Skocz do zawartości
adrin6231

siewnik talerzowy agro masz 3m do MF255?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

adrin6231    13

Witam mam zamiar kupić siewnika  Agro-Masz  3m redlica talerzowa waga ponad 800kg i nie mam pojęcia czy mf-255 da rade podnieść niemam gdzie wypróbować bo w okolicy niema takiego siewnika. może ktoś używa takiego zestawu

Wiadomość z agroFakt.pl

stg    21

Jak on waży 800 kg pusty to sobie daruj zasypany będzie ważył grubo ponad tonę

pawloxhxx    44

mf 255 ma dobrą pompę kupowałem przetrząsarkę która waży 900 kg i gościu podnosił ją mf na wolnych obrotach aż sam się dziwiłem siewnik jest blisko ciągnika więc powinien sobie poradzić

Edytowano przez pawloxhxx

lew908    207

No dobra podnieść podniesie ale teraz pytanie jak bedzie wyglądała jazda z nim. Balast założysz ale przy takim cieżaże niech bujnie mocniej czy coś to wtedy korpus podnosnika może popękać z łatwością :D

swat24    63

Ja mam opryskiwacz 800 l i właśnie pryskam mf 255, zalany do pełna to koła przednie tracą przyczepność bo ma na przodzie 4x25 balastu. Podczas podnoszenia pompa klekocze i jest to ciężar na granicy możliwości tego ciągnika bo ma udzwig chyba 1 t trochę mi go szkoda i leje mniej tzn 700 l i jest dobrze bo dochodzi jakaś tam masa opryskiwacza. Sam siewnik 800 kg ale dolicz jeszcze do tego materiał siewny, ja na twoim miejscu szukał bym lżejszego choćby o te 100 kg to już sporo.

Slevyn    23

az niemozliwe ze ten siewnik tyle wazy przeciez to stary poznaniak. w tabeli napisali ze od 60 koni, a mf ile ma ?

H3ni0    24

Mamy Agro-Masza 3m tylko, że z redlicami stopkowymi. To c360 z pustym siewnikiem srtarcił trochę przyczepność.

izydor6280    481

na redlicy stopkowej waży 620kg, do tego zasyp 550l, czyli ok. 300-350kg 

słabo widzę pracę takim zestawem, chyba że ma to być wersja przejściowa na jeden czy dwa sezony

stg    21

Mf ma 47 kon, mi by było szkoda cięgnika, bo podnośnik nie będzie miał łatwo i ciągnik też nie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!
    • Przez maly123a
      Witam
      Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.