endriu84

silnik sw 400 woda w oleju

Polecane posty

endriu84    0

Witam mamy problem silnikiem przed sezonem urochomiliśmy naszego bizona przed pierwszym  odpaleniem spr olej był ok  później odpaliłem by go umyć ale coś mi nie pasowało to to i olej był biały stwiedziliśmy że uszczelka pod głowicą to wymieniliśmy było ok po skoszeniu 2 kawałków ok 1 ha   wjechałem  do sąsiada na 20 ar  to pod koniec temp pods do 100 st patrzę a woda znów  posza do oleju co może być przyczyną  tylko nie cała woda mechanicy miówia że może być głowica gdzieś pęknięta

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zmieniałeś uszczelkę i nie sprawdziłeś głowicy, może jeszcze nawet jej nie planowałeś? No wiesz takie cuda to się robiło w polonezie szybko do godz 16 aby wieczorem na zabawę pojechać i już nie koniecznie wrócić. Ja tam miałem SW400 ale nigdy go nie rozbierałem, codziennie czyściłem to i się zbytnio nie grzał ale ponoć to jest ich bolączka. Ugotowałeś żniwiarkę i prawdopodobnie głowica pękła. Zacznij może od kupna testu na obecność spalin w płynie chłodniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

może być wiele przyczyn głowica tuleja pęknięta lub zaniżona a ostatecznie blok ja bym radził dać do sprawdzenia jak dobra to planuj bo głowica jest długa i może się odkształcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu84    0

Rozebraliśmy silnik i oddaliśmy głowice do sprawdzenia jest ok jeszcze ją będzie planował ale mechanik widział po uszczelce i po samej głowicy  że jest równa byłem też w  warztacie co głowicami się  zajmują przyłożył listwę powiedział że jest prosta to co tuleja  ale tam ponoć są suche jak we fergusonie a tuleja wygłąda na to że się też nie obniżyła.To remont czy lepiej jakiś silnik władować zamiast tego i po żniwach zrobić remont? mamy ten kombajn trzeci sezon wcześniej ani się nie grzał woda i olej cały czas sie kręciły w okolicy 80 stopni  i średni młucił u nas  20 ha a facet o którego go kupiliśmy to mówił że silnik nie był wyjmowany   kombajn rocznik 84

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ja bym kupił za 3 tys silnik i kosił a ten sobie w zimę wyremontował i nie tracił czasu bo remąt ok 10 tys w firmie a samemu to długo się zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu84    0

Głowica została odebrana z warsztatu okazało że jednak była nie równa ok 3 jakieś jednostki nie wiem bo to szwagier odbierał i ten co robił to twierdzi że dużo , chyba skręcimy  kolejna próba miejmy nadzieję  że to To :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38

U nas tez były takie same objawy i sie okazało ze na 6 tłoku wypluł górny pierscień a na reszcie były popękane i stad ten przedmuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj