Polecane posty

Gość   
Gość

I ten Mirage zrobi robotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Robotę to by zrobił biksafen/protiokonazol/cyprodinil jeżeli chodzi o podstawę źdźbła, prochloraz jest słabszy ale będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki. Sam wiesz jak to w tych czasach jest $$$. Pierwszy planuję tak do 150 czyki ten akurat wychodzi ok 145. Na T2 moze "poszaleje" do 200. A jeszcze jedno pytanie do cb , co roku zalezalo mi na slomie i nie skracalem pszenic oz. W tym roku jednak planuje troche skrócić, i czy 0,4 modussa w fazie 1 kolanka zrobi robotę? Nie chodzi zeby pszenica byla do "kostek" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

"Poszaleć" ok, ale to pasowało by z rozsądkiem poszaleć, fajnym rozwiązaniem jest połączenie Priaxor + Epksykonazol 125g w dawkach 0.8 + 0.5 i to by odpowiadało Adexarowi Plus w dawce 1.4, ale w cenie +/-160zl. Taka moje zdanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
13 godzin temu, staszek131415 napisał:

Jasne jasne 9_9

Nie jasne jasne niedowiarku, tylko to są dokładne wyniki. Nie wierzysz, przyjedź, podam Ci wnioski obszarowe, faktury za rzepak i Akteura i pojedziemy jeszcze raz zawieźć próbki do laboratorium. Jak wyjdzie na moje, to ładnie przeprosisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Siew nawozów Łódzkie dzisiaj ładnie po wierzchu ciągnik chodzi. 

250 saletrzaku pod pszenzyta

250 saletry pod pszenice 

20180323_093811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, loquito napisał:

"Poszaleć" ok, ale to pasowało by z rozsądkiem poszaleć, fajnym rozwiązaniem jest połączenie Priaxor + Epksykonazol 125g w dawkach 0.8 + 0.5 i to by odpowiadało Adexarowi Plus w dawce 1.4, ale w cenie +/-160zl. Taka moje zdanie w tym temacie.

Ale mowisz o T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, msjaro napisał:

Nie jasne jasne niedowiarku, tylko to są dokładne wyniki. Nie wierzysz, przyjedź, podam Ci wnioski obszarowe, faktury za rzepak i Akteura i pojedziemy jeszcze raz zawieźć próbki do laboratorium. Jak wyjdzie na moje, to ładnie przeprosisz. :)

Faktury to możesz mieć na rzepak z połowy wsi jak by tak było to wapnowanie nie miało by sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A srodek z tym Epksykonazol 125  moze byc rekord 125? Tylko ty mowisz ze dawkowanie 0.5 jesli dobrze zrozumialem a tam zalecana 0,75. Tylko moze w polaczeniu z piaxorem dac 0'5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

panowie wszystko zalezy od pogody, wirtuoz dobrze w wyższych temperaturach a tilt/duet w niższych bo morfolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
12 minut temu, michal_xs napisał:

A srodek z tym Epksykonazol 125  moze byc rekord 125? Tylko ty mowisz ze dawkowanie 0.5 jesli dobrze zrozumialem a tam zalecana 0,75. Tylko moze w polaczeniu z piaxorem dac 0'5?

Przeliczylem ile dac np Środka Rekord aby uzyskać tyle samo substancji epoksykonazol ile bym wprowadził dając Adexar w dawce 1.4l. Możesz dac 0.75 ale wydaje mi sie ze 0.5l będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Faktury to możesz mieć na rzepak z połowy wsi jak by tak było to wapnowanie nie miało by sensu

Tak, bo specjalnie chce Ci się pochwalić wynikami z mega zakwaszonej działki, dlatego wstecznie wystawiłem faktury na rzepak z połowy wsi. TAK JEST, a nie gdyby tak było - nie chwaląc się, ale to był wizualnie jeden z najlepszych rzepaków w okolicy, pod względem wydajności były lepsze. To wstyd, że mam takie pH, ale to akurat nie moja wina, tylko się cieszyć, że z takiej działki można było tyle wyciągnąć. Możliwe, że tutaj znaczenie miały odmiany, ale Akteur chyba nie ma tolerancji na zakwaszenie aż takiej, to samo Kuga z rzepaku.

Zaznaczam, że jest na niej ok 0,5 ha na 15 ha wypalenisk, na których nie rośnie nic, ale tam pH oscyluje w okolicach 3,5. Razem pobrałem ok 45 próbek i 3 mieszałem w jedną, więc tu nie ma możliwości pomyłki.  Choć to zaprzecza wszelkim teoriom, ale takie miałem wyniki i nie mam potrzeby, by cokolwiek zawyżać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

małe pytanie , w okolicy teraz wszyscy nakupili kizerytu bo " w tamtym roku ten i ten zastosował i mowi ze 2 razy więcej zebrał ... ", mianowicie czy nie jest za późno na kizeryt o tej porze ? skoro i tak wiem ze wczesniej niz przed swietami nie wjadą na pola bo raz ze mokro a dwa to kazdy patrzy na kazdego bo jeszcze za wczesnie bo nikt nie wyjechał :D jak siałem 10.03 N1 na rzepak to się smiali ze oszalałem, teraz znowu twierdza ze juz z tego co posiałem to nic nie bedzie bo wypłukało nawóz

pytam z ciekawości bo z tego co czytałem tu na forum wiekszość juz w lutym wysiewała kizeryt to nie widzi mi się w takim razie wysiew go w kwietniu ... 

jak siałem 10.03 N1 na rzepak to się smiali ze oszalałem, teraz znowu twierdza ze to co rozsiałem juz jest wypłukane i tak jakby juz nie ma tego nawozu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

To według twojego rozumowania roślina po 1 kwietnia nie pobierze już siarki i magnezu ?

