horsch

case mx 110 kontrolka

Polecane posty

horsch    0

Witam wszystkich,

Od kilku dni jestem posiadaczem Case mx 110, dzisiaj podczas orki pojawila sie kontrolka, ktora wlaczala sie powyzej 1500-1700obr/min na wolnych obrotach nic sie nie swiecilo. Moze ktos wie co to za kontrolka i co zrobic?

Chodzi o ta czerwona :) Z gory dziekuje za pomoc.

 

post-152318-0-00393800-1429643279.jpg

post-152318-0-75436600-1429643279.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goorall_88    0

Jako że mam akurat pod ręką francuską instrukcje obsługi informuje że kontrolka ta oznacza "colmatage de filtre hydraulique" czyli zatkanie filtra hydraulicznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czyli w prostych słowach filtr hydrauliki do wymiany.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horsch    0

Dzieki bardzo za szybka odpowiedz ^^  A orietujesz sie moze czy mozna tak jezdzic dopuki nie kupie filtra? Mam jeszcze jedno pytanie czy jest tam tylko jeden filtr ten za skrzynka z akumlatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak najszybciej kupić. Bo olej będzie miał zbyt mały przepływ, będzie się grzał można nawet doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Jeśli się nie mylę to jest jeden filtr hydrauliki.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma za co. Dobrze że udało się coś pomóc i wyjaśnić. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Kolego a w czasie tych kilku dni użytkowania kolega olej wymienił i filtr hydrauliki? świecenie się tej kontrolki zaraz po kupieniu cięgnika nie wróży nic dobrego, ale miejmy nadzieję że to tylko filtr... ja bym pokusił się o pomiar ciśnienia na właśnie tym filtrze czy jest w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horsch    0

Doslownie mam ten ciagnik 3-4 dni i wlasciwie to jeszcze za niego nie zaplacilem tylko wziolem od handlarza na probe :P, wydaje mi sie ze to bedzie filtr jak kolega wyzej pisal poniewarz dopero wczoraj pod koniec dzia sie zaswiecila kontrolka a wczesniej bylo wszystko ok. dodam jeszcze ze troszeczke glosniej slychac pompe hydrauliczna podczas podnoszenia, ale moze to przez to ze bardzo szybko unosi i mam troche niskie obr silnika(ok 780) albo po prostu jestem przewrazliwiony na takie dzwieki :D Oleje i filtry to obowiazkowo wymienie jak ciagnik bedzie moj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Tak jak piszą koledzy wyżej, pierwsze podejrzenie i przeważnie słuszne to filtr, ale jeżeli jeszcze nie jest Twój to przed zapłaceniem możesz posprawdzać ciśnienia i wiesz co kupujesz.

Kolego minimalne obroty dla tego silnika to 900 rpm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Trzeba jeszcze pamiętać o wyczyszczeniu tego filtra który jest pod pompą. U mnie po wymianie filtra się świeciła ta kontrolka, dopiero po wyczyszczeniu tego drugiego zgasła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

Ogólnie mam taki sam problem, ten mały filtr miałem prawie czysty, gdzie indziej może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj