Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek554    9

Mam zamiar na T1 zastosować Capalo jak pogoda się polepszy, a czym i kiedy zrobić zabieg T2

T2 na liść flagowy. 

miwigos    93

Andrzej można póżniej, ale jak opryskasz w drugim kolanku to pierwsze międzywężle nie skrócisz a one jest najważniejsze ja pryskałem w środę warunki nie najlepsze a lepiej niech działa kiepsko niż wcale ,we wtorek pryskam na grzybki

andrzej1988    102

pierwsze kolanko u mnie jest w najwiekszej pszenicy około 1,5 cm. Nadają zimno wiec pszenica napewno nie bedzie rosła na potęge. Do drugiego kolanka jeszcze sporo. W tamtym roku pryskałem to pszenica szła prawie w drugie kolanka. była juz naprawde wysoka. Opryskałem skromna dawką 0,23l modus + 0,9 stabilan, chciałem 1L moddusa wykorzystac na 4,22 ha i odziwo pszenica ustała tylko gdzie niegdzie ja troche położyło ale nie do ziemi. Sasiad za miedza to pszenicy w ogole nie skracał no i napewno azotu dał duzo mniej niz ja to jego pszenica lezała plackiem jakby walcem przejechał. W tym roku dam jak bedzie dobra pogoda po niedzieli 0,43 Optimusa i 1l antywylegacza to bedzie tak samo jak 0,3 moddusa i 1l antywylegacza

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    111

Witam 10 dni temu pryskałem Toto Galaper Izofarm dwuliścienne żółkły juz po dwuch dniach jednak na dwóch ha była  miotła już wyrośnięta i coś m i się nie podoba efekt jest cały czas zielona jakim środkiem zrobić poprawkę aby wyrośniętą miotłe załatwić w tym stadium

Tomazi3p    44

Samo Toto sobie dobrze radzi z miotłą a co dopiero z IPU. Wyjrzyj za okno-10*C to cały metabolizm roślin nie pracuje na maksymalnych obrotach-tak samo synteza białka u chwastów. Przy obecnej temperaturze nie spodziewaj się objawów jak po Reglone. Miotła zacznie blednąć po jakimś czasie, to co żółkło po 2 dniach(nie dosłownie żółkło bo to za szybko) to efekt tylko fluroksypyru, oprócz niego masz 3substancje które działają po prostu wolno. Na spokojnie

marian2011    111

Dzięki za konkretną odpowiedz w międzyczasie skoczyłem na pole jakby coś się działo z miotłą to jeszcze poczekam wchodzić w koszty dodatkowe może nie będzie potrzeba , ale poranki mamy co dzień prawie około zera i nie wiem czy to efekt oprysku czy przymrozku lekko się denerwuję bo teraz lepiej i taniej zwalczyć niż w maju pozdrawiam

AdamMiziski    0

Witam jestem nowy członkiem forum i początkującym rolnikiem, mam pytanie?. Dzisiaj pryskałem na grzyba antywylegaczem, til turbo i moddusem, czy moge teraz zastosować na chwasty Chwastox super. czy nie spali mi przenicy? Czy nie zajdzie jakaś dziwna reakcja z tymi środkami

losktos    120

teraz tzn kiedy? od oprysku antywylegaczem pasuje poczekać te 3-4 dni na herbicyd

losktos.To jaka dawka soligoru i acanto na 1 ha,nic sie nie stanie,bo na acanto pisze że można mieszac z unix?

soligor tak jak w etykiecie pełna dawka, Acanto 0,5 l, w mieszance z epoksykonazolem można 0,4 ale proponowałbym 0,5 l

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

bratpit    18

makabra, zimno, wietrznie nie można wykonać T1, pierwsze kolanko się wydłuża a tu taka pogoda, zobaczymy pewnie teraz wzrost będzie przyhamowany ale w przyszłym tyg może być już za późno na skracanie :(

Spoko.

Faza 1 kolanka /wezła/ jest od 1 cm.

Faza 2    "         jak nastepne miedzywęźle bedzie miało 2 cm.

W takiej jak ta temperaturze średniej dobowej jakieś 6 oC to proces od pierwszego do drugiego trwałby z 3 tygodnie, a przyszły tydzień mówią cieplejszy i to jest już za dni kilka  więc zdążysz, kolanko Ci nie ucieknie   :)

Edytowano przez bratpit

Strazak76    1

Mam takie pytanko chodź zabieg T3 to jeszcze odległa sprawa ale lepiej wcześniej , mianowicie zakupiłem Zamira i z tego co wiem to 1l na ha i można by tak zostawić , ale rozmawiałem z kimś , żeby zrobić na bogato i dodać protiokonazol i z tąd moje ptanie w jakich dawkach i z czym to pomieszać , osobiście chodzi mi po głowie Prosaro ale cena jest niezbyt zachęcająca. A może ktoś ma inne propozycje , czekam na wszelkie porady i  podpowiedzi , pozdrawiam

Edytowano przez Strazak76

losktos    120

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

losktos    120

fungicydy z przynajmniej jedną z substacnji: tebukonazol, protiokonazol, metkonazol. Do tych trzech jako pomocniczy "balast": epoksykonazol, tiofanat metylowy, prochloraz

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Strazak76    1

czystego protiokonazolu w niczym nie dostaniesz. Poa tym jeżeli masz dawć do zamiru prosaro to daj poprostu samo prosaro - nie ma potrzeby tu nic dodawać

Rozumiem ale mam już Zamir i chciałbym go wykorzystac i coś dodać , osobiście muślałem o dawce 0,6 Zamiru i 0,4 Prosaro , zle czy  dobrze myślę to nie wiem , i z tego co widzę to chyba Prosaro w 5l opakowaniach występuje , a mi potrzebna połowa , więc chyba odpuszczę i pójdzie Zamir 1l i będzie musiało wystarczyć

thug    196

nie miesza się herbicydów z mikro szczególnie w tym roku przy takich skokach temp

Thug

rola123    0

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

Ulman    344

Może być taka reakcja na skracanie jeśli po zabiegu temperatury spadły do 1-3 stopni. Z tego co słyszałem trineksapak potrafi tak nabroić.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

ansu    75

U mnie końce liści czerwone w pszenicach sianych we wrześniu im wcześniej tym gorzej, im bardziej nasłonecznione pole tym gorzej, na glinie pszenice wręcz ginie. Przy lesie w cieniu jak odciął zielona soczysta. W niektórych stosowany był zabieg fungicydem duet ultra jesienią. Zasobność wysoka, pH OK. Na polach wapnowanych latem i nie tak samo nie ma różnicy 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie podobnie, mam przenice w dwoch kawalkach oddalonych o ok 1km od siebie, klasa ziemi podobna, tam gdzie budynki i drzeewa daja jakis cien to jest w miare , jedną pod koniec lutego zasilalem polifoska 4 bo slabiej wygladala po zimie i wyglada obecnie duzo lepiej choc tez da sie zauwazyc ze przy drzewach i budynkach lepsza, na obydwoch kawalkach takie samo nawozenie przedsiewne npk , ta sama odmiana, zaprawa zbozowa... eh w tym roku chyba te ozime zboza za dobrze nie beda plonowac, 

Wg mnie to wina juz drugiej tak "dziwnej" zimy. Skladniki mineralne zostaly wymyte w glab gleby, rosliny gloduja bo nie maja czym sie odzywiac+ gdzie niegdze wirus zoltej karlowosci jeczmienia ktory moze dotknac wszystkie zboza , przedewszystkim jeczmien i przenice. Dlatego jeczmienie wygladaja tak jak wygladaja... pogoda nie sprzyja stosowaniu roznorakich opryskow czy nawozow bo sucho, wietrznie i zimno. Oby od nowego tygodnia juz nie wialo  bo temp bd sie podnosic i wreszcie fungicydem bedzie mozna pojechac bo maczniaka  i septerioze lisci juz mozna dostrzec.

Strazak76    1

Witam. U mnie tragedia. pszenica ozima mi rudzieje. nie wiem co zorbilem nie tak.

pszenica była siana około 22 września. Kujawsko-pomorskie. II klasa ziemi. badania ziemi ok. Przezimowanie ok. Pszenice wziete z centrali KWS Dacanto i KWS Magic. Jesienią pryskane COMPLET 560 SC, EXPERT 0,23L/HA, MET WG 0,24KG/HA. Za sucho raczej nie jest.

Tydzień temu było jechane ATAK 0,8L/HA, BUMPER 0,3L/HA, KENDO 0,1L/HA, ANTYWYLEGACZ 0,8L/HA, MODDAN 0,2 L/HA, SIARCZAN MAGNEZU 5KG/HA, wszytko razem.

Przed opryskiem już 2 razy była siana tej wiosny saletra amonowa. Pszenica była rewelacyjna.

Oprysk ten tydzien temu był robiony przy 18 stopni ciepła. 200 cieczy/ha. Do zrobienia oprysku tydzień temu kolor pszenicy ok. Nie wiem co sie stalo. Doradca sprzedawcy oprysków twierdzi ze pszenica nie byla pryskana na grzyba jesienia i że to reakcja grzybowa, że zimno, że gesta i takie tam sratatata. Ja uwazam ze cos z chyba z opryskami. Bo dlaczego ci co nie robili oprysków grzybowych jeszcze to ich kolor pszenicy jest o wiele lepszy. A u mnie taka reakcja. Z mojej strony pomylki z pomyleniem dawek nie moglobyc mowy, bo opryskiwaczy rozrabialem kilka i wszedzei na moich polach jest podobna sytuacja. Napiszcie i podpowiedzcie co myslicie o tej mojej sprawie. Moze u was tak samo???Pozdrawiam.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale KWS Magic nie toleruje chlorotoluronu , ciekawe jak z Ekspert Metem którego zastosowałeś on niby tej substancji w sobie nie ma  , ale może niech wypowiedzą się inni ja podsyłam linka który potwierdza to co wcześniej napisałem http://www.kws-zboza.pl/serwis/nasz-newsletter/newsletter-archiwum/wrzesien-2012/agrotechnika-pszenicy.html

A tak na marginesie to u nas susza i osobiście nie odważył bym się dać takiej mixtury w jednym zabiegu , do tego niskie temperatury to też mogło swoje zrobić ale nie wiem jak u ciebie z pogodą

Edytowano przez Strazak76

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)