Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaszm    10

Jutro pójdę na pole sprawdzić w jakiej fazie jest Bogatka. Końcem tygodnia ma się ocieplić, więc planuje pryskać ją herbicydem i rozsiać drugą dawkę azotu. Zastanawiam się, czy do skracania nie zastosować pierwszy raz regulatora Medax Top? Jestem ciekaw opinii Forumowiczów na temat tego regulatora wzrostu. Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

thug    196

Jak u was wygląda Bamberka? U mnie bardzo zmarniała i sie zastanawiam czy nie dać już w tym tygodniu II dawki saletry? Julius i Arkadia wyglądają ładnie, a ta Bamberka pojaśniała nieco i są uschnięte/żółte liście zapewne od przymrozków bo wyglądała wczesniej bardzo ładnie.

ja jutro jadę z 2 dawką  azotu nie ma na co czekać

Medax (droższy od Modussa) super na drugi zabieg. jechałem w tamtym roku dawalem przypadkiem bo zabrakło Modussa. Mam opinię o nim taką że rewelacja na spóźnione zabiegi.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kondziu1832    179

0.3modusa+1l CCC

ja w tamtym roku zrobilem experyment na 50m przejazdu opryskiwaczem.W fazie 1 kolanka dałem samo 0.3 modusa a potem w fazie 2 kolanka dałem drugi raz 0.3 modusa .Wynik oprysku był inponujący :), kosztowny ale robi wrażenie. :rolleyes:

Mógłbyś opisać ten  przypadek? 

koczas    53

A jak jutro rozsieję saletrę na 2 dawkę, to pojutrze można prysnąć na chwasty(korekcyjnie) huzarem lub galaper strong+IPU? Czy poczekać jeszcze np. do czwartku.

Seba42    2

Co się może stać pszenicy ,pszenżytu jak opryskam lancetem plus  po fazie pierwszego kolanka ??? Na etykiecie lancetu pisze że można stosować do fazy pierwszego kolanka a zboża są już w fazie strzelania w źdźbło a wjechać w pole będzie się dało może początkiem następnego tygodnia to zboża będą już w fazie 1 a może 2 kolanka :(

dawidor111    6

Oprysk słabiej zadziała bo chwasty będą duże stosowałem kiedyś lancet tez w późnej fazie z zbożem było ok ale fiołka pszepuscilo

koczas    53

@luki21 ja jeszcze nie skracałem, myślę że to jeszcze z tydzień czasu zejdzie do 1 kolanka, a chcę prysnąć korekcyjnie bo 2 pola mam zachwaszczone, i w sumie środa/czwartek to ostatnie dni na izoproturon lub huzar w miarę zgodnie z etykietą. A co może się wydarzyć, jak opryska się huzar lub IPU w opóźnionym terminie, tylko spadnie skuteczność czy przyhamuje pszenicę?

Sunf    9

@luki21 ja jeszcze nie skracałem, myślę że to jeszcze z tydzień czasu zejdzie do 1 kolanka, a chcę prysnąć korekcyjnie bo 2 pola mam zachwaszczone, i w sumie środa/czwartek to ostatnie dni na izoproturon lub huzar w miarę zgodnie z etykietą. A co może się wydarzyć, jak opryska się huzar lub IPU w opóźnionym terminie, tylko spadnie skuteczność czy przyhamuje pszenicę?

Sytuacja diametralnie sie zmieni bo przyroda musi nadrobic straty od piatku ma byc juz cieplo wiec planuje startowac z regulacja. Nie ma co czekac na 1 kolanko bo to moze przeleciec i beda plecy.trzeba obserwowac .

Toru    1

Dołączam się do pytania, planuje w czwartek wjechać na dokrzewienie ponieważ miałem awarie opryskiwacza, pszenica jeszcze nie zakryła ziemi, w największej roślince widać kolanko zaraz nad węzłem krzewienia.

garu    6

Kupiłem nawóz dolistny AgroTop i chce wiedziec czy można go mieszać z siarczanem magnezu

Ja wszystkie dolistne mieszam z siarczanem magnezu. Nie wiem jaką strategię wybrać. Czasu mało a trzeba zrobić korekcję na chwasty bo przytulia wylazła, na upartego można skracać i odżywka zalega jeszcze. Na koniec pójdzie nawóz. Myślę jednak, że zacznę od skracania. 

wysoki1122    6

Planuję wykonać oprysk dolistny pszenicy i pszenżyta i nie wiem czy abym czasami nie przedobrzył.Mam dwie opcje 20 kg mocznik + siarczan magnezu + herbicyd lancet.

Albo mocznik (tylko nie wiem ile mogę go wsypać aby nie wyszło za duże stężenie ) + siarczan + kristanol zielony + herbicyd lancet

na 1 ha dam 300l.

W 2 opcji ile mogę dać tego mocznika abym nie przypalił bo w kristanolu jest 18 % azotu czy lepiej zastosować coś innego?

andrzej1988    101

u mnie końcówka krzewienia-jak myślicie warto jeszcze pryskać na dokrzewienie???

jeśli dobrze rozkrzewiona to nie ma sensu chyba ze by była biedna

kapec22    26

ile trzeba odczekać po zastosowaniu herbicydu w moim przypadku apyros 75wg, przed pryskaniem antywylegaczem + odżywki? i czy antywylegacz + mocznik + siarczan magnezu + odżywka wieloskładnikowa to dobre połączenie czy za duża mieszanka i lepiej coś ująć np mocznik ?

i czy warto jeszcze zastosować coś na dokrzewienie bo na jednym kawałku marnie wygląda, rzadka miejscami puste pola i chwasty wydają się większe od pszenicy ?

Edytowano przez kapec22

Piotrek1975    318

Można dodać moczniku do nawozu dolistnego Zboża Plus? W jakiej dawce, starczy 10 kg mocznika na 1 ha? No i za ile czasu można by ten oprysk wykonać po oprysku herbicydem?

tomjur2008    3

Mam dylemat. Pszenica Arktis ładny ciemny kolor, dobrze rozkrzewiona. I dawka azotu w postaci saletry 200 kg rozsiana 09.03. Teraz tak, oprysków jeszcze żadnych nie robilem. Chwastow jest masa , najwiecej dwulisciennych. Mam zamiar dzisiaj dac druga dawke azotu w postaci saletry 150 kg. Jak myslicie czy dobrze zrobie??? czy może lepiej sie wstrzymac z nawozem i od chwastow pragnąć???
"prysnąć"

kamils    4

Po co chwasty jeszcze nawozić najpierw od chwastów a za jakiś czas druga dawka nawozu !!!

ppwolf38    6

Witam ...Czy do herbicydu moge dolozyc cos na robaka?podejrzewam ze ploniarka siedzi w pszenicy bo po rozcieciu zdzbla trafilem na larwe..

herbicyd to apyros +starane..

Edytowano przez ppwolf38

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się