Moim zdaniem efektywność będzie ciut mniejsza, ale sens jest. A to , że termin późniejszy, no cóż, taka wiosna w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

oczywiście , że pobierze ale chodzi mi o efekt ,  bo skoro wysieją kizeryt chociazby 3 kwietnia to zeby wysiac azot pasuje ten tydzien odczekac , wszystko przesuwa się czasie ... zmiana czasu tuz tuz, dzien coraz dłuższy roślina bedzie potrzebowała azotu który bedzie dostepny w tym przyapdku w drugiej polowie kwietnia, nie po mojemu taka strategia ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

siej razem, rośliny sobie poradzą.

Zaleca się, aby siarka i magnez były dostępne przez azotem, aby roślina mogła w pełni korzystać z azotu. Ale to dotyczy idealnych warunków.

Jak wysiejesz kizeryt teraz to on bedzie się uwalniał razem z azotem, przecież azot też nie będzie dostępny dla roslin od ręki, na początek będą go pobierać z gleby, magnez i siarkę też. Stopniowo zrobi się dostępny z nawozu. W tej chwili rośliny są małe i mają mniejsze potrzeby, a w ciągu 10-14 dni wszystkie składniki będą dostępne.

zmiana czasu to jest dla nas, dla roślin nic się nie zmienia :D

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
20 godzin temu, loquito napisał:

@Ulman co masz na myśli pisząc "wydumka" ?
 

Jakby 500g/l trineksapaku było technicznie możliwe bez ryzyka słabszej skuteczności to dawno by wszyscy na to wpadli.  Mieli by o 1/3 mniej nosników, o 1/2 mniej opakowań i o 1/2 mniejszy gabaryt logistyczny. Niektóre rzeczy Invigo ma standardowe w normalnych formulacjach ale taki trineksapak 500 albo azoksystrobina SE nie budzą mojego zaufania. 

1 godzinę temu, msjaro napisał:

Zaznaczam, że jest na niej ok 0,5 ha na 15 ha wypalenisk, na których nie rośnie nic, ale tam pH oscyluje w okolicach 3,5. Razem pobrałem ok 45 próbek i 3 mieszałem w jedną, więc tu nie ma możliwości pomyłki.  Choć to zaprzecza wszelkim teoriom, ale takie miałem wyniki i nie mam potrzeby, by cokolwiek zawyżać.

A co masz pod warstwą orna ? Może tam jest jakiś materiał o wyższym pH? Jak jest u ciebie z zasobnoscia w Mg?

32 minuty temu, Mareg napisał:

oczywiście , że pobierze ale chodzi mi o efekt ,  bo skoro wysieją kizeryt chociazby 3 kwietnia to zeby wysiac azot pasuje ten tydzien odczekac , wszystko przesuwa się czasie ... zmiana czasu tuz tuz, dzien coraz dłuższy roślina bedzie potrzebowała azotu który bedzie dostepny w tym przypadku w drugiej połowie kwietnia, nie po mojemu taka strategia ...

Nie kombinować tylko siać!  Opóźnisz kizeryt - źle, opóźnisz azot - jeszcze gorzej.  

Jak nie wysiejesz kizerytu to wtedy na pewno roślina tego nie pobierze:D

Nie ma sensu sie patrzeć kto kiedy wysiewa kizeryt tylko kiedy on może realnie się rozpuścić i być dostępny. Można rozsiać 1 marca i jak sciśnie mróz i rozmarznie 1 kwietnia to efekt taki jakbyś rozsiał 30 marca po mrozie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dzisiaj posialem azot na połowie arealu ok 15 ha do godziny 12 później puścilo juz 3 cm i dałem spokój bo czarno za kołami zobaczę jutro rano lub w pon bo przymrozek mówią.  Co do kizerytu tez sialem na wybranych działkach zobaczę czy coś zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

tzn ja mam w tym roku na N1 saletrosan także tak jak pisalem, pytałem z ciekawosci w imie dobra SOMSIADÓW :D

aktualnie na polach jeszcze jakies 10 cm sniegu a pszenice na na pochylym polu i troche sie zastanawiam czy jutro siać , bo albo jutro albo za 2 tygodnie

kolejne pytanie : mam do rozsiania 400 kg kredy granulowanej na jednym kawałku, myslałem ze bardziej bede mogł rozłozyc to w czasie niestety sie nie udało , siał ktoś z was jednego dnia saletrosan i krede ? bo też nie jest zgodne z ksiazka, ciekawe jak w praktyce , najgorszy ten snieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj