Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki18l    52

często gęsto w jęczmieniu zimowym występował, ale od 2 lat pryskam jesienią na mszyce i jest ok, teraz pierwszy rok w pszenicy to mam, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

U mnie skończyłem na 140 i jak będzie pogoda to 34 na kłos. W N2 coś koło 90 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
eddi87 napisał:

Ile dajecie czystego N na N2?

poszło 80kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

U mnie w okolicy chyba każdy ma karłowatość. U mnie też jest masakra. Kurde na jednyn kawałku szły 2-3 zabiegi ale widać że to było za mało. Także na polu gdzie jest potencjał i po rzepaku może naleci ze 4 tony. Ostatni raz siane we wrześniu. Nie bede sie łakomił bo można zaoszczędzić na materiale. Siew 5-10 październik w normalnej obsadzie 350szt i tyle w temacie. Ci co siali w tym terminie mają pszenice o niebo lepsze, zielone aż miło patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Właśnie pryskalem slabsze place w pszenicy tyatnitem +npk i siarczan i niestety widac nie dokonca rozpuszczony nawoz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
11 godzin temu, ravoj napisał:

po chabrze,  przytuli i jeszcze kilku innych cwaniaków, nawet powój jak łeb wychyli to go przyhamuje. Samego chabra taniej można ogarnąć. 

polecam aplikację Vademecum na androida, wpisz Chaber bławatek i masz 114 środków

taki nie tani zestaw powiem, drogi nawet. i po co tebukonazol? Sam Mondatak wystarczy albo podobne,  jak zapobiegawczo stanowczo za bogato, trochę zbędnie z tym tebu i czemu tak wcześnie? 

Po co Stabilan? dokrzewiasz? U nas zimno, pszenica stoi - tylko ta o obsadzie 400+ idzie w górę z racji konkurencji no i tam grzyb atakuje, to chyba że...

Co proponujesz na samego chabra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja axial packiem jechalem jak tylko jeden dzien bylo 17st i chwasty zolte sie robia a to bylo z 2 tyg temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
45 minut temu, mathewc385 napisał:

Co proponujesz na samego chabra?

Na chabra po taniości to tribenuron metylu 

Mnie wyszedł 20.-/ha

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Jest w ogóle jakiś sposób na uniknięcia wirusa karłowatości, pomijając opóźnienie siewu i jesienne pryskanie na robala, które czasem okazuje się mało skuteczne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
43 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Ja axial packiem jechalem jak tylko jeden dzien bylo 17st i chwasty zolte sie robia a to bylo z 2 tyg temu

Axial pack nie bierze fiołka polnego i przytulie też słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
27 minut temu, derek2223 napisał:

Jest w ogóle jakiś sposób na uniknięcia wirusa karłowatości, pomijając opóźnienie siewu i jesienne pryskanie na robala, które czasem okazuje się mało skuteczne?

nie znam,
w przypadku jęczmienia ozimego poradziliśmy sobie tak, że siejemy dużo później - ok 25-30 września, plus 2-3 zabiegi jesienne na robale. Na razie odpukać jest ok, choć ten rok wydaje mi się ze chyba coś go jednak gryzie.
Pszenica tak samo 2-3 zabiegi ale coś tak jakoś nie jestem przekonany, będzie pewnie widać za 2-3 tygodnie.
Na pewno jest lepiej tam gdzie pole było orane przed zasiewem a nie upraszczane.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Słaby jest Axial Pack na przytulę czepną? Rozumiem,że dawałeś kolego w pszenicy... Jaka dawka? Max 1.3l na ha... Pytam,bo nie wiem na co się zdecydować: lancet,czy ten Axial komplet🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
16 minut temu, krzy24 napisał:

Słaby jest Axial Pack na przytulę czepną? Rozumiem,że dawałeś kolego w pszenicy... Jaka dawka? Max 1.3l na ha... Pytam,bo nie wiem na co się zdecydować: lancet,czy ten Axial komplet🤔

Na przytulie kosa to fluroksypyr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Pytales o temp. to nie pisalem ze jeszcze herbistar mialem do tego packa. Zawsze jechalem lancetem albo huzarem ale miotly mi przestalo brac, ciekawe jak ten nowy huzar activ plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Axial Paka dorzuć setkę fluroksypyru i przytulię z chabrem położy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj