Polecane posty

Lukasz789    2

U mnie od nocy w poniedziałku są takie deszcze że wczoraj jak sprawdzałem ziemia jest cała przemoczona na 20-30 cm a do tego jest chłodno i pochmurnie.

A susza była taka że trawy w ogródku nie kosiłem ze 2 tygodnie i dalej jest tak niska że nie ma sensu jej kosić.

Łąki na pewno odżyją i zaczą ładnie rosnać,ciekawe co będzie z kukurydzą bo miejscami już zaczęłą delikatnie żółtnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nadrobi? ciekaw jestem jak nadrobi jak kukurydza się kłosić zaczyna czyli niedługo koniec rośnięcia, a z metrowej nie dorośnie teraz do 3,5 metra, jeden pokos trawy przepadł,, a na kolejny musi się trawa również zregenerować trochę- zwłaszcza powypalana, zboża które nie zdążyły nazbierać na ziarno i zżółkły też nie wydadzą plonu odpowiedniego. u ziemniaków niby bulwy są ale kiedy miały urosnąć? co przyroda nadrobi wytłumacz mi w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mamy już prawie połowę lipca, żadna roślina nie nadrobi strat 

 

owszem z głodu nikt nie umrze, ale ile to będzie kosztowało? wnioskujcie o szacowanie strat w waszych gospodarstwach na wszystkich kategoriach gleb i we wszystkich uprawach, tylko wartość realnych strat może nam pomóc osiągnąć wyższe poziomy cen, które w pewien sposób zrekompensuje dotkliwe straty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Wystarczy poczytać temat żniwa 2015 plon po 7-9t i gdzie ta susza, gdzie ta spękana ziemia. Coś tu naciągane tylko co? Plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to mówią  " Papier wszystko przyjmie ". Ja przewiduję plon na poziomie 15 t , ale nie powiem z ilu ha . ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Wystarczy poczytać temat żniwa 2015 plon po 7-9t i gdzie ta susza, gdzie ta spękana ziemia. Coś tu naciągane tylko co? Plon?

 

Ale  poczytaj kto kosi  te 7-9  ton   -susza  w 4  województwach  a jak Ty  oglądasz tylko  agrobiznes i stukasz  w  klawiaturę....... jak  średnia  w mojej gminie wyjdzie  2  tony  to dobrze.    Jak  się  nie rozumie  co się czyta  to się  nie wypowiada. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

szymi40 dobrze gadasz!!! u mnie w gminie maja II na nizinach nadwislanskich to nie placza ze susza a u mnie na IV i gorszej co mam mowic? ze jest dobrze jak 30 do 50 % plonu wyparowalo. naklady poniesione ogromne a ceny nic w gore. nastepny rok szykuje sie skromnie, ciecia kosztow trzeba bedzie poczynia a o inwestycjach zapomiec. nie wspomne ze kredyty i podatki trzeba splacac bo nikogo nie interesuje to ze mamy drastyczny spadek zysku z ha a wrecz jego brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

mo mojej okolicy na razie aż takiej suszy nie ma, zboża są ogółnie dobre, porównywalne z ubiegłorocznymi. Łąki są w jeszcze lepszym stanie niż w zeszłym roku, w mojej okolicy susza nie daje się we znaki aż tak mocno, w zeszłym roku było gorzej, ale zę u mnie suszy nie ma mocnej to nie znaczy ze suszy nie ma nigdzie i że wszędzie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z  tego co wiem to będą szacowane tylko na 5 i 6 klasie ewentualnie 4b :(  chodzi pewnie o to żeby ulgi w podatku nie dać bo za te klasy nie ma podatku kolejny trik PO-PSL owców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pierwotnie takie było założenie, gdyż tylko na tych glebach IUNG raportował zagrożenie suszą, co uprawnia do uzyskania pomocy (kredyt preferencyjny); jednak w rzeczywistości straty dotknęły wszystkich upraw na wszystkich kategoriach gleb, stąd wojewoda podkreśliła, iż komisje mogą szacować straty we wszystkich uprawach i sporządzać po dwa protokoły (jeden ogólny i drugi dla suszy IUNGowskiej), jednak okazuje się, że nie wszystkie gminy powołały komisje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie w zeszłym sezonie średnia z 12ha wyszła 15t/ha plonu handlowego (we wrześniu, klasy IIIb 66% oraz 44% IVa, IVb i V), w bieżącym sezonie nie było zapasu wody w glebie, opady równie niskie, tylko rozkład troszeczkę bardziej korzystny 

 

składajcie proszę wnioski, aby określić rzeczywisty poziom strat, tutaj przykładowy wniosek 

http://gmina.gorzyca.pl/attachments/article/282/WNIOSEK%20-%20SUSZA.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

dolnoslaskie kłodzko 5ml/m w poniedziałek ,to tak wyglądało jakby wapno gasił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Wczoraj burza, w nocy dobry (!) deszcz. Na tydzień starczy. Wniosek suszowy jutro składam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

U mnie dziś popadało i to ładnie. Ale kukurydzy już w tym roku nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

W okolicach Chojnic też dało 18l/ m. Taki deszczyk na początku czerwca i te żniwa to by były lepsze. U mnie kukurydze to to ratuje i buraki no i ziemniak. Ale na zboża to musztarda po obiedzie. Kukurydze mam dobrze odchwaszczoną. Trafiłem z zabiegami. Sąsiad spuźnił się to to niebo a ziemia. U niego sie zwineła a u mnie zero chwastu i kuk jak ta lala. 5 maj siew, przedplon strąki i to je to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ciekawe czy przyznaja jakies pieniadze. Powini zrekopensowac straty jakie my ponosimy. Ja mysle ze wystarczylo by 1500zl do ha :) .


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ile litrów wody spadło u was w ciągu ostatnich 10 dni? Bo u mnie dobre 30 litrów/m2. Łąki i kukurydze ruszyły w oczach, choć kukurydza już o wiele większa nie będzie, ale lepsza niż w zeszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power20    0

u mnie tez kolo 30 l/m2. na laki to pomoze ale kukurydza sie juz wyplawia to wiele nie podrosnie jedynie kolby moga rosnac:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

wszędzie mówią że w lubelskim nie ma suszy a u nas od kwietnia tak naprawdę nie było deszczu kukurydza usycha na dobre już po żniwach jak na pustymi w około pada a u nas nic powiat leczynski gmina cyców


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

u mnie niby była susza, ale w zeszłym roku było gorzej. Rzepak sypał 4,5-4,8t/ha(na 3-5 kl) żyto 6t/ha, ale kukurydze dwa trzy, cztery lata temu były o wiele lepsze. Niby była susza, ale zbiory są ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj