Polecane posty

Minkes    72
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Partyzant85 napisał:

Tylko że palenie ukraińskich kiepów jest świadomym wyborem konsumenta. Wprowadzania na rynek produktów rolnych skażonych ewentualną trucizną z zagranicznych ŚOR to zupełnie inna sprawa.

Skoro nie można, wg niektorych stosować zagranicznych sor bo są szkodliwe i urzędnicy nie dopuścili środka na nasz rynek bo nikt im za to nie zapłacił albo zapłacił żeby nie zarejestrowali to powiedzcie mi w jaki sposób wpuszcza się gotowe plody rolne do nas z zagranicy czy do unii z ukrainy traktowane tymi ŚOR? To tylko nasze rosliny pryskane zagranicznym opryskiem są szkodliwe a ich nie?

Edytowano przez Minkes
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Jak to mądrego człowieka miło posłuchać,gdyby unia była konsekwentna to nie wpusciła by na rynek europejski ziarna z niewiadomego pochodzenia i co wtedy ano ceny na europejskim rynku były by wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Jeśli dany środek (substancja) nie jest zarejestrowana w Polsce, to nawet nie ma nad czym się rozwodzić. Wiadomo, że sprzedaż i stosowanie tego jest naruszeniem prawa. Tutaj mamy inną sytuację, bo w grę wchodzi preparat dopuszczony do użytku w Polsce. Na 95 % może to być środek oryginalny, ale niewiadomego pochodzenia (być może z działalności przestępczej takiej jak np. kradzież), dodatkowo wprowadzany do obrotu przez podmiot (w tym przypadku prawdopodobnie osobę fizyczną) nie posiadający prawa do tejże działalności. Na koniec powtórzę raz jeszcze, że śor dystrybuowane na terytorium RP MUSZĄ być opatrzone etykietą - instrukcją w języku polskim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To jak ktoś jeździ na tir-ach i na powrocie ze wschodu przywiezie butelkę wódki to go zamkną bo nie ma polskiej banderoli itp? Produkty spożywcze też muszą mieć polskie etykiety i co? Użytek własny i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

Jeśli człowiek ma na sprzedaż 2 lub 3 butelki to nie robiłbym z tego problemu natomiast jesli ma 20,30 butelek to juz inna sprawa,prawie każdy coś tam sprzedaje na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może chłopu pszenica wyschła i chce się środka pozbyć i sprzedaje a wy tu dostajecie sraczki !!

może za***rdolil w robocie bankę

a być może robota konkurencji która ma na celu wytworzyć opinie o podrabianiu środka danej firmy

od tego są odpowiednie organy to niech badają a wy do roboty albo do nauki a nie paplać na okrągło jedno i to samo i to przeważnie ci sami wszędzie , nudzi się  to na majówkę  się wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Co sądzicie o takim T2/T3: piraklostrobina 105 g/ha + fluksapyroksad 52,5 g/ha + metkonazol 42 g/ha?

Utrzyma mi to pszenicę do żniw czy kupić jeszcze jakiś tebukonazol na t3?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Rozumiem, że ci którzy są przeciwko chemii z Niemiec, Ukrainy i innych państw mąkę wytwarzają z własnych zbóż. Większość młynów mieli ukraińską pszenicę, ale to tutejszym hipokrytom nie przeszkadza. Jestem w szoku, że nawet ludzie na wsi mają tak wyprane mózgi. Swoją drogą to kiedyś słyszałem jak pracownik firmy chemicznej sam przyznał, że zagraniczne korporacje do krajów trzeciego świata (a  tak właśnie jesteśmy traktowani) wysyłają gorsze produkty... Koza dzięki temu szwabskiemu Fandango może mieć lepsze plony od tych, którzy używają ŚOR z polskimi etykietami  i to chyba niektórych niepokoi...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Marian piszesz jakie są przepisy ale nie kazdy się do nich bedzie stosował. Jesli jest ta sama s.a. a etykieta jest pisana drutem kolczastym albo inną cyrylicą to z czystym sumieniem brał bym a przepis o etykiecie jest tylko po to zebys przypadkiem tanszego i lepszego srodka nie przywiózł bo dystrybutor lobbujacy za etykietą w jezyku polskim nie zarobi na Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
Kazik80 napisał:

Rozumiem, że ci którzy są przeciwko chemii z Niemiec, Ukrainy i innych państw mąkę wytwarzają z własnych zbóż. Większość młynów mieli ukraińską pszenicę, ale to tutejszym hipokrytom nie przeszkadza. Jestem w szoku, że nawet ludzie na wsi mają tak wyprane mózgi.

Ale co ty tu do .uja wyskakujesz z jakąś ukraińską pszenicą ?! Poza tym, nie ma zakazu wwożenia do Polski i przetwarzania ukraińskiej pszenicy ! Potrafisz czytać ze zrozumieniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro my nie możemy używać tych środków, które u nich są dozwolone, to jak mogę jeść mąkę z ich pszenicy? Mogą mnie otruć! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzisiaj jechałem i było ograniczenie prędkości do 60 km to wszyscy mnie wyprzedzali więc z tymi zakazami to różnie bywa niby przepisy są ale mało kto ich przestrzega to tak jak z olejem opałowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

pier**licie tu jak Kali-Kali ukraść krowę to dobrze,ale jak Kalemu ukraść krowę to bardzo żle 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

To forum o pszenicy a nie o handlarzach z olx... 

Z t2 czekacie do liscia flagowego jesli jest czysto czy trzymacie zasady ze 3 tyg po t1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393
Napisano (edytowany)

Z tego co zauważyłem to przy wschodniej granicy ludzie nie stosują za wiele środków z ua. Za to przy zachodnie wielu się nie ogranicza, wręcz się śmieją, że kupuję w sklepie jak mieszka 80km od ua

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
10 minut temu, ansu napisał:

Z tego co zauważyłem to przy wschodniej granicy ludzie nie stosują za wiele środków z ua. Za to przy zachodnie wielu się nie ogranicza, wręcz się śmieją, że kupuję w sklepie jak mieszka 80km od ua

Ja mieszkam przy samej granicy i nie kupuję bo jest dużo podróbek nawet wódkę podrabiają którą można kupić pod marketem nawet po 8zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co będzie lepsze na poprawkę chwastów Gold 450  czy mustang forte/306 zauważyłem dopiero teraz miejsca przytuli  pszenica w fazie liscia pod flagowego miejscami zaczyna sie flagowy pokazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
46 minut temu, Thorod napisał:

To forum o pszenicy a nie o handlarzach z olx... 

Z t2 czekacie do liscia flagowego jesli jest czysto czy trzymacie zasady ze 3 tyg po t1?

Jakiś przerywnik tak dla rozrywki, bo w kółko ta pszenica i pszenica :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Wystarczy 1,4l na ha Adexaru na liści flagowy że by poradził sobie z mączniakiem? Jest mokro zimno, pszenica bardzo gęsta a u podstawy mączniak szaleje,czyżby  Capallo przepuściło, na górnych liściach nie widać oznak chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
31 minut temu, Riczson napisał:

Co będzie lepsze na poprawkę chwastów Gold 450  czy mustang forte/306 zauważyłem dopiero teraz miejsca przytuli  pszenica w fazie liscia pod flagowego miejscami zaczyna sie flagowy pokazywać

Ja na przytulie mam starane lub zamiennk jest tylko narazie pogoda nie pozwala wjechac. Codziennie dopaduje może czwartek albo piątek pojadę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, lebek5 napisał:

Wystarczy 1,4l na ha Adexaru na liści flagowy że by poradził sobie z mączniakiem? Jest mokro zimno, pszenica bardzo gęsta a u podstawy mączniak szaleje,czyżby  Capallo przepuściło, na górnych liściach nie widać oznak chorób

Górny liść ma znaczenie w gęstym łanie zawsze coś na dole będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj