Skocz do zawartości

Polecane posty

ZETTI77    1

Czy banderola ma naprawde zimotrwałość tak słabą jak opisują czy wam tak wymarza w praktyce?

Wiadomość z agroFakt.pl

KULAWA_KOZA    88

Witam.

Chcę w tym roku zasiać pszenicę Arkadię. Miał ktoś i może posiada jakieś cenne uwagi do niej?

W agro-sieci około 1700netto oferować mają pod koniec tygodnia

Same super opinie na jej temat .

Ja też ją zakupuje w tym roku.

Niestety w Małopolsce jej nie będzie tylko pod Częstochową.

skoczmen    2

Witam.

Chcę w tym roku zasiać pszenicę Arkadię. Miał ktoś i może posiada jakieś cenne uwagi do niej?

W agro-sieci około 1700netto oferować mają pod koniec tygodnia

Ja dzisiaj kupiłem Arkadię w centrali nasiennej w Lublinie - cena 1710 netto.

ZETTI77    1

mnie jednak ta arkadia nie przekopnuje, za bardzo reklamują firmy a za mało hodowcy szukam dalej. Może bogatke wsieje chociaż sprawdzona lub banderole

milanreal1    290

czy po 100kg polidapu pod pszenice bedzie ok ,czy zwiększyć dawke??

To zależy od zakładanego plonu, zasobności gleby i też od odczyny gleby. Na kwaśnym ile fosforu byś nie dał to nie będzie on wykorzystany...

Roxer    16

Czy banderola ma naprawde zimotrwałość tak słabą jak opisują czy wam tak wymarza w praktyce?

też chciałbym się dowiedzieć

bartek88    1

W zeszłym roku banderola wymarzła jak każda pszenica więc ciężko powiedzieć (środkowa wielkopolska)

klauss    0

Koledzy mam pytanie odnośnie stosowania P K pod korzeń jesienią pod pszenice. Planujemy dać 200 kg polifoski 8 i od kilku lat siejemy ją pod plug , z tego co się uczyłem fosfor i potas im głębiej zastosowany tym lepiej, ale u nas praktycznie nikt tak nie robi, każdy sieje po orce, co o tym myślicie, bo ja jestem skłonny dalej siać pod pług.

JPH2    25

Jeżeli w opisie odmiany jest napisana czy oznaczona niska zimotrwałóść danej pszenicy to ona taka jest . W moim rejonie Nysa-Prudnik wiekszość rolników zasiała Muszelkę- parametry super oprócz zimotrwałości- 3,5 i teraż nikt nie chce ryzykować i sieją inne odmiany .

ChiquitaB    48

a powiedzcie mi jaki nawóz najlepiej dać pod arkadię i w jakiej dawcę? Na jednym kawałku będzie pszenica po pszenicy ale w zeszłym roku był obornik dany i osad z oczyszczalni a na drugim tylko obornik. Ziemia 3kl na obu. Drugi kawałek po jęczmieniu jest. Chcę celować 7 ton powiedzmy z hektara i jakie nawożenie najlepiej zastosować i opryski?

Dotychczas ja zajmowałem się tylko hodowlą a teść zbożem a w tym roku chcę zacząć również zboża.

Renault9514    49

Nie mogę się zdecydować którą odmianę wybrać Arkadię, Torasa czy może nową odmianę Tobak zależy mi głównie na plonie a nie na jakości :) może jakieś opinie posiadaczy tych odmian jak z plonem, zimotrwałością, chorobami...... :)

ZETTI77    1

czy to jest tak że pszenica elitarna ma lepsze parametry ale może plonować słabiej? czy wczesność dojrzewania ma wpływ na plon i parametry w praktyce, bo dużo krajowych odmian jest wczesnych a naprzykład sprowdzane często są późne lub średnio późne. Podoba mi sie jeszcze odmiana fidelius ale akurat tej nie ma w rsp a wszystkie hurtownie maja o 200 zł netto drożęj

Tomek90    191

Jeśli na słabsze stanowiska to odmiana wczesna powinna lepiej plonować i takie trzeba dobierać z tego co mówił p Gleń z Danko. Z parametrami już zależy bo np wczesniejsza będzie wcześniej zebrana, a późna jeszcze bedzie czekać i deszcze mogą popsuć opadanie.

tomek230    0

Witam, co sądzicie o odmianie pszenicy SAILOR może ktoś z okolic Poznania lub Środy wlkp ma na sprzedasz

Mateo33    1

Ja kupiłem dziś Baytan ,zaprawy typu Galmano, Latitude,Jockey może i dobre ale ceny przerażają.

Tomek90    191

7ha w tym roku zasiejemy tej odmiany , zobaczymy co pokaże. Na pokazach było ok, na poziomie Arkadi. Z tego co wiem trzeba pilnować chorób liścia tzn septoriozy i DTR.

dralo5    3

Panowie chcę jakoś zredukować koszty nawozów i zainwestować w wapnowanie. Pszenica jakiego najbardziej składnika potrzebuje na jesieni?

milanreal1    290

Koledzy mam pytanie odnośnie stosowania P K pod korzeń jesienią pod pszenice. Planujemy dać 200 kg polifoski 8 i od kilku lat siejemy ją pod plug , z tego co się uczyłem fosfor i potas im głębiej zastosowany tym lepiej, ale u nas praktycznie nikt tak nie robi, każdy sieje po orce, co o tym myślicie, bo ja jestem skłonny dalej siać pod pług.

Nawozy potasowo-fosforowe siejemy w celu uzupełniania składników które zostaną wyciągnięte z gleby przez roślinę. Bo rośliny zdecydowanie lepiej pobierają składniki które w glebie są niż te z nawozów. Więc jeżeli masz zasobność średnią to niezależnie czy dasz pod pług czy przed agregatem to nie zrobi żadnej różnicy. Pod pszenicę lepszy skład ma polifoska 6.

gwozd    101

A przy zasobności niskiej jest różnica nawóz pod pług a pod agregat???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się