Skocz do zawartości

Polecane posty

ansu    73

Większość środków doglebowych im wcześniej tym lepiej - z zalecanych terminów

SawekBraczyk    14

Czy do zabiegu na chwasty dodać insektyd na mszyce czy lepiej osobno opryskać . Jak to jest z tym zwalczniem mszyc bo jestem ciemny w tym a nigdy jeszcze nie pryskałem na jesień . 

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

Na południu Polski leje od kilku dni i dalej tak zapowiadają, chyba ludzie nie posieją pszenicy ......nie wspomne jak ktoś ma pryskać co posiał w wrzesniu, chociaż w mojej okolicy nikt na jesień w pszenice nie ingeruje w opryski , wszyscy pryskają na wiosnę , dobry środek i pszenica czysta.

qba333    9

a co myslicie o mieszaninie boxera i legato plus na pszenice po rzepaku i pszezyto? jakie dawki proponujecie?

andrzej1988    101

Na południu Polski leje od kilku dni i dalej tak zapowiadają, chyba ludzie nie posieją pszenicy ......nie wspomne jak ktoś ma pryskać co posiał w wrzesniu, chociaż w mojej okolicy nikt na jesień w pszenice nie ingeruje w opryski , wszyscy pryskają na wiosnę , dobry środek i pszenica czysta.

ja na szczescie posiałem po 20 wrzesnia a na opryski mam jeszcze czas. U mnie tez pada ale jestem zadowolony bo troche wilgoci w glebie sie nagromadzi ale tak szczerze nie ma az tak duzo wilgoci w glebie. Nie dawno pomagałem siac koledze pszenice. Nie skonczylismy siac bo zaczeło padac i starsznie zaczeło sie mazac. Cały siewnik umazany w ziemi. Za to na drugi dzien chociaz było pochmurno to siało sie juz normalnie

marian2011    111

wilhelm trochę się boję pryskać w tym roku Tolurexem albo Lentipurem , miejscami jeszcze gleba ,miejscami szpilka dalej już mam dawno 3 listki ,zeszłego roku opryskałem jedno pole póżniej siane gdzie było sporo szpilki i wiosną nie mogło się pozbierać ,inne pola z trzema listkami rewelacja ,jeszcze nic nie zamawiałem z oprysku albo wiosna ,albo ładny listopad to prysnę

a co myslicie o mieszaninie boxera i legato plus na pszenice po rzepaku i pszezyto? jakie dawki proponujecie?

ja robie taka mieszanke tylko ze legato 600 robie sam

wilhelm    401

marian, masz rację, chlorotoluron dosyć ostra substancja.. Dawka 1000g. s.a./ha na lżejszych glebach może podziałać fitotoksycznie szczególnie na wrażliwych odmianach.. Pamiętam że ojciec kiedyś tak "załatwił" pszenice odm. Elena.

SawekBraczyk    14

To jaki oprysk byście polecali w miare tani i dobry bo już tak myśle i myśle i nie wiem co wybrać na pszenice Hondia . Troche właśnie się obawiam agresywnego działania chlorotoluron . 

koczas    53

Expert Met.

Jak chcesz trochę drożej i lepiej na fiołka i przytulię dodaj do niego trochę Legato 500, a jak chcesz żeby na wiosnę nie poprawiać to do experta i legato jeszcze z dobre 10 gram jakiegoś tribenuronu(zamienniki granstaru) lub z 7g gleanu.

Ale to taka teoria nie wiem w jakim "stanie" masz ziemię, chwasty jakie dominują itp. U jednego starczy expert i 0,1 legato a u drugiego expert+0,2 legato i 15 g tribenuronu może nie załatwić wszystkiego. Najlepszy patent expert jesienią i coś taniego na dwuliścienne wiosną.

Edytowano przez koczas

d4rek    16

Co dodac do experta 0.3kg + legato 0.2l zeby obylo sie bez poprawek wiosna. Z reguly chwasty wyskakuja na wiosne jesienia nie mam presji wiec dodawanie nalistnych teraz mija sie z celem. Po pszenicy bedzie rzepak.

ansu    73

Chaber i ostrożeń zostanie, a jak lekka zima to przytulia może przed kłoszeniem się pojawić można sprubować tribenuron

Tomek90    191

Ostrożnia nie miałem nigdy po Expercie 0.35 solo. Chaber zdarzał się na piaskach, przytulia gdzie słabsza obsada ale z tym chwastem to mam problem u siebie. 

XTRO    159

dzisiaj znalazłem w pszenicy kilka mszyc, na razie dużo nie ma, zimno jest to i tak nie mam mowy o jechaniu insektycydem. Koło 20 zamierzam jechać od chwastów jeśli pogoda pozwoli, mam nadzieję że wtedy pojadę od tego i tego. 

Teraz mszyca zbytnio dużych szkód nie narobi nie ? zimno jest i nie ma na razie jej dużo

emtezecik    7

witam czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy opłacalne jest dla mnie siew pszenicy na IVb i V klasie zytnia słaba . chodzi mi o zadowalający plon i czy mógłbym wejść w rzepak i po pszenica nawozenie bardzo duże ochrony itd dodam że zyta mieszancowego zbieram 8 t z ha dzięki za porady

andrzej1988    101

na takie gleby które już podchodzą pod V klase to możesz poszukac pszenic które tolerują takie stanowiską np Jantarka, Arkadia, Hondia niby też wyczytałem ze jakis gospodarz chwalił sobie Desamo że dobrze mu plonowała na słabszych glebach. Chociaż z tych trzech to bym wybrał Jantarkę. Miałem tą pszenice na glebach IIIb a w przewadze IVa. Byłem z niej zadowolony. Dobrze jakbyś miał stanowisko po jakichs straczkowych np łubin. Dla pszenicy to jest wielki plus wtedy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się