Polecane posty

Jarek22B    52

Pytanie do osób które obecnie lub w przeszłości stosowali Biathlon 4D. Z jaka szybkością ten herbicyd działa na chwasty?

Byłem wczoraj na polu po 6 dniach od zabiegu i chaber stoi sztywno, może trochę pojaśniał i delikatnie pofałdowane górne liście. Po Mustangu Forte to po 3 dniach chaber spuszcza głowę w dół - stosowałem we wcześniejszych sezonach.

Dodam że zabieg był wykonywany w fazie liścia pod flagowego, pełna dawka 70 g/ha ze adiuwantem Dash 1l/ha - pogoda w dniu zabiegu słoneczna ok 23 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
7 minut temu, Jarek22B napisał:

Pytanie do osób które obecnie lub w przeszłości stosowali Biathlon 4D. Z jaka szybkością ten herbicyd działa na chwasty?

Byłem wczoraj na polu po 6 dniach od zabiegu i chaber stoi sztywno, może trochę pojaśniał i delikatnie pofałdowane górne liście. Po Mustangu Forte to po 3 dniach chaber spuszcza głowę w dół - stosowałem we wcześniejszych sezonach.

Dodam że zabieg był wykonywany w fazie liścia pod flagowego, pełna dawka 70 g/ha ze adiuwantem Dash 1l/ha - pogoda w dniu zabiegu słoneczna ok 23 stopni

Ja stosowałem biatlon w jęczmieniu ozimym dosyć późno na poprawkę żeby zwalczyć chabra i ostatecznie zahamowało go, do żniw żaden nie zakwitł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Jarek22B napisał:

Pytanie do osób które obecnie lub w przeszłości stosowali Biathlon 4D. Z jaka szybkością ten herbicyd działa na chwasty?

Byłem wczoraj na polu po 6 dniach od zabiegu i chaber stoi sztywno, może trochę pojaśniał i delikatnie pofałdowane górne liście. Po Mustangu Forte to po 3 dniach chaber spuszcza głowę w dół - stosowałem we wcześniejszych sezonach.

Dodam że zabieg był wykonywany w fazie liścia pod flagowego, pełna dawka 70 g/ha ze adiuwantem Dash 1l/ha - pogoda w dniu zabiegu słoneczna ok 23 stopni

wg. badań na owsie skuteczność  Biathlon 4D+Adiuwant to około 85% http://www.progress.plantprotection.pl/download.php?ma_id=2711 zaś substancja czynna FLORASULAM (bo chyba ta zwalcza chabra) wg. https://zwalczamychwasty.pl/florasulam/ cytuję "Pierwsze symptomy działania widoczne są po kilku dniach. Na górnych stożkach wzrostu pojawiają się chlorozy i nekrozy. Dochodzi do zahamowania lub spowolnienia wzrostu. Górne liście więdną, później proces ten stopniowo dotyka liście ulokowane niżej. W warunkach sprzyjających liście zamierają po 7-10 dniach, w niekorzystnych nawet po 6-8 tygodniach" 😀

No ale i tak wszystko zależy od warunków, a więc raczej nie ma co się martwić jeżeli są symptomy zniszczenia.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Stosujecie jakieś Biathlony sratony, zamiast pierdolnąć chabra chlopyralidem (wystarczy najniższa dawka 0,3 l. np. Majora 300 SL). Koszt ok. 40 pln/ha, a chaber po 3 godzinach "oklapuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marian_machler napisał:

Stosujecie jakieś Biathlony sratony, zamiast pierdolnąć chabra chlopyralidem (wystarczy najniższa dawka 0,3 l. np. Majora 300 SL). Koszt ok. 40 pln/ha, a chaber po 3 godzinach "oklapuje".

a można po bbch29 w pszenicy stosować? cytuję z etykiety Majora "Termin stosowania: zabieg wykonywać wiosną od początku krzewienia do końca fazy krzewienia zboża (BBCH 20-29)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Do liścia flagowego można stosować bez obaw (oczywiście nie jest to zgodne z etykietą). Kiedyś bodajże nawet Lontrel miał rejestrację w zbożach ozimych do liścia flagowego, obecnie nie ma wogóle rej. w zbożu ( zresztą i tak jest dwukrotnie droższy od dobrej klasy zamienników, jak np. Major, Cliophar) Ja pryskałem w zeszłą sobotę, to w pszenicy była wywinięta podflaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

starane lub zamiennik też załatwi chabra i przy okazji przytulię można praktycznie do początku kłoszenia można stosować  2 lata temu przy kłoszącym się pszenżycie stosowałem i chwast padł, a zboże zdrowe zostało

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
6 minut temu, pszycha1 napisał:

starane lub zamiennik też załatwi chabra i przy okazji przytulię można praktycznie do początku kłoszenia można stosować  2 lata temu przy kłoszącym się pszenżycie stosowałem i chwast padł, a zboże zdrowe zostało

starane da rade chabrowi,? bo mi wyskoczyło z 30 arów i mam środek ale nie widziałem w chwastach wrażliwych chabra a tak bym go pociągnął jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yacenty, co proponujesz na T1/T2 na chwilę obecną, bo się spóźniłem z zabiegiem, a pszenica Arkadia jest mocno ainfekowana? Dostała w dwóch dawkach 140 azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
marcinekcom777 napisał:

Yacenty, co proponujesz na T1/T2 na chwilę obecną, bo się spóźniłem z zabiegiem, a pszenica Arkadia jest mocno ainfekowana? Dostała w dwóch dawkach 140 azotu.

Elatus Era plus Tilt Turbo i masz czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Pawelol111 drogo nie wiem czy pszenica to zwróci, tam może byś trup a trupa nie wskrzesi

Pawelol111 drogo nie wiem czy pszenica to zwróci, tam może byś trup a trupa nie wskrzesi

Do fandango można dodać corbela 0,5 ale to droga zabawa,dlatego napisałem jak nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1296    0

Czym zrobić poprawkę na chwasty? 

Bo jesienią przez pomyłkę daliśmy tylko 1 l CTU + 0,037 l DFF + 7.5 glean.

Najwięcej jest przytuli, już zaczyna przerastać pszenicę. 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica wygląda obiecująco zasiana po grochu, 10 dni temu było czysto, teraz spadło w kilka dni 60 l wody i jest efekt. Miałem pryskac przed deszczami, ale było sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

tyle dyskutowaliście o T2.
tutaj moje porównanie - różnica w cenie to 20zł
Ta sama odmiana - Artist, po lewo środek droższy zastosowany 10maja, po prawej srodek tańszy - mieszanina zastosowana 30.04. Różnica też w regulacji, na lewej poszedł medax, na prawej cerone. Reszta prowadzenia łanu taka sama.

20190519_140311.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
3 minuty temu, Pawel1296 napisał:

Czym zrobić poprawkę na chwasty? 

Bo jesienią przez pomyłkę daliśmy tylko 1 l CTU + 0,037 l DFF + 7.5 glean.

Najwięcej jest przytuli, już zaczyna przerastać pszenicę. 

Proszę o pomoc.

Poprawiaj starane 250 ec

3 minuty temu, yacenty napisał:

tyle dyskutowaliście o T2.
tutaj moje porównanie - różnica w cenie to 20zł
Ta sama odmiana - Artist, po lewo środek droższy zastosowany 10maja, po prawej srodek tańszy - mieszanina zastosowana 30.04. Różnica też w regulacji, na lewej poszedł medax, na prawej cerone. Reszta prowadzenia łanu taka sama.

20190519_140311.jpg

Fajny liść po czym jest ten lewy co tam było dane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

później powiem, na razie główkujcie :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj