Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5394

Saletra moim zdaniem najlepsza

Nie ma takiej odmiany


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
5 minut temu, robi57362 napisał:

w tym sezonie zdecydowanie saletrosan

bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
pszenice sa mocno pokrzewione nawet za bardzo i nie ma po co ich gonic saletra a siarka wspomoże wykozystanie azotu

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

hmm, u mnie mają średnio po 3 rozkrzewienia. Siane było około 320szt/m odmiana kilimanjaro i kepler. Na jednym kawałku kepler był wysiany ok 270st/m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
9 minut temu, koniu napisał:

hmm, u mnie mają średnio po 3 rozkrzewienia. Siane było około 320szt/m odmiana kilimanjaro i kepler. Na jednym kawałku kepler był wysiany ok 270st/m

U mnie to samo po 3 rozkrzewienia ,siane po 300 sztuk odmiany Patras i Tobak .Na przedwiośniu pójdzie 100kg kizerytu i jak stanie wiosna 180-200l rsm 32

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Witam, mam pytanie odnośnie wyboru odmiany pszenicy jarej na wiosenne zasiewy. Ostatnio uprawiałem kilka lat Tybalt. Nie narzekam na nią plonowała mi pomiędzy 5 t (ten rok) a 7t. Jestem ze świętokrzyskiego. Gleby które użytkuję są 2 klasy, kompleksu pszenno buraczanego. Jedyny minus stanowiska to taki że od połowy maja lubi się zrobić sucho. Zbieram się właśnie do zamówienia nasion i nie mam pojęcia czy znów Tybalt kupić czy może którąś z odmian w czołówce badań COBORU. I oprócz Tybaltu zastanawiam się nad Harendą, Goplaną i Frajdą. Zapewne niektórzy z was mają jakieś doświadczenia z tymi odmianami. Doradzicie którą odmianę warto wybrać i dlaczego? Pytam gdyż w internecie o każdej jest dobra opinia ;)

Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
39 minut temu, sebaskorpio napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie wyboru odmiany pszenicy jarej na wiosenne zasiewy. Ostatnio uprawiałem kilka lat Tybalt. Nie narzekam na nią plonowała mi pomiędzy 5 t (ten rok) a 7t. Jestem ze świętokrzyskiego. Gleby które użytkuję są 2 klasy, kompleksu pszenno buraczanego. Jedyny minus stanowiska to taki że od połowy maja lubi się zrobić sucho. Zbieram się właśnie do zamówienia nasion i nie mam pojęcia czy znów Tybalt kupić czy może którąś z odmian w czołówce badań COBORU. I oprócz Tybaltu zastanawiam się nad Harendą, Goplaną i Frajdą. Zapewne niektórzy z was mają jakieś doświadczenia z tymi odmianami. Doradzicie którą odmianę warto wybrać i dlaczego? Pytam gdyż w internecie o każdej jest dobra opinia ;)

Spróbuj Harende na pewno nie pożałujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Nie wiem, ile hektarów masz tego obsiać, ja bym wziął po 1ha nowych odmian i resztę obsiał Tybaltem, jak do tej pory byłeś zadowolony. Poza tym będziesz miał jakieś porównanie, która ci lepiej w twoich warunkach wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

pszenice sa mocno pokrzewione nawet za bardzo i nie ma po co ich gonic saletra a siarka wspomoże wykozystanie azotu

Żeby siarka wspomogła wykożystanie azotu musi być o wiele wcześniej podana niż azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

rok rokowi nie równy. Ta pszenica co dała słaby plon w tym roku, za rok może sypać najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Obserwujcie pogodę od 1 stycznia do 6 jaka będzie , takie będą poszczególne miesiące .

Obserwacji dni w Grudniu od 13 do 26 , to marzec ma być cuchy i ciepły , Kwiecień deszczowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

A czemu niby od 1 do 6 stycznia? Co to rok ma 6 miesięcy? Raczej zawsze było od 1 do 12 stycznia... Zresztą, tak jak powyżej ktoś napisał że to zabobon..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Przewidywanie pogody polega głównie na jej obserwacji. Współczesne modele cyfrowe polegają na wieloletnich zbiorach danych. Obserwacja 12 dni od Bożego Narodzenia ma jakieś swoje  tradycje od wielu wieków. Dlaczego zaraz "zabobon" ? Dziś niektórzy wiarę w Jezusa Chrystusa też nazywają "zabobonem" bo tacy niby postępowi.  Nie chcesz - nie wierz w takie obserwacje, twoja sprawa. W ubiegłym roku pokryły się z prognozą długoterminową brytyjskiego MetOffice w 90%.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
22 minuty temu, galan99 napisał:

Obserwujcie pogodę od 1 stycznia do 6 jaka będzie , takie będą poszczególne miesiące .

Obserwacji dni w Grudniu od 13 do 26 , to marzec ma być cuchy i ciepły , Kwiecień deszczowy .

Galan piszesz ,,nowolatki'' ? moja mama i dziadek też obserwowali tak pogodę i czasem się sprawdzało czasem nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Nie wiem, ile hektarów masz tego obsiać, ja bym wziął po 1ha nowych odmian i resztę obsiał Tybaltem, jak do tej pory byłeś zadowolony. Poza tym będziesz miał jakieś porównanie, która ci lepiej w twoich warunkach wyjdzie.

Mam tylko 4 ha i to w 1 kawałku dlatego nie chce mi się tego dzielić. No i bawić się w kupno 2 odmian. Może się też okazać że jedna będzie wymagała silniejszego skarlenia niż druga a przejazd wypadnie pewnie pomiędzy ;) Choć fakt porównanie nowych odmian wtedy byłoby najlepsze. Natomiast ile można się spodziewać po Tybalcie to ja już wiem ;) I jestem w stanie to odnieść do specyfiki konkretnego roku.
A co do przewidywania pogody na podstawie starych zwyczajów, jak kiedyś ludzie czegoś nie rozumieli to starali się na siłę znaleźć jakieś wytłumaczenie. Dzisiaj mamy satelity i radary pogodowe a i tak tylko na kilka dni potrafimy w miarę dokładnie przewidzieć pogodę. Przecież nawet ocieplenie klimatu nie jest jednoznacznie stwierdzone. Zawsze były na ziemi okresy cieplejsze i zimniejsze.

Edytowano przez sebaskorpio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Nigdy nie sprawdzi się w 100 % ale zawsze jest jakaś prawda w tym , zeszłym roku sprawdziło się w 90 % zobaczymy na  4 stycznia zapowiadają mróz a to oznacza a to przypada na kwiecień .

5 i 6 stycznia ma być z mrozem to by były następne  miesiące suche , w tym roku padało w wielu miejscach i bywało że 200 metrów już nic nie było aż wyschło .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ja miałem Harendę w tym roku. Dla mnie super. Przed zakupem szukałem trochę informacji i negatywnych nie znalazłem.

Teraz rośnie jako przewódka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

galan99- Według moich obserwacji i zapisów w kwietniu ma być trochę opadów, obserwację prowadzę od 25grudnia, dziś pisałem miesiąc czerwiec jutro lipiec. Ciekawe ile się sprawdzi :)

Agrest na jakiej klasie Harendę siałeś? bardzo jest wymagająca?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3
1 minutę temu, Agrest napisał:

Ja miałem Harendę w tym roku. Dla mnie super. Przed zakupem szukałem trochę informacji i negatywnych nie znalazłem.

Teraz rośnie jako przewódka

Na podstawie zdjęcia profilowego widzę że uprawiasz jagodę kamczadzką, czy tak? Ja też mam troszkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A ja pamiętam lata że od sylwestra przez tydzień i dłużej było po -15 do -30. Napadalo sniegu przed Bożym narodzeniem a potem tylko mróz. I jak to zinterpretować?   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa -30 ... Gdzie i przez ile nocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj