kamil199544

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil199544    0

Witam
mam dylemat, planuje kupić prasę tylko ciężko jest mi się zdecydować którą wybrać i dlatego mam do was pytanie na temat tych pras i którą byście mi doradzili  i dlaczego? 
Z góry bardzo dziękuje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja mogę smialo polecić Ci john deerke. Prasy wytrzymale proste bez porownania lepiej zbijają i dużo mniej psujace. Famarola1.8c posiada sasiad i juz przy uruchomieniu w obecnosci serwisu podczas robienia drugiego balota powyginaly sie listwy w komorze i uszkodzily łancuch. Serwis odrazu ja zabral z powrotem. Pozniej znowu problem sie dalej powtarzal i serwis twierdzil ze nic za to nie moze. Od poczatku byl takze problem z owijaniem siatka takze byla na to w naprawie ale nic nie dalo dopiero po czasie okazalo sie ze zatarlo sie jakies lzysko jednokierunkwe w nowej prasie!!! Teraz dalej ją kula deliktnie powoli jedzie ale i tak po 2-3 baloty na polu zostaja rozwalone i juz zapowiedział ze po zakonczeniu prowu idzie na zyletki bo niema dnia zeby cos się nie dzialo. Taka mam opinie o famarolu. Ale wybor nalezy do Ciebie


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyhaha    17

chciałem ci polecić famarola, bo trzeba wspierać polskie ale po komentarzu @Milosz27 polecam ci john deree.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według mnie co nowa to nowa, sam ją użytkujesz od początku, wiesz jak o nia dbasz itp. a po za tym masz gwarancje, czego w używce nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

No tak tylko co daje gwarancja jak sprzet nowy się od nowosci psuje i serwis rece rozklada. Nie twierdzę ze kazdy nowy zły ale daje jasny przyklad prasy famarola z jaka mam styczność i czym mnie to zrazilo. Osobiscie mam stara jd 550 od 2 dobrych lat i problemow z nia nie mialem zadnych odpukac. Na bierzaco przeglad i smiga. Znajomy z wioski tez przed sezonem kupil jd 590 i jest zadowolony. Moze trafil na pechowy egzemplarz famarola ale bez przesady... nowe moze miec jakies niedomagania wieku dzieciecego ale powinny byc sukcesywnie eliminowane a nie ze 4 ludzi przyjedzie kazdy co inne mowi i rozklada rece bo tak musi byc.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

U nas znajomy ma famarolke i sobie chwali wiec ciezko powiedziec zalezy co sie trafi nawet najlepesze marki sie psuja a nawet pala co widac na agrofoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W każdej marce trafiają sie wady fabryczne,w używanej też jest ryzyko bo nigdy nie wiadomo co nam się trafi i jak poprzedni właściciel obsługiwał się z maszyną.

Z nowych polskich pras rozważ jeszcze Ursusa.

Moim zdaniem Famarol i Ursus (Czyli dawna Warfama) to najlepiej wykonane prasy krajowych producentów ale używane zachodnie też mogą być ciekawą opcją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Kuzyn swego czasu miał Metal-Facha i sobie też chwalił zero problemów przez 6 lat wymienił 2 łożyska także co egzemplarz to inna historia się pisze. Ale zachodni sprzęt na pewno trwalszy lepiej wykonany i wydajniejszy ale trzeba liczyć się z tym ze jakiś wkład musi być ale coś za coś.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Tak tak a u kuzyna ciotki.. Takie przykłady to każdy pisze. A ja polecił bym ci tą prasę z Famarola ładnie zwija i dobija nie wiem jak z żywotnością ale myślę że jest wytrwała bo na licencji DF. I nikt na nie nie narzeka.W internecie też je chwalą.Więc ja polecam ci Famarol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj