Polecane posty

a co myslicie o mieszaninie boxera i legato plus na pszenice po rzepaku i pszezyto? jakie dawki proponujecie?

 

ja robie taka mieszanke tylko ze legato 600 robie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

marian, masz rację, chlorotoluron dosyć ostra substancja.. Dawka 1000g. s.a./ha na lżejszych glebach może podziałać fitotoksycznie szczególnie na wrażliwych odmianach.. Pamiętam że ojciec kiedyś tak "załatwił" pszenice odm. Elena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

To jaki oprysk byście polecali w miare tani i dobry bo już tak myśle i myśle i nie wiem co wybrać na pszenice Hondia . Troche właśnie się obawiam agresywnego działania chlorotoluron . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Expert Met.

Jak chcesz trochę drożej i lepiej na fiołka i przytulię dodaj do niego trochę Legato 500, a jak chcesz żeby na wiosnę nie poprawiać to do experta i legato jeszcze z dobre 10 gram jakiegoś tribenuronu(zamienniki granstaru) lub z 7g gleanu.

Ale to taka teoria nie wiem w jakim "stanie" masz ziemię, chwasty jakie dominują itp. U jednego starczy expert i 0,1 legato a u drugiego expert+0,2 legato i 15 g tribenuronu może nie załatwić wszystkiego. Najlepszy patent expert jesienią i coś taniego na dwuliścienne wiosną.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Co dodac do experta 0.3kg + legato 0.2l zeby obylo sie bez poprawek wiosna. Z reguly chwasty wyskakuja na wiosne jesienia nie mam presji wiec dodawanie nalistnych teraz mija sie z celem. Po pszenicy bedzie rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Chaber i ostrożeń zostanie, a jak lekka zima to przytulia może przed kłoszeniem się pojawić można sprubować tribenuron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2167

Ostrożnia nie miałem nigdy po Expercie 0.35 solo. Chaber zdarzał się na piaskach, przytulia gdzie słabsza obsada ale z tym chwastem to mam problem u siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

dzisiaj znalazłem w pszenicy kilka mszyc, na razie dużo nie ma, zimno jest to i tak nie mam mowy o jechaniu insektycydem. Koło 20 zamierzam jechać od chwastów jeśli pogoda pozwoli, mam nadzieję że wtedy pojadę od tego i tego. 

Teraz mszyca zbytnio dużych szkód nie narobi nie ? zimno jest i nie ma na razie jej dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

witam czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy opłacalne jest dla mnie siew pszenicy na IVb i V klasie zytnia słaba . chodzi mi o zadowalający plon i czy mógłbym wejść w rzepak i po pszenica nawozenie bardzo duże ochrony itd dodam że zyta mieszancowego zbieram 8 t z ha dzięki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

na takie gleby które już podchodzą pod V klase to możesz poszukac pszenic które tolerują takie stanowiską np Jantarka, Arkadia, Hondia niby też wyczytałem ze jakis gospodarz chwalił sobie Desamo że dobrze mu plonowała na słabszych glebach. Chociaż z tych trzech to bym wybrał Jantarkę. Miałem tą pszenice na glebach IIIb a w przewadze IVa. Byłem z niej zadowolony. Dobrze jakbyś miał stanowisko po jakichs straczkowych np łubin. Dla pszenicy to jest wielki plus wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

malkor oczywiście że można opryskać np. Legato Pro, Lentipur. Te środki działają bardzo dobrze doglebowo.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

na takie gleby które już podchodzą pod V klase to możesz poszukac pszenic które tolerują takie stanowiską np Jantarka, Arkadia, Hondia niby też wyczytałem ze jakis gospodarz chwalił sobie Desamo że dobrze mu plonowała na słabszych glebach. Chociaż z tych trzech to bym wybrał Jantarkę. Miałem tą pszenice na glebach IIIb a w przewadze IVa. Byłem z niej zadowolony. Dobrze jakbyś miał stanowisko po jakichs straczkowych np łubin. Dla pszenicy to jest wielki plus wtedy.

Gleba IIIb i IVa w dobrej kulturze to nie są słabe gleby i już na nich można śmiało siać pszenice które nie są na słabsze stanowisko. Słaba gleba to IVb, V oraz gleby w słabej kulturze oczywiście jeszcze zależnie od gospodarki wodnej gleby i na takich bym polecił te 3 odmiany które wymieniłeś. Po za tym Desamo na słabe gleby to jakieś nie porozumienie. Gospodarz od którego to słyszałeś albo pomylił odmiany albo sie nie zna. Miałem w jednym roku desamo sailor julius jantarke i skagena na jednym polu nie dużym żeby porównać sobie te odmiany o wiem dokładnie że z tych wszystkich odmian sailor i desami potrzebują najlepszych gleb z naciskiem na desamo. Jantarka julius i skagen świetnie sobie dawały rady na mozaikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Zgodzę się z Knoro, sam w tym roku miałem desamo, plonowała bardzo dobrze, miałem jeszcze Arkadię i Skagena, to Desamo jeśli chodzi o plon i parametry wypadło najlepiej. Ale fakt faktem, zaleca się je na gleby średnie i dobre.

 

W tym roku poszedł Pamier, Kilimanjaro, Legenda i Desamo, zobaczymy co z tego będzie. 

 

Jeśli ktoś z Lubelskiego potrzebuje Kilimanjaro nawet żeby spróbować to zostało mi 200 kg i chyba 100 Pamiera.

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja w tym roku posiałem desamo. Narazie ładnie wygląda ale to narazie za szybko aby coś ocenić. A pod tym linkiem jest artykuł o gospodarzu który gospodarzy na słabych glebach IV-V klasa. Jest tam mowa o Desamo. Cięzko co kolwiek powiedziec o tej pszenicy bo jest nowa na naszym rynku i jet mało jeszcze opini na jej temat:  https://www.agrofakt.pl/dobre-odmiany-udany-plon/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

kto siał hondię w późniejszym terminie? przy obecnych warunkach pogodowych nie zapowiada się, że da się posiać przed końcem października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

FIWI, Hondię zaleca się na siew średnio-wczesny, nie wiem jak zachowa się przy tak opóźnionym siewie. 


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja w tym roku posiałem desamo. Narazie ładnie wygląda ale to narazie za szybko aby coś ocenić. A pod tym linkiem jest artykuł o gospodarzu który gospodarzy na słabych glebach IV-V klasa. Jest tam mowa o Desamo. Cięzko co kolwiek powiedziec o tej pszenicy bo jest nowa na naszym rynku i jet mało jeszcze opini na jej temat:  https://www.agrofakt.pl/dobre-odmiany-udany-plon/

 

Ja miałem Jantarkę przez dwa lata. W tym roku 30% mi wypadło przez mrozy. 

Desamo wypadło 40%. Spółdzielnia produkcyjna, która produkuje materiał siewny też miała Desamo i tej im wypadło ok 30%.

Ale co rok to jest inaczej . W 2015 Jantarka dała mi 6t/ha. Ziemia IV-V. 

Teraz siałem Hondie zobaczymy co pokaże. Siana 1.10.2016. Jeszcze jej za bardzo nie widać ....może jej zimno ?  :)

Ziarno wydaje misie całkiem niezłe...

post-97912-0-34302400-1476359580_thumb.jpg

post-97912-0-87040200-1476359583_thumb.jpg

post-97912-0-43430600-1476359588_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

U nas również sporo klientów zdecydowało się na Hondię, u mnie padło na Legendę. W tym roku Arkadia wyszła u mnie tragicznie i nie zamierzam jej więcej siać. Poszedłem trochę za tłumem i wybrałem RGT Kilimanjaro, sprawdzoną, bardzo dobrze plonującą odmianę.

 

Mi w tym roku Desamo plonowało średnio 8.5t/ha.

 

U koleżanki Pamier, przy średnich a nawet słabych nakładach dał 10 t/ha i w tym roku również na niego się zdecydowałem.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

U nas również sporo klientów zdecydowało się na Hondię, u mnie padło na Legendę. W tym roku Arkadia wyszła u mnie tragicznie i nie zamierzam jej więcej siać. Poszedłem trochę za tłumem i wybrałem RGT Kilimanjaro, sprawdzoną, bardzo dobrze plonującą odmianę.

 

Mi w tym roku Desamo plonowało średnio 8.5t/ha.

 

U koleżanki Pamier, przy średnich a nawet słabych nakładach dał 10 t/ha i w tym roku również na niego się zdecydowałem.

 

 

Matiuss

 

Ale jaka klasa ziemi u ciebie ? 

Kolega pyta o IV i słabiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj