Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kobek    93

Capalo to na pewno jedno z tańszych rozwiązań :) Poza tym Wirtuoz wyjdzie też chyba coś około 150 - 160 zł. Tilt + prochloraz to na pewno nie jest jakaś rakieta ale nie wiem czy uda Ci się zorganizować coś lepszego w cenie do 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
47 minut temu, Jarek22B napisał:

stosował ktoś z was taka ochronę?

T1 Tilt + Prochloraz

T2 Menara + Azoskrobina

T3 zobaczymy jakie będą warunki

Czy powtarzający się propikonazol w Tilcie i Menarze nie jest złym podejściem?

Ja stosowałem taką w tamtym sezonie i było czysto opady wiadomo nie powalały ale pszenica uzyskała wysoki plon. Na T3 nic nie dawałem tylko zrobiłem T2/T3. Dodam że stanowisko po rzepaku a przed rzepakiem kilkanaście lat zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, Jarek22B napisał:

stosował ktoś z was taka ochronę?

T1 Tilt + Prochloraz

T2 Menara + Azoskrobina

T3 zobaczymy jakie będą warunki

Czy powtarzający się propikonazol w Tilcie i Menarze nie jest złym podejściem?

T3 ciekawe 😊jeszcze o takich substancjach nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Uziu92 Rozmawiamy o Tilcie ale ja mam zamiar właśnie dać Duett Star :D tylko zastanawiam się czy nie zjechać do 0,6 prochlorazu, a dać 1 litr Duetta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
1 godzinę temu, JozB napisał:

A ja myslę, że tak będzie wygladał Staś po obrobieniu swojego chabra motyczkolem i uzyskaniu informacji, że ceny pszenicy idą jednak do góry😁.

Teraz pryskanie karate zeon lub cypermetryną coś da, czy juz nie za bardzo, bo zarażenie z tego co czytam, to może pojawić sie w każdym momencie wegetacji. I trafić jeszcze na nalot mszyc, bo te środki działają powierzchniowo. Na najlepszy środek, który mozna byłoby zasotosować, czyli działający systemicznie dimetoat nie ma teraz cholera temperatur. Ciekawie sie wiosna rozpoczyna, od wirusa i sinusoidy temperaturowej co 3 dni, gdzie nie można żadnego zabiegu upchnąć

 jeszcze raz Ci powtarzam - mszyca poraziła pszenicę na jesieni , zimowej pszenicy na wiosnę nie poraża , pryskanie insektycydem na wiosnę nic już nie uratuje , możesz tylko zwalczyć ploniarkę , skrzypionkę  pryszczarka i t p .

53 minuty temu, przem64 napisał:

Nieznana odmiana pszenicy siana podobnie jak u mnie na początku października ale bez ochrony insektycydowej na jesieni - 100% porażenia, szkoda że tego nie widać na zdjęciu ale całe pole jest żółte i pszenica ginie w oczach.
pszenica_l_e069ea0526ff746bd56cb1fa6974cdbb.jpg

 Jak przyjdzie 20 stopni ciepła to zrobi się fioletowa i tak stanie w rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

yamato solo wychodzi ok. 110-115 zł na ha i ma w sobie tiofanat metylu 233g/l + tetrakonazol 70g/l  i może coś by jeszcze do tego dorzucić  i cos z tego sklecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
37 minut temu, Uziu92 napisał:

1 rozwiązanie w tym roku drogie strasznie.

nie takie straszne bo połowę potrzebnego mi prochlorazu mam z zeszłego sezonu :)a za tilta zwracają 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może Andros?

2 minuty temu, Uziu92 napisał:

yamato solo wychodzi ok. 110-115 zł na ha i ma w sobie tiofanat metylu 233g/l + tetrakonazol 70g/l  i może coś by jeszcze do tego dorzucić  i cos z tego sklecić ?

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

duett star z prochlorazem lepszy od tilta bo tam masz tylko fenpropidyne na mączniaka i propikonazol to tak dla żartu duett lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Może Andros?

.

może w sumie być, tylko teraz w jakich dawkach oba środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Uziu92 napisał:

może w sumie być, tylko teraz w jakich dawkach oba środki?

Andros 0,4 yamato 1,5 Jak myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Co myślicie o duet Star 0,8

 I Prochloraz  0,7? Nie liczę na plony nie wiadomo jakie, nawożenie zamykam max 140 N w pszenicy  więc nie chcę  dawać nakładów na 9 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ktoś wie co to może być? Ph 6.8, zasobności p k mg średnie, kupione pole i tyle o nim wiem że co roku rzepak pszenica, a takich placów jest sporo 

IMG_20190326_085540.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jak dla mnie PH :). Ale dziś skuło z - 5 przy gruncie było o 6 przy oknie -3. Jechał ktoś zaraz z modusem lub herbicydem po takim przymrozku??

Musze poprawić na miotłę jeden kawałek, lancet mi został z tamtego roku. Kilka dni cieplej i znów chłodniej zapowiadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Witam. Mam około 1.5 ha dość rzadkiej i miejscami wymarznietej pszenicy odmiana bellisa czym ja najlepiej dokrzewic na polu czysto i około 2 tygodnie temu dostała 250kg/ha saletrosanu. Myślałem dać siarczac magnezu + około 0.5l ccc czy zda to egzamin czy coś innego dać?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj