Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    196

czy ktoś stosował preparat komplet w dawce 650 ml lub podobnej na ha

Thug

Cihu    124

coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

Edytowano przez Cihu

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

pytanie czy warto zwiększa dawke kompletu.zwalczy lepiej chaber który puszcza?z innymi chwastami nie ma ten środek problemu

thug    196

coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

nic mi sie nie pokiełbasiło poprostu wiem że na zachodzie stosują go więcej u nas jest podana dawka etykietowa tak jak napisałeś ale to nie znaczy że cos będzie przypalać

u nas toprex dawka jesienna 0,3 w niemczech 0-5,0-6

Thug

karolr2    180

witam,lentipur 1.3l+glean 8g co by można do tego dodać, pszenica arkadia po rzepaku fazie jednego liścia. A i wjakiej fazie pryskać. Dzięki

Też kupiłem takie środki tylko mam zamiar dać 2l lentipuru i 8g glean na 400l wody i na 1.15ha tylko muszę poczekać do 3 liścia bo narazie jest 1. Wydaje mi sie że ogólnie jest jakoś rzadko na polu ale może się jeszcze rozkrzewi. Siane około 20.09 odmiana arkadia i ozon. Koszt to 83zł i nic więcej nie będę dodawał na wiosnę i tak będzie poprawka.

thug    196

a powiedz czym sie rózni maczuga od gleanu to jego odpowiednik który zawiera tę samą substancję aktywną więc możesz zmenic

Thug

mp255    7

A w jakiej dawki mam dać Tolurexu i Gleanu i czy mogę tym pryskać jęczmień,pszenżyto i pszenicę.Nie przypali ta mieszanka czy może co innego polecacie.

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

młody17    12

Dzwoniłem dzisiaj do doradcy, po to by zamówić środki. Mianowicie mieszankę Boxera, Legato i Gleanu i stwierdził, ze ten Glean jeśli nie uprawiam rzepaku i nie mam samosiewów mogę sobie darować. Moje pytanie: czy 2l Boxera z 0,15 Legato (mam do wyboru 500 i 600) załatwi sprawę miotły w 100%, co do poprawki wiosna na 2 dwuliścienne chyba nie ma 100% pewności?? I jeszcze, czy ktoś z Was stosował tą mieszankę Boxera, Legato i Gleanu, chodzi mi o ewentualne przypalenia, bo przyznam, że najbardziej mi się podoba?? Sorry, że pytam już któryś raz z kolei, ale wole być pewien, mam się do jutra zdecydować. A doradcy wiadomo polecają, nie zawsze to co najlepsze rolnika. Dzięki za pomoc.

gwozd    101

Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

Wojtek987    61

Panowie, czytam co tam dajecie na jesień i niezbyt to rozumiem... :unsure:

Mieszacie kilka środków na raz (nie mówię że źle) i prawie wszyscy mówicie o poprawkach wiosennych - ile to w sumie wyjdzie :blink:

Ja w tamtym roku pierwszy raz pryskałem w jesieni (tolurex) i powiem że jestem zadowolony, było widać różnicę na wiosnę (dużo lepszy wigor i sporo ciemniejsze zboże)

Koszt zabiegu wyszedł mi 54zł a na wiosnę poprawiłem granstarem (tego nie liczyłem) Po takim zabiegu niestety została przytulia ;[ W tym roku też dam tolurex i na próbę wziąłem boxer, na wiosnę zrobię poprawkę sekatorem (mam nadzieję że przytuli nie będzie) i powinno być ok, przynajmniej tak myślę???? Jeśli w tym roku ta metoda wypali, to od następnej jesieni pryskam wszystko.

We wszystkim chodzi mi o to, by nie przekroczyć kosztu oprysku wiosennego (np lancet ok 145 zł/ha) a by było czysto!!!!

Jeśli moje rozumienie jest błędne, to mnie poprawcie. Pozdrawiam

grego    218

uważam że dobrze kombinujesz, ja też mam taki plan ale jednak nieco ciągnie aby sprawę załatwić już jesienią, Ja część opryskam Expert metem tam gdzie jest chaber i ostrożeń, a część Legato + Glean (może bez poprawek się uda) nawet z poprawką nie powinno wyjść więcej jak 150zł czyli tyle ile wiosenny zabieg. Sekator przytulie załatwi elegancko Mustang też, a przy okazji wiele innych chwastów.

Wojtek987    61

Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o

Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)

Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

• Like 1

Tomek90    209

Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

Nie zawsze załatwi, w tym i rok wczesniej nie wymarzł w pszenicy ozimej Muszelka.

yacenty    592

Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o

Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)

Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

u nas glean jest używany od kilku lat jako domieszka do innych srodków przy opryskach jesiennych. nie zauważyliśmy problemów z rzepakiem

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Wojtek987    61

Niby też tutaj o tym czytałem - ale też gdzieś czytałem że widać różnicę (teoretycznie). Dodając dodatkowo glean podnoszę koszt, niby niewiele ale te 25-35 czy nawet więcej w zależności od dawki. Jednak dalej w głowie siedzi myśl (poprawka na wiosnę). Może w niedalekiej przyszłości (jak zasięgnę większej opinii od kolegów z forum) spróbuje jakiś hektar opryskać mieszaniną na jesień...?

tomek73    195

Ja od paru lat daje z 8 gram glinu i buraki normalnie sieje. W tamtym roku dawałem pelican 2-2,5 l a część komplet 0,4 z glinem 8g i żadnych poprawek.

młody17    12

Zamówiłem Boxer z Glean-em, dawki 2l i 8g, znalazłem również tabele z możliwymi domieszkami do Boxera i można z powodzeniem dodawać Glean jak również Legato. Dlatego może dołożę 100ml Legato 500. Cen co do złotówki nie znam, podzielę się jak dostane fakture, ale orientacyjnie Boxer z Gleanem ok. 90zł, gdyby dorzucić Legato to ok. 100zł/ha.

TurekR    2

A do lentipur 1.3l + glan 8g można dołożyć 0.2l legato głównie chodzi mi o zwalczenie miotły,przytuli,samosiewy rzepaku. A wjakiej fazie pszenicy takim koktajlem popryskać.

slawek2209    78

lentipur z legato=snajper.zobacz zawartosc substancji w snajperze i na podstawie tego rób miks lentiput+legato.w fazie 3 lisci pszenicy zrób zabieg

limousine    4

snajper= legato 0.25-0.3l + lentipur 1.25-1,5l/ha

z dodatkiem gleanu myśle, że można obniżyć dawke snajpera.

Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)