Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Las

Las

1rajdzik    14

na razie jestem w trojce ;) - niecałe 15 ha, drzewa w rożnym wieku, głownie sosna

Wiadomość z agroFakt.pl

BaDiKoWaL    2

Ja mam około 5ha lasu, głównie olcha i brzoza(samosiew) około 7 letnie i w związku z tym mam pytanie jak zlikwidować korzenie na polu, aby pole to było normalnym czystym gruntem ornym, bo większość drzew juz mam wyciętych. Znacie jakieś dobre proste i co najważniejsze tanie sposoby na pozbycie się tego? Pozdrawiam :)

tumek19    5

Ja posiadam 1 ha lasu,w tym 80% z tego to sosna.... Reszta to brzoza, topola, olszyna, jesion...

pati    10

1 hektar lasu. A raczej samosiejki, bo las powinien być sadzony szpalerowo, a u mnie to tak w cały świat rosną, ale podatek się płaci więc LAS. No i jeszcze co to za las jak staniesz na jednym końcu a widać już drugi. :) Głównie brzozy rosną ale w jednej części rosną ładne olszyny, nawet sporo kasy by można za nie wziąć, ale najpierw kupca trzeba. No i jeszcze na obrzeżach 3 piękne dęby rosną. :)

1rajdzik    14
a ja posiadam prawie 30 ha wlasnego lasu :)

Zalesiałeś czy to już stary las ?

Jakoś niedawno dowiedziałem się że gdy wyznaczali granice to tego lasu nie byłoby 15 ha a ponad 30 tylko pradziadek bał się żeby go ludzie nie wygnali ze wsi :)

Kamyk514    0

Ja posiadam 1ha starego + 0,5ha nowo posadzonego ale i tak wszystko drzewo się kupuje bo u nas to już prawie nic nie ma

JarekWLKP    1

No to chyba wytnę wszystkich... W lubuskiem tato posiada niecałe 50ha w różnych stadiach rozwojowych. Dwa lata temu sadziliśmy i sialiśmy z dotacjami UE ok. 4ha po zrębie i na byłym polu.

marekczarna    0

Posadziłem 0.9ha Olchy. I 0.6 ha sony (już jest bardzo ładna) Do tego jescze ok 1ha starego lasu (sosna) i teraz sprzedajemy 0.5ha łąki i za to kupujemy 1.5ha 15letniego lasu :) :) :) :) :) :)

Ojciec sadzi las bo u nas słoabe gleby i te co ni uprawiamy to lepiej posadzić las a jeżeli miałby leżeć odłogiem.

W sąsiedniej wsi facet powykupywał ugory i posadził las

banan575    104
za pół ha łąki 1,5 ha lasu to chyba dobry interes?

Pewnie ze dobry!! Gdzie tak zamieniaja laki na las?????

u nas jest 0.4ha sosny, 0.2ha swierka i 0.2 brzozy

Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam 0,5 ha lasu (wlasnego) :)

kat    7

0,8ha lasu mieszanego akacja i dąb. No i 20ha krzaków w których rośnie trochę olszyn :) .

marekczarna    0

No sprzedaje 0.5 ha łąki która nie była zbierana (ale kupuje ją biznesmen który tam ma ośrodek) za 700zł za 1a. A trafiła się okazja ok 1,5ha 15letniego lasu za 29tys to prawie równo. :) :) (sosna i brzoza tylko trochę rzadka ale to co)

DawidMalw    1

Ja mam (tzn tata :) ) ok 15 ha własnego lasu. Najwięcej jest sosny,trochę brzozy.Od chyba 2002/2003 roku jest posadzony "nowy" las- ok 1 ha,w szczególności sosna,brzoza,trochę dębu

andrzej2110    529
0,8ha lasu mieszanego akacja i dąb. No i 20ha krzaków w których rośnie trochę olszyn :) .

te 20 ha wyczyścić z krzaków i będzie pole.

kat    7

To na łąkach jest. Miękko i pełno głębokich dziur po kopaniu torfu. Ja tam raczej myślę nawiązać współpracę z jakąś firma która kupiła by tą resztę torfu. A wierzchnią warstwę wysypywać na te krzaki. Tak żeby część wykopać a część podwyższyć i zrobić łąkę. Ale to na przyszłość....

Kamyk514    0

U nas jest identyko z krzewiną ok 0.5ha w łące na środku rosną nawet nośne drzewa ale wona na jakieś 3 metry po kopaniu torfu powoli wycinamy te krzaki ale nawet 0.5ha jest męczące w takich warunkach :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się