Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian
Na etykiekach pisze jak wół żeby nie pryskac w czasie suszy na osłabione rośliny itp. A w tym roku brakuje wody noce są chłodne a do tego dokładamy im chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8
3 godziny temu, jahooo napisał:

Nie zdarzyło mi się, aby Axial (komplet stosowałem tylko w ubiegłym roku, bo to nowy środek jako PAK) przepuścił miotłę, może to nie miotła, tylko coś, co ją ogólnie przypomina, np stokłosa ?

A czym można tą stokłosę wyciąć, Apyros , Atribut czy raczej coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Cytat z literatury:

Gatunek ten zwalczany może być przez takie substancje aktywne, jak: mezosulfuron metylowy (Atlantis 12 OD, Alister 162 OD), piroksysulam (Mover 75 WG, Nomad 75 WG), propoksykarbazon sodowy(Caliban 178 WG, Attribut 70 SG), sulfosulfuron (Apyros 75 WG, Nylon 75 WG)

Może zamiast lancetu, attribut ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, 79damian napisał:

Witam,

Co polecicie na zabieg T2 - pszenica ozima Hondia?? Na T1 poszedł bumper 250 + helicur 250 ew.

Na T2 chyba za wcześnie trochę ja myślę dać Sokół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Na polach, gdzie zagrożeniem jest perz , daję Attribut. Stokłosy u mnie nie widziałem, może dlatego, że ją też zwalcza. Tam gdzie jest tylko nasilenie miotły leci drugi rok Axial komplet. Jak zadziała, bede wiedział za jakiś czas, to co już zauważyłem, to pszenice po Axialu są w ciut lepszej kondycji, niż po Attribucie, ