Skocz do zawartości
News
kamil199544

PRASA Unia Famarol 1.8 V (nowa) czy John Deere 590, 592 (używana) ?

Polecane posty

kamil199544    0

Witam
mam dylemat, planuje kupić prasę tylko ciężko jest mi się zdecydować którą wybrać i dlatego mam do was pytanie na temat tych pras i którą byście mi doradzili  i dlaczego? 
Z góry bardzo dziękuje :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

Milosz27    177

Ja mogę smialo polecić Ci john deerke. Prasy wytrzymale proste bez porownania lepiej zbijają i dużo mniej psujace. Famarola1.8c posiada sasiad i juz przy uruchomieniu w obecnosci serwisu podczas robienia drugiego balota powyginaly sie listwy w komorze i uszkodzily łancuch. Serwis odrazu ja zabral z powrotem. Pozniej znowu problem sie dalej powtarzal i serwis twierdzil ze nic za to nie moze. Od poczatku byl takze problem z owijaniem siatka takze byla na to w naprawie ale nic nie dalo dopiero po czasie okazalo sie ze zatarlo sie jakies lzysko jednokierunkwe w nowej prasie!!! Teraz dalej ją kula deliktnie powoli jedzie ale i tak po 2-3 baloty na polu zostaja rozwalone i juz zapowiedział ze po zakonczeniu prowu idzie na zyletki bo niema dnia zeby cos się nie dzialo. Taka mam opinie o famarolu. Ale wybor nalezy do Ciebie

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

PolonezAtu    90

Według mnie co nowa to nowa, sam ją użytkujesz od początku, wiesz jak o nia dbasz itp. a po za tym masz gwarancje, czego w używce nie masz.

Milosz27    177

No tak tylko co daje gwarancja jak sprzet nowy się od nowosci psuje i serwis rece rozklada. Nie twierdzę ze kazdy nowy zły ale daje jasny przyklad prasy famarola z jaka mam styczność i czym mnie to zrazilo. Osobiscie mam stara jd 550 od 2 dobrych lat i problemow z nia nie mialem zadnych odpukac. Na bierzaco przeglad i smiga. Znajomy z wioski tez przed sezonem kupil jd 590 i jest zadowolony. Moze trafil na pechowy egzemplarz famarola ale bez przesady... nowe moze miec jakies niedomagania wieku dzieciecego ale powinny byc sukcesywnie eliminowane a nie ze 4 ludzi przyjedzie kazdy co inne mowi i rozklada rece bo tak musi byc.

Rebel21    22

U nas znajomy ma famarolke i sobie chwali wiec ciezko powiedziec zalezy co sie trafi nawet najlepesze marki sie psuja a nawet pala co widac na agrofoto...

LukaszC5    21

W każdej marce trafiają sie wady fabryczne,w używanej też jest ryzyko bo nigdy nie wiadomo co nam się trafi i jak poprzedni właściciel obsługiwał się z maszyną.

Z nowych polskich pras rozważ jeszcze Ursusa.

Moim zdaniem Famarol i Ursus (Czyli dawna Warfama) to najlepiej wykonane prasy krajowych producentów ale używane zachodnie też mogą być ciekawą opcją.

Milosz27    177

Kuzyn swego czasu miał Metal-Facha i sobie też chwalił zero problemów przez 6 lat wymienił 2 łożyska także co egzemplarz to inna historia się pisze. Ale zachodni sprzęt na pewno trwalszy lepiej wykonany i wydajniejszy ale trzeba liczyć się z tym ze jakiś wkład musi być ale coś za coś.

Graham    8

Tak tak a u kuzyna ciotki.. Takie przykłady to każdy pisze. A ja polecił bym ci tą prasę z Famarola ładnie zwija i dobija nie wiem jak z żywotnością ale myślę że jest wytrwała bo na licencji DF. I nikt na nie nie narzeka.W internecie też je chwalą.Więc ja polecam ci Famarol.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez slawcio_1974
      Mam problem z 6630 premium.Nie włącza się tylni wom,tzn włącza się i zaraz puszcza.Sprawdzona cewka,elektryka jest ok.Komunikat wyświetla się błąd BCU 33.Serwis nie wie,co mu jest.Może miał ktoś taki przypadek?

• Przez jarek1996
      Witam, na wiosnę kupiłem jd 6230, od znajomego. Ciągnik pewny lekko zaniedbany. Przy kupnie spawdzony, wszystko było dobrze , przy minusowych temperaturach palił bardzo ładnie. Zrobiłem nim 60 godzin i od paru dni bardzo ciężko pali. Muszę nim bardzo długo kręcić to z trudem zapala. Zdazylo mi się że zapalala się kontrolka od świec żarowych i ciągnik tracił moc. W dodatku tworzy się ciśnienie w baku. Pompa po załączeniu stacyjki chodzi, filtry wymienione. Co może być przyczyną ?? Na ciepłym silniku również pali trochę szybciej ale i tez nie za pierwszym razem ...
    • Przez sebek6544
      Witam grupowiczow mam problem z zaczynaniem beli w prasie john deere 550 problem polega na tym że często zapycha się podbierak i ciężko ma obrocic proszę o pomoc z czym może być związany ten problem
    • Przez Grześ220
      Witam Całe Forum
      Jestem zainteresowany zakupem ciągnika John Deere 1640,2140 . Jestem w stanie wydać do 30000 tyś zł

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.