Polecane posty

krzychu1833    12

ESTA® Kieserit gran.

Nawóz WE
Kizeryt 25+50

25 % MgO tlenku magnezu rozpuszczalnego w wodzie 50 % SO3 trójtlenku siarki rozpuszczalnego w wodzie

Czytelniej się nie da 50 % SO3=20S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

A to z siarkopolu :

Zawiera: 21% tlenku magnezu (MgO) całkowitego (16% rozpuszczalnego w wodzie), 30% siarki (SO₃), mikroelementy – miedź, żelazo, mangan, cynk, produkowany jest na bazie surowca naturalnego – magnezytu. Także wyraznie pisze w nawiasie SO3


Mówię o siarczanie...

 

ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Zwracam honor nie wszedłem głębiej w właściwości
Widziałem tylko MgS 21-30
To wracając do wcześniejszych postów, w jaki sposób bardziej zakwasza glebę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

I w kizerycie jest w postaci siarczanowej i w tym z siarkopolu, to chyba bardziej jedno od drugiego nie zakwasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

esta kizeryt od K+S : 25 % MgO tlenku magnezu rozpuszczalnego w wodzie i 20% S rozpuszczalnej w wodzie

siarczan z siarkopolu : 16% tlenku magnezu rozpuszczalnego w wodzie i 12% S nie pisze ile z tego w wodzie rozpuszczalnej

a jak cenowo te nawozy ? bo skład lepszy K+S ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A to z siarkopolu :

Zawiera: 21% tlenku magnezu (MgO) całkowitego (16% rozpuszczalnego w wodzie), 30% siarki (SO₃), mikroelementy – miedź, żelazo, mangan, cynk, produkowany jest na bazie surowca naturalnego – magnezytu. Także wyraznie pisze w nawiasie SO3

 

ja też

 

Nie powiedziałbym że to takie oczywiste jak dali w nawiasie SO3 to powinni dopisać w postaci trójtlenku a nadrukowali tylko30 % siarki nie każdy jest chemikiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

lancet na wiosne to dobre rozwiazanie? czy jest moze cos tanszego a rownie dobrego?  na jesieni nie bylo zadnego zabiegu na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mało który producent podaje siarke w przeliczeniu na S, raczej podają SO3

 

nie wiem czy ktos wyzej pomagał przeliczan na czysty skaładnik bo przeliczenie wyglada tak: SO3/2,5= S

 

a jeżeli chodzi o dawkowanie kizerytu, przyjmuje się, że w glebie znajduje sie S na 1/3 plonu dobrze plonujacych pszenic, czyli około 3t w rzeczywistosci to roznie z tym bywa

Edytowano przez maciekmaciek30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

lancet na wiosne to dobre rozwiazanie? czy jest moze cos tanszego a rownie dobrego?  na jesieni nie bylo zadnego zabiegu na chwasty

Nomad + tribenuron + fluroksypyr.albo Nomad + stary Mustang 306. Nie będziesz miał żadnych problemów z doborem roślin nastepczych 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

. Stosował ktoś Pakiet handlowy  Toto + Galaper
Opakowanie na 2ha:

180g Toto 75 SG
1l Galaper 200 EC

 Jaka skuteczność? Polecacie ten pakiet?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wiosną miałem pakiet taki Toto-Galaper i Izofarm  niestety chwasty były mocno wyrośnięte i skuteczność kiepska ,teraz pryskałem jesienią miotły nie widać było do tych mrozów jednak dwuliścienne nie dużo ale coś tam było i poprawka będzie jednak na pewno nie tym pakietem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Stosowałem taki 3 składnik z toto ale na wyrośnięte chwasty mało skuteczny jak będzie owies głuchy to przepuści napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Czy stosował ktoś z Was RSM 26S i czy on nie poparzał pszenicy i rzepaku? chce fo zastosować 400 kg na ha czy on poparzy zamarznięte rośliny ?
Mam na myśli 1 dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Chcę pobudzić rośliny do życia RSM ma 75% azotu wolno działającego wienc 35 kg N to szybka wersja chyba mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

1/2 amidowa 1/4 amonowa 1/4 azotanowa więc w 100kg RSM32 jest 8kg N w formie azotanowej a RSM26 to 6,5kg N azotanowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Chcę pobudzić rośliny do życia RSM ma 75% azotu wolno działającego wienc 35 kg N to szybka wersja chyba mam rację?

masz słabą plantacje że chcesz tak na siłe pobudzać?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

masz słabą plantacje że chcesz tak na siłe pobudzać?

Pszenica była siana w poczontek listopada odmiana arktist i ma dopiero 2-3 liście obsada 200 nasion boję się że będzie za mała obsada i zastanawiam się czy nie mogę dac cały azot w 1 dawce w formie RSM razem z N-lock który wydłuży działanie formy amodowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Czy stosował ktoś z Was RSM 26S i czy on nie poparzał pszenicy i rzepaku? chce fo zastosować 400 kg na ha czy on poparzy zamarznięte rośliny ?

Mam na myśli 1 dawkę

W innym wątku pisałeś że uzywałeś RSM 26 więc chyba masz własne doswiadczenia. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj