Polecane posty

pedro2    7323

Ile kg/ha siać pszenicy jarej? Nigdy nie sialem, sąsiad mi wciska że niby 300kg 🙄 owies z jęczmieniem 180-190kg/ha i jest szczota. Nie wiem czy mnie w ciula nie robi bo od niego mam kupować 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7323

Ba nie mam pojęcia, ja z tych staromodnych co na kg sieją. Jakaś mega drobna nie jest bo na dobrej ziemi nie przypaliło mu. Ale czy te 300kg to nie przesada. Do owsa nie ma co porównywać bo wiadomo  jest dużo cięższa, ale orientacyjnie ile wam wychodzi?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muzdera    0

Jak myślicie pryskac już na chwasty czy jeszcze się wstrzymać? Lubelskie, niby jutro ma być ciepło ale przyszły tydzień słabo i przymrozki mogą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie wierzę w żadne biostymulatory szkoda kasy dwa razy dawałem efektu zero wczoraj poszła saletra 80 kgN za misiąc druga dawka 60 kg i koniec nawożenia na ten rok jak będą opady myślę 7 ton sypnie 🤔

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ile kg/ha siać pszenicy jarej? Nigdy nie sialem, sąsiad mi wciska że niby 300kg 🙄 owies z jęczmieniem 180-190kg/ha i jest szczota. Nie wiem czy mnie w ciula nie robi bo od niego mam kupować 😋

200 kg będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro będzie ładna pogoda a w pon deszcze, myślę żeby rozsiac mocznik na N2 żeby go ładnie rozpuscilo i strat nie było, tylko obawiam się czy nie za wcześnie na N1saletra 2 Marca. Mocznik zanim by zaczął działać był by ok 13 kwietnia 

Edytowano przez michal_xs
Pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, michal_xs napisał:

Jutro będzie ładna pogoda a w pon deszcze, myślę żeby rozsiac mocznik na N2 żeby go ładnie rozpuscilo i strat nie było, tylko obawiam się czy nie za wcześnie na N1saletra 2 Marca. Mocznik zanim by zaczął działać był by ok 13 marca. 

Co Ty masz za kalendarz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
7 godzin temu, PanPawel napisał:

Właśnie nie wiem bo ostatni raz bylem tam 1 marca z azotem 220kg/ha saletry. A zeszła dopiero jak te pare dni cieplych było. Późny siew na poczatku listopada. Takze wtedy dopiero szpilkowala.

Ej a czy ty nie robisz przypadkiem wielkiej głupoty?  3 tygodnie temu byłeś na polu i na tej podstawie chcesz dokrzwać pszenicę? Może warto pojechać i zobaczyć niż dokrzewiac bo w internatach piszo że dokrzewiaja. Bez sensu jak nie trzeba. 

Jedź jutro i zobacz jak wygląda. Policz obsadę i będziesz wiedział czy trzeba. Jak nie to zrób zdjęcie i wrzuć tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek już poprawiłem, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Panowie co to za chwasty ? I co polecacie na tą trawkę ? Wapno już dwa razy było A mimo to wciąż jest pełno co roku. Pszenica Wilejka nie dostała jeszcze grama N ponieważ nie mogłem wjechać, może jutro się uda. 20190320_133738.thumb.jpg.e9eadb1eb98f3859500e8b1d1bc337b1.jpg

20190320_133707.jpg

20190320_133700.jpg

Panowie co to za chwasty ? I co polecacie na tą trawkę ? Wapno już dwa razy było A mimo to wciąż jest pełno co roku. Pszenica Wilejka nie dostała jeszcze grama N ponieważ nie mogłem wjechać, może jutro się uda. 20190320_133738.thumb.jpg.e9eadb1eb98f3859500e8b1d1bc337b1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9277

http://zwalczamychwasty.pl/atlas-chwastow/

warto się podszkolić samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

No można ale jeśli ktoś wie to czemu nie miałby się wypowiedzieć wygląda mi na chaber ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Miałem też z tą trawka problem na jednym z pól i Axial zrobił robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

 

20 godzin temu, marian_machler napisał:

NowyRolnik2 napisał: Będzie ok na T2 za 154 zl brutto ha fluksapyroksad (substancja z grupy karboksyamidów) – 62,5 g/l (6,0%) epoksykonazol (substancja z grupy trazoli) – 62,5 g/l (6,0%) Jak myslicie?  Jeśli chodzi o podstawę źdźbła, to przeciętnie (na poziomie prochlorazu i metrafenonu), na mączniaka raczej słabo, na septorię i rdze dosyć dobrze. Ciekawe jaki koszt tego Secardo, bo w Niemczech Adexar (nie Adexar Plus) wychodzi ok. 30 Euro netto za litr... Teraz doczytałem, że to ma być T2. Trochę mało, zwłaszcza epoksykonazolu, na T2. Nie lepiej Priaxor w dawce np. 0,8 + czysty epoksy ?

W Niemczech masz chyba 19% Vatu więc wyjdzie 35,7 Eur czyli 153,5 Pln więc na jedno wyjdzie. U nas odliczysz jeszcze 8% vat,

Priaxor to taki Adexar bez epoksy a Secardo to Adexar bez strobiluryny, Nie wiem czy w tym roku kupisz czyste epoksy. Podobno  straszne braki a cena ok 100 pln/l. Na T2 mozna do Priaxiora dodać 0,7 -0,8 metkonazolu. Agrii proponowało mi Librax  - fluksapyroksad + metkonazol i na stronach HGCA wyląda to bardzo dobrze więc to że metkonazol nekoniecznie na T2 wcale nie jest takie oczywiste

 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2277
11 minut temu, Macius napisał:

Miałem też z tą trawka problem na jednym z pól i Axial zrobił robote

wielu miało problem przez trawkę :D

panowie obserwuje pogode i tak mysle ze chyba jutro zaczne rozlewać rsm na pszenice znaczy drugą dawkę, poki jest wilgoć, wszystko fajnie rokuje i chyba nie ma na co czekać tym bardziej rsm w połowie amidowy, plan jest taki żeby koło 15 kwietnia podać III dawkę N w postaci 120 kg saletry co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Ej a czy ty nie robisz przypadkiem wielkiej głupoty?  3 tygodnie temu byłeś na polu i na tej podstawie chcesz dokrzwać pszenicę? Może warto pojechać i zobaczyć niż dokrzewiac bo w internatach piszo że dokrzewiaja. Bez sensu jak nie trzeba. 

Jedź jutro i zobacz jak wygląda. Policz obsadę i będziesz wiedział czy trzeba. Jak nie to zrób zdjęcie i wrzuć tutaj.

Jak zrobię zdjęcie to powiecie że do likwidacji haha. Nie no ale tak na poważnie to jutro tam będę i zobacze co i jak ale cudów sie nie spodziewam gdyż pogoda nie rozpieszczalaba 1 marca byla w fazie szpilki. Byłem od razu nastawiony na dokrzewianie a noe że w "internetach piszo" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, tommy66692 napisał:

wielu miało problem przez trawkę :D

panowie obserwuje pogode i tak mysle ze chyba jutro zaczne rozlewać rsm na pszenice znaczy drugą dawkę, poki jest wilgoć, wszystko fajnie rokuje i chyba nie ma na co czekać tym bardziej rsm w połowie amidowy, plan jest taki żeby koło 15 kwietnia podać III dawkę N w postaci 120 kg saletry co myślicie?

Na też jutro planuje podać ale mocznik, a 3 dawka raczej po 25 kwietnia ale zależy od pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Ulman napisał:

 

20 godzin temu, marian_machler napisał:

NowyRolnik2 napisał: Będzie ok na T2 za 154 zl brutto ha fluksapyroksad (substancja z grupy karboksyamidów) – 62,5 g/l (6,0%) epoksykonazol (substancja z grupy trazoli) – 62,5 g/l (6,0%) Jak myslicie?  Jeśli chodzi o podstawę źdźbła, to przeciętnie (na poziomie prochlorazu i metrafenonu), na mączniaka raczej słabo, na septorię i rdze dosyć dobrze. Ciekawe jaki koszt tego Secardo, bo w Niemczech Adexar (nie Adexar Plus) wychodzi ok. 30 Euro netto za litr... Teraz doczytałem, że to ma być T2. Trochę mało, zwłaszcza epoksykonazolu, na T2. Nie lepiej Priaxor w dawce np. 0,8 + czysty epoksy ?

W Niemczech masz chyba 19% Vatu więc wyjdzie 35,7 Eur czyli 153,5 Pln więc na jedno wyjdzie. U nas odliczysz jeszcze 8% vat,

Priaxor to taki Adexar bez epoksy a Secardo to Adexar bez strobiluryny, Nie wiem czy w tym roku kupisz czyste epoksy. Podobno  straszne braki a cena ok 100 pln/l. Na T2 mozna do Priaxiora dodać 0,7 -0,8 metkonazolu. Agrii proponowało mi Librax  - fluksapyroksad + metkonazol i na stronach HGCA wyląda to bardzo dobrze więc to że metkonazol nekoniecznie na T2 wcale nie jest takie oczywiste

 

 

A w Niemcowni nie odliczają MwSt ? Poza tym, porównując chociażby płatności bezpośrednie dla niemieckiego bauera, z tymi dla nas, wychodzi na to że chemię mają tańszą niż my 😉 No i jeszcze rozmaite "paki" fungicydowe, herbicydowe, często różnych producentów, zlepione w całość i tańsze o kilkanaście procent niż każdy preparat z osobna. U nas mamy śmieszne Univo i Fusaro i mamy się cieszyć i być Niemcowi wdzięczni za to, że wogóle coś mamy, bo rodzimy przemysł agro chemiczny praktycznie nie istnieje 😝

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

,Mają z to wyższe koszty robocizny, utrzymania i podatek dochodowy w rolnictwie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj