Polecane posty

loquito    240

To trochę zwine że potrzebujesz że sobą te dwa  nawozy bo w 20 20 20 to jest mikro co kot napłakał. Plonvit zboże też za wiele nie ma bo 12g Cu i 14gMn to byś musiał trochę tego wlać w opryskiwacz , możesz zawsze kupić mikrovit miedź i mikrovit mangan i dac po 1l każdego. Ale z pośród 20 20 20 i plonvit zboże to plonvit zboże 

Raczej oba lepsze od mepika

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

W jakich dawkach zmieszać duet star +mirage? planowałem 1l+0.7l? I co podać później na T2 żeby było w miarę Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
7 minut temu, Krzysiek89 napisał:

A kristalon zielony 18-18-18 +mikro?

Patrz na  składy nawozów i przelicz sobie czego dasz ile w dawce nawozu która planujesz dac. Kristalon zielony mimo że ma w nazwie mikro nie służy  raczej do dokarmiania mikroelementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
44 minuty temu, SuperRolnik1 napisał:

@yacenty jaka faza w pszenicy, że już t1 leci za chwilę? 

nie wiem, sprawdzałem 10 dni temu jak skracałem, co mi po fazie jak widać ze grzyb idzie na potęgę - bardzo ciepło - dużo rosy na roślinach - dla grzyba warunki perfekcyjne.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Amistar 250 SC – 0,6 l/ha + Artea 330 EC – 0,4 l/ha.  Na t1 w pszenicy i j. ozimym będzie ok? i żyto czymś tańszym można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, michal_xs napisał:

Panowie co lepiej na t2 capalo 1.5l czy adexar plus 1.3l, na t1 idzie duet 1l plus 0.8 mirrage 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
27 minut temu, loquito napisał:

Chyba na T2

 

tak rąbnąłem się to na T2

Co polecacie na T1? przedział cenowy 120-170zł? szukam teraz środków i jakoś słabo coś mogę dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
3 godziny temu, krychu napisał:

I tak nie powinno być. Ceny powinny być równe

Dlaczego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
5 minut temu, FisKars napisał:

 @mat22889 na podstawe słabo, na mączniaka tak średnio 

szukam waszych kombinacji i ciezko mi ten temat przeryć żeby coś znaleźć. Czym pryskacie na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Atak 450 EC 1L(prochloraz) + Tilt Turbo 575 EC( Fenpropidyna|Propikonazol)

 Atak 450 EC 1L(prochloraz)+Duett Star 334 SE ( fenpropimorf, epoksykonazol )

cenowo podobnie wychodzi więc tak mniej więcej może być?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Macius napisał:

Za dużo szukaj taniej

Kupiłem bo taniej nie znalazłem, 4150 wystartowali, a tylko 2 paki czyli słaby argumęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Dla wszystkich niedowierzających pladze chorób wirusowych.  Pobrałem kilka próbek z pól i wysłałem na badanie laboratoryjne. We wszystkich  potwierdzone występowanie wirusa karłowatości pszenicy WDV .


Jak dla mnie jest to wina raczej dużej pladze skoczków zbożowych niż mszyc. Jesienią nasilenie skoczków było bardzo duże i widać na polach objawy.  Pomimo zwalczania mszyc wiele plantacji cierpi, i jak na ten moment widzę ze jedyną skuteczną metodą zapobiegania jest opóźnianie siewu. Pszenicy z późnych siewów wyglądają zdecydowanie lepiej kondycyjne niż te porażone. 

P1160808.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

U mnie też chyba wirus jednak, dokarmianie dolistne złagodziło trochę ale kilka dni później znowu dół żółty. Następny zabieg to chwasty i skracanie i zanim będzie drugie dokarmianie to mocno po d*pie dostanie ...

IMG_20190402_131409.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
michal_xs napisał:

Panowie co lepiej na t2 capalo 1.5l czy adexar plus 1.3l, na t1 idzie duet 1l plus 0.8 mirrage 

adexar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
54 minuty temu, Soulshakin napisał:

Dla wszystkich niedowierzających pladze chorób wirusowych.  Pobrałem kilka próbek z pól i wysłałem na badanie laboratoryjne. We wszystkich  potwierdzone występowanie wirusa karłowatości pszenicy WDV .


Jak dla mnie jest to wina raczej dużej pladze skoczków zbożowych niż mszyc. Jesienią nasilenie skoczków było bardzo duże i widać na polach objawy.  Pomimo zwalczania mszyc wiele plantacji cierpi, i jak na ten moment widzę ze jedyną skuteczną metodą zapobiegania jest opóźnianie siewu. Pszenicy z późnych siewów wyglądają zdecydowanie lepiej kondycyjne niż te porażone. 

P1160808.JPG

Przenieś do galerii

 

a skoczki jak zwalczyć? Późno siana pszenica jest 3x mniejsza od tej sianej w terminie.
W twoim przypadku ile razy pryskałeś na robala? Kiedy ostatni raz? Wielu uważa ze w grudniu już nie ma po co pryskać bo jest zimno, a moim zdaniem robactwo dalej szaleje w najlepsze.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

dobra, a jaki środek działa w temperaturach 0 5 stopni?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

I jak teraz postępować w następnych sezonach ? Zaprawiać na robale , np. Nuprid . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj