oleju. Można sobie mnożyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kevin25
      Witam pacjent MF 3050 z 1989r zaczęło słabnąc wspomaganie na wolnych obrotach szczególnie zauważalne przy pracy z ładowaczem. I słabiej działające hamulce. 
      Ciśnienie na tylnych złączkach 180bar przy 1tys i przy 2tys rpm 
      Ciśnienie na punkcie pomiarowym 2 sekcji na wspomaganie na wolnych obrotach 145bar przy 2 tys rpm 170bar 
      I z tego co wyczytałem pompa do wymiany. Chce się tylko upewnić czy na pewno ?
      Jest możliwość wsadzenia mocniejszej pompy na Sekcji hydrauliki zewnętrznej ? 

• Przez grzegorzpudlo
      Witam, 
      Potrzebuję informacji na temat ustawienia sprzęgła w ciągniku Renault 651.4. Jak ustawić sprzęgło w tym modelu? Jaka powinna być odległość między łapkami a dociskami ?
    • Przez ursus485
      Witam niedawno nabyłem massey fergusona 3070 do lekkiego remontu. teraz się okazało że nie działa cała hydraulika(pompa chyba wcale nie ciągnie) ten wałek co ją napędza obraca się swobodnie i po odpaleniu silnika się chyba wcale nie obraca . To jest wersja datatronic , czy komputer ma coś wspólnego  z obracaniem się pompy ? Czy pompa jest w jakiś sposób wyłączalna a może pracuje cały czas po odpaleniu ? Proszę o pomoc każda rada się przyda z góry dziękuję . Pozdrawiam .
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez kamilb
      Witam od roku czasu jestem posiadaczem ciągnika Massey 7714 z 2017 roku. Ciągnik zakupiłem u Korbanków jesienią 2017 roku jak wiecie z początkiem 2018 firma Korbanek straciła autoryzowany punkt sprzedaży teraz podlegam pod firmę Gravit. Przy przebiegu 240 mth zauważyłem luz poprzeczny osi przedniej na łączniku poziomym i mam pytanie do wszystkich posiadaczy ciągników z tej serii czy mają podobny problem bo z tego co ja wiem w innych ciagnikach jest tak samo. Niedawno byłem przy 7715 z 2018 taki sam problem stuki na przedniej osi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.