Skocz do zawartości
maniakos

John Deere 8820 vs Don 1500A

Polecane posty

maniakos    0

Witam.

Chcę kupić jeden z tych dwóch kombajnów, ale nie wiem którego wybrać.

O Donie 1500A znalazłem dużo informacji, ale za to o JD 8820 jest ich mało, albo nie umiem szukać.

Czy możecie zrobić dla mnie porównanie tych dwóch kombajnów typu wygoda, parametry, dane techniczne, spalanie itp.

Cenową są podobne tylko że Dona ciężko dostać w Polsce, trzeba by było go sprowadzić z Rosji.

Może ktoś ma instrukcje do JD lub Dona, bo przydały by się.

Proszę o Pomoc.

Pozdrawiam

JD1052    79

Coś sie upar na takie wynalazki? Ten jd to model amerykański w europie nie dostepny... a don to też egzotyk u nas, po co tak kombinujesz?

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    79

Jaa a potem wysyp tematów na forum, ze sie popsuło a nic do tego nie ma... brak rozsądku... Jest tyle modeli popularnych maszyn a ludzie na siłe problemów szukają...

maniakos    0

No właśnie tak do tych 60tyś.

Don mi się bardzo podoba, głownie chciałbym tego 1500A, wiem że koło Piotrków Trybunalskich taki chodzi, był nawet artykuł. Właściciel chwali go sobie, chyba go wybiorę , bo john do mnie nie przemawia.

Nie chcę mieć bizona, czy innych widocznych na kolach, a za 60tyś tak wydajnego Claas'a nie kupię.

Posiada ktoś instrukcję lub katalog do Dona najlepiej 1500A?

LukaszC5    21

Skoro ten JD jest w wersji na amerykę to na pewno będą u nas kłopoty żeby kupić części poza serwisem,serwis na pewno sprowadzi wszystkie tylko że będzie bardzo drogo a i czekać pewnie będzie trzeba długo aż przyjdą.

Ten Don jeśli jest marki Rostselmash to części pewnie dostaniesz w sewisie Rostselmasha i będą dużo tańsze niż te do JD a i czas oczekiwania powinien być krótszy.

Ja myślę że jeśli chcesz w tych pieniądzach kupić duży i wydajny kombajn to powinieneś jeszcze zainteresować się Bizonem BS110 czy Z110 czy jak on tam się nazywa.

Dona to będziesz musiał sprowadzić z rosji albo białorusi bo u nas raczej nie możliwe jest żeby znaleźć jakiegoś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Witam
      Mam pytanie ile czynnika wchodzi do układu klimatyzacji w John Deere 7730 i dlaczego zamarza rurka niskiego ciśnienia przy sprężarce?

• Przez MichalSiemano
      kupie koparko ladowarke jcb  4cx lub 3cx
    • Przez Roman2
      Kupiłem w tym roku prasę John Deere 582 używaną i mam z nią pewien problem.
      Mianowicie przy podawaniu siatki, zostaje ona owinięta na wałku gumowym, a nie podana na snopek. 

W czym tkwi problem? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

• Przez Skwarus
      Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 580 z rotorem, zrobiłem nią 70 bel bez żadnego problemu, a teraz zaczęła się zapychać za rotorem, bela się przestaje obracać, pasy się zatrzymują i muszę wyrzucać materiał z komory. Nieraz jakoś dobrze złapie i jest wszystko dobrze ładna bela wychodzi. Był podobny temat o jd 550 ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy przyczyną może być zbyt ślizgi ten walec za rotorem?
      Jeśli ktoś miał taki problem prosiłbym o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez ziutek92
      Witam panowie soje prawie przed zakupem wyżej wymienionego kombajnu który rzekomo posiada 2500h tylko po odpaleniu ukazał się niebieski dym ale na wolnych obrotach znikł wiadomo gdy się doda gazu troszkę czarnego puści kombajn stał włączony z młocarnia aż złapał swoja temperaturę i na pełnych obrotach widać jak delikatnie ale to dosyć bardzo delikatnie przydymia na niebiesko dodam ze jak już rozgrzany to na wolnych obrotach nic nie dymił silnik równo pracuje na obrotach i luzie są świeżo wymienione wszystkie filtry jak odkręciłem filtr powietrza to ten wewnętrzny by delikatnie ale wyczuwalnie mokry gospodarz mówi to tak było i że tego prawie nie widać że wszystko w porządku że silnik ani grama oleju nie bierze. dodam że stan faktyczny podzespoły tzn jak sita podsiewacz cepy klepisko odrzutnik luzy na wytrząsaczach są na 5 ciężko określić czy stan godzin to faktyczny. proszę o jakąś poradę.