grześ77

Zetor 11441 Pękające szyby!

Polecane posty

grześ77    0

Witam! Mam Zetora 11741 i już raz bez powodu ,na postoju pękła mi szyba w drzwiach! Kolega ma 11441 i dzisiaj zakładał już trzecią szybę też w lewych drzwiach! Dodam że zawiasy chodzą leciutko nic się nie zacina i wszystko równo dolega. Czy mieliście w swoich Zetorach podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tez słyszałem od kolegi o takim przypadku, w jednym ciągniku pękły chyba 2 szyby( na postoju :huh: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a masz na gwarancjii? bo słyszałem że uwzględniają takie pęknięciea jako wada fabryczna. ( tak mi mówił gośc z pzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

wiesz ja mam już długo 11441 i nigdy żadna szyba nie pękła tylna prawie zawsze otwarta jeżdżę a lewe też często w słomie np. jak prasuje i nic się nie stało mój kolega ma też rocznik 2003 jak jak i 9641 to lewa pękła ale raz i jeździł w agregacie z otwartą i wtedy pekła to myśle że nie z wady tylko z jego głupoty jak wszystko ok to nie pękają bo skoro mi nie pękła odpukać w niemalowane żebym za tydzień nie pisał że pochwaliłem i połamałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja mam od listopada 12441 i zauważyłem że uszczelka od szyby drzwi zaczyna rdzewieć. Może jak wystąpi większa korozja i zacznie napierać na szybę to też bedzie z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Właśnie -końcówki wtryskiwaczy, wycieraczki szyb, opony (chyba) i jeszcze cos tam nie podlega gwarancji


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

no widzisz -jak nie pijesz to myślisz :)

 

No nic Panowie zrobiliśmy OT -wracamy do tematu :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Gwarancja nie obejmuje szyb :) . Tylko AC.

ale jak jest wada fabryczna i w kilkunastu ciągnikach to się dzieje to mogą uznać. w ubiegłym roku dostałem zaproszenie na kontrole abs-u w samochodzie bo trafiła sie wadliwa seria jakiegos elementu i we wszystkich egzemplarzach bezpłatnie robili wymianę choć bylo już po okresie gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
ale jak jest wada fabryczna i w kilkunastu ciągnikach to się dzieje to mogą uznać. w ubiegłym roku dostałem zaproszenie na kontrole abs-u w samochodzie bo trafiła sie wadliwa seria jakiegos elementu i we wszystkich egzemplarzach bezpłatnie robili wymianę choć bylo już po okresie gwarancji.

 

Tylko że zawsze muszą być te pierwsze szyby które pokażą wadę fabryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
Właśnie -końcówki wtryskiwaczy, wycieraczki szyb, opony (chyba) i jeszcze cos tam nie podlega gwarancji

Michelin daje dożywotnią (jeśli tak można powiedzieć) gwarancje na opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiemik    1

Mam fortere 9641 od października. prawa szyba wyleciała po trzech tygodniach w czasie jazdy,lewa w garażu w

połowie lutego.Wczoraj dopiero przywieźli nową, ,,bo lewe schodzą jak świeże bułeczki''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Ja mam forterre 11441 i w listopadzie ur. strzeliła mi lewa szyba (sama), jednemu mojemu znajomemu też strzeliła trochę wcześniej niż mi, i drugiemu miesiąc temu w serwisie też w 11441, ale nie uznają na gwarancji. :angry: :angry: :angry: :D :D :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

koledzy dajcie namiar na szybe prawą od kabiny (te uchylaną małą) do forterry bo wybiła mi się o gałęzie a nie moge nigdzie znaleść z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Zgadza się @danielhaker. pierwszy raz zapłaciłem za nią 100zł a teraz za darmo dostałem z gwarancji.

Przedtem powiedzieli że nie ma gwarancji na szyby ale za drugą raza się znalazła :D

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mi się te szyby nie podobaja w Forterrach moim zdaniem za bardzo a są zgiete i tego pękają ciągle. A może ruszyłeś z otwartymi drzwiami i tego pękła ? :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

jeśli chodzi o moją szybę to pęka mi ta mała szyba naprzeciwko pedału gazu z prawej strony, bez niczego zachodzę sobie w niedziele do stodoły patrze a tu szyba w mak a jak wjeżdżałem to była jeszcze cała :D:)

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wstawił Forterre do garażu przychodzi następnego dnia i nie ma lewej szyby, dziwna sprawa dziwne że dużo ludzi tak ma nie ma to jak pełna ramka :D


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Lukasz5714 @ kurde to Ty musiałeś nieźle wjechać jak poszła w mak :) :) a tak na powaznie jeszcze sie z takim czymś nie spotkałem miałem już kilka Zetorów ale takich rzeczy nie miałem z reszto u nas w okolicy jest duzo zetorów i nikt nie miał takiego czegoś najwyżej poszła komus tylna szyba jak coś podnosił a tak to nic nie było :D

Własnie nie ma jak pełna ramka i prosta szyba a nie gięta może ładniej wygląda ale potem są problemy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

właśnie ona jest prosta i już miałem tak dwa razy :)

wjeżdżałem tak jak każdy :)

No ja też pierwszy raz z takim problemem się spotykam i to żeby jeszcze w Zetorze :)

Edytowano przez Lukasz5714

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mi szyba poszła 3 razy lewa i zawsze było to 2-3 minuty po zamknięciu drzwi. Za ostatnim razem zrobiłem własne modyfikacje, mianowicie od wewnątrz pod całą blachę zamka podłożyłem gumową podkładkę (poprzednio blacha była bezpośrednio na szybie) i zacząłem zamykać drzwi przyciągając je aż zaskoczy drugi stopień, nie trzaskając. Zauważyłem też że zawiasy nie są współosiowe, tak jakby górny był krzywo wspawany. Za miesiąc będzie 3 lata od kiedy mam spokój z drzwiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj