Polecane posty

1piotr1    14

czy stosował ktos mieszanine fungicydów Wirtuoz + duet ultra i w jakich daawkach w pszenicy jarej ..... bo robie 1 zabieg i zostało mi tylko 1 litr wirtuzoza a mam duet, a do zrobienia jeszcze 2,5 ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

czytać etykiety umiem :) chodzi mi o to czy ktoś z was wytestował w praktyce działanie tzn. czy okres karencji jest okresem rozkładu do zera czy okresem działania aktywnego bo raczej jestem bliższy tego pierwszego, patrząc teoretycznie.

 

Pytanie z czystego wygodnictwa bo nie mam teraz niestety czasu chodzić co godzinę na pole co godzinę i patrzeć czy jeszcze zdychają, myślę czym pojechać drugi raz.

He, a niby jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

pszenica ozima na lekkich glebach usycha, reszta tak samo :( gdzie ten deszcz? :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie nie jest za mokro ale suszy strasznej nie ma wystarczy palcem przegrzebać i jest wilgotna ziemia, zboża na razie trzymają się bardzo dobrze.... Lubelskie ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Żeby dobić tą umęczoną suszą jarkę, wdało się robactwo, Czy późnym popołudniem do bi 58 zaryzykować mocznika dolistnie z odżywką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max83Max83    60

z jarych nic nie będzie.Oziminy w 100 % wymarzły , a jare dobija susza. Od 3 tyg. zero deszczu. Jest masakra. Jak u was? Kujawsko-Pomorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

tak jak piszę susza i jeszcze raz susza, na niedomiar tego jeszcze skrzypionka się pojawia i całe kolonie mszyc.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

u mnie wczoraj minimalnie popadało i tak jak piszecie masowo mszyce i skrzypionka zaatakowała. A w jakim czasie od zastosowanie środka Bi 58 może spaść deszcz??

Na opakowaniu niema na ten temat info.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

czy w warunkach już 3 tygodni bez opadów jest sens dawać III dawkę azotu - na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak o ile spodziewasz się opadów deszczu po rozsypaniu nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Pryskałem Pszenice mocznik+siarczan magnezu+odżywki+fungi. w niektórych miejscach delikatnie się przypaliła,odbije za jakiś czas czy raczej uschnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja z 10dni temu przypaliłem troszkę jarkę ale rośnie dalej, w sobotę dostała kolejną porcję odżywki ale już o 20.00 a nie o 18.00 jak wcześniej bo to ją prawdopodobnie dobiło

więc raczej nic wielkiego jej się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45
Napisano (edytowany)

@Eryko nie martw się nic jej nie będzie poparzenie zniknie za kilka dni.

 

Ja mam natomiast trochę inne pytanie: chciałbym dać na pszenicę ozimą ADOB Cu 1l/ha (60g Cu/ha), ADOB Mn 2l/ha (280g Mn/ha), mocznik 12,5kg/ha (5%), siarczan magnezu 7,5kg/ha (3%) nie przypali jej ta miedź i mangan? Wydaje mi się że nie, ale wolę się upewnić.

 

Edit: zapomniałem dodać pszenica się jeszcze nie kłosi, kłos całkowicie schowany w źdźble.

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10
Napisano (edytowany)

Jeżeli schowany to raczej możno.A moje zapytanko jak już się wykłosiło albo kwitnie czy mogę prysnąć 15kg mocznika i 7 kg siarczanu magnezu?

Edytowano przez 1410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

U nas kujawsko -pomorskie to ludzie na jarą jeszcze drugiej dawki nie posypali i się zastanawiają czy jest sens sypać skoro porządnego deszczu to raczej jeszcze długo nie będzie.

Jarka jeszcze się trzyma ale widać że robi się głodna .Zasilanie po przez oprysk raczej słabo działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@1410 - ja na czas kwitnienia odpuszczam z jakimikolwiek zabiegami w zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Jeśli pytanie do mnie, to T3 w tym roku nie będzie bo jeszcze T2 nie było - brak potrzeby - susza, T2 będzie prawdopodobnie po kwitnieniu jak w zeszłym roku, lub jeśli coś się zmieni to podczas kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilll    0

Panowie mam problem.W piątek pryskałem pszenicę ozimą środkiem grzybobójczym Impact 125+ odżywka ekosol (2l/ha). Dziś byłem obejrzeć no i nie za ciekawie to wygląda. Pszenica momentalnie zjaśniała , a od wierzchu liście zaczynają żółknąc.Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Z tą suszą to nie bądź tak na 100% pewien że fungi się nie pojawią...mimo małej wilgotności średnie dobowe temperatury sprzyjają infekcjom.

U mnie poszedł właśnie dzisiaj oprysk Artea+Olympus późnym popołudniem. Razem z 5% mocznikiem i siarczanem 3%. T3 nie przewiduję a na pod kłos nic sieję bo przewidują u mnie kolejny tydzień bez opadów.

Jak pryskałem to widziałem że gleba już spękała tak że korzenie widać pszenicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam dalem ostatnio jeszcze cerone w dawce 0.5 l/ha

ale mam maly problem poniewaz moa pszenica zaczynala sie klosic a dopiero pozniej dowiedzialem sie ze nie powinno sie dawac cerone w tej fazie.

prosze o pomoc jakie beda tego konsekwencje???

pszenica moze sie nie wyklosic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

kurcze wszystko usycha na pniu, musze opryskac wszystko tzn jęczmienie pszenice pszenżyta itd przeciw mszycom i skrzypionkom chyba polece późnym wieczorem żeby jeszcze czasem tą cieczą na słoncu nie przypalić :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Z tą suszą to nie bądź tak na 100% pewien że fungi się nie pojawią...mimo małej wilgotności średnie dobowe temperatury sprzyjają infekcjom.

 

Trochę źle mnie zrozumiałeś albo ja tak dwuznacznie napisałem - nie twierdzę że susza daje 100% pewności że się nie pojawią choroby, po prostu nie zaobserwowałem nic niepokojącego i też deszczu brak, więc presja nie będzie tak gwałtowna jak w przypadku dużych opadów i wysokiej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Marek u mnie to samo..trzeba pryskac na Mszyce...a w polu sucho..Pszenice jarki potrżebuja ze masakra wody

 

chłopie u mnie pszenica ozima na jednym kawałku na piachu została z liściem podflagowym i flagowym i oczywiście źdźbłem zielonym reszta usycha!!!!! :(:(

 

Wody wody i jeszcze raz wody, do tego szkodniki masakra nie wiem czy dodac siarczan magnezu czy Wuxal Mikro chyba sam insektycyd pójdzie bo sucho :( Wczoraj może z 2 litry/m2 przyszlo u nas i na tym koniec!


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj