Skocz do zawartości

Polecane posty

marian2011    111

Mam Juliusa pierwszy rok ,przezimował w miarę dobrze jednak gdzie lekko słabsza ziemia zdecydowanie słabsza ,lubi dobrą glebę tak sądzę

Wiadomość z agroFakt.pl

Ksawery    26

Ja tez mam pierwszy raz desamo i mi się tez ale zobaczymy jaki będzie plon..

Tacitusa mialem chyba z 4 i nie sprawdziła sie u mnie..jestem zadowolony z lukulusa najbardziej i ozon.

szymon91    8

bo zastanawiam się między juliusem właśnie a hondią 

a sialiście może panowie odmianę franz lub gordian 

pmichal56    14

Pierwsze zboże skoszone pszenica ozon plon tragedia 5,5-6t, ziemia od 5 do miejscami 3 klasa, nawożenie 160kg azotu 2 opryski na grzyba, pryskana na rozkrzewianie. Ogólnie ziarno nie jest chude, ale np na górkach to nic nie było, wszystko  wypalone. Zobaczę jutro mam na 3klasie. Ale z tego co słyszałem od innych to zboża dużo gorsze niż w zeszłym roku. Srednia z zeszłego roku  8,2t/ha,

Kula07    139

Franz w tym roku całkowicie zdechł.

Gordiana miałem w zeszłym roku ogólnie dobra odmiana.

szymon91    8

jaka wilgotność tego ozona była?

ja chyba juliusa posieje w tym roku 

a słyszeliście panowie może cos o tych odmianach kws dakotana i arkadia?

loquito    14

Według Was siejąc w terminie optymalnym to lepiej jest się trzymać się wysiewu ok. 350 szt./ m2 czy więcej? Odmiany to Hondia, Toras i Agil 

koczas    54

Arkadia niezawodna jednak, dziś poleciała plon 7,5-8 ton z hektara ze wskazaniem bliżej 8(podkreślam szacunkowo)

Jak kogoś interesuje kl. 3b- przed orką sól 200 kg+Fosforan 60 kg/ha.

23.09. siew ok 330-340 na m2

Odchwaszczanie Boxer+legato+glean+DelCaps

Wiosna

200 saletra

190 mocznik

Opti Zboże 4 kg/ha

T1 Capalo 1,5 l + Medax 0,7+1l ccc

T2 Difenokonazol 0,5+azoksystorbina 0,5+ chlorotalonil 1 l _Medax 0,5

Saletra 120 kg

T3 Tebukonazol 250 g + DelCaps

Jutro kosimy Sailora, siew 20.10.15r.  plon raczej w okolicach 6 ton, jak przekroczy to może zostawię jej trochę. Poza tym idzie Hondia i na próbę na 0,5 hektara Desamo.

macio9554    19

Według Was siejąc w terminie optymalnym to lepiej jest się trzymać się wysiewu ok. 350 szt./ m2 czy więcej? Odmiany to Hondia, Toras i Agil 

350 szt/m2 w zupełności wystarczy

grego    218

a jak u was z parametrami...? Ponoć nie ma gęstości w tym roku, Arkadie skosiłem 75,5, Bamberka 78,5. W opolskim pszenice już koszą, ale nie wiem czy się nie pośpieszyłem, ponieważ zadzwoniłem do młyna i mówią, że gluten się jeszcze leje, więc za wcześnie koszone...

szymon91    8

witam panowie a co powiecie o odmianie gordian? bo dostałem  propozycje tej odmiany  zamiast skagena

20CBR12    51

Jak u was z tą hondia wygląda z plonowaniem bo ja żałuję że nie zaoralem jej wiosną po przemarznieciu, arkadia 11t/ha livius 9,3t/ha

andrzej1988    102

6 ton z ha to "tragedia", tak...?

Koledze chodziło pewnie o to że przy nawozeniu 160 kg N powinna sypnąć dużo wiecej niż 6 ton i w dodatku ozon który jest plenna odmianą

d4rek    16

W przenicy komosa, reglone 3l poradzi z nia - nasiona na siew

piotrb14    187

Jak u was z tą hondia wygląda z plonowaniem bo ja żałuję że nie zaoralem jej wiosną po przemarznieciu, arkadia 11t/ha livius 9,3t/ha

livus ma zimotrwałości 3,5 a hondia 5,5 to jakim cudem wymarzła hondia a livus został?

loquito    14

Jeśli siejecie swoim materiałem siewnym to ile Wam tak średnio wychodzi zdolność kiełkowania? 

masa24    55

desykujecie zboza?  bo moje pszenice prawie juz dochodza  a sciezki zielone

to samo jeczmien jary, juz jest dojrzaly a sciezki zielone. 

pryskacie czy czekacie? jak sobie z tym radzicie??

nie za szybko ten jeczmien mi dojrzal?  bo myslalem ze bede go kosil najpozniej a on pojdzie pierwszy.   byl troche klopot z grzybami bo pole w mono  ale nei spodziewalem sie ze tak szybko dojdzie

grego    218

kosiłem trochę pszenicy u siebie, nawożona 155 N w 3 dawkach, chroniona Duetem Star, Strobi + Epo. na części jeszcze tebu poszło i plon przekroczył ledwo 6 ton, no tragedii nie ma, parametry jednak du...y też nie urywają białko około 12%, gęstośc 75-78. I kosiłem też sąsiadowi, takiemu emerytowi co zasieje i potem sypnie dwa razy saletrą i zrobi oprysk na chwasta, a fungicyd nawet nie wie co to jest. I co? Ano plon identyczny do mojego, a parametry lepsze, bo załapał się na maksymalną cenę.... Mozna się trochę zdołować i trzeba by się zastanowić czy te wszystkie wynalazki sie tak naprawdę opłacają.

masa24    55

jaka obsade miales ?  moze byla za rzadka po zimie??

duet starr na pierwszy zabieg to tez chyba kiepski pomysl byl

przy okazji ponawiam pyttanie co robicie jak lan juz dojrzaly a sciezki zielone, czekacie czy desykujecie?

Edytowano przez masa24

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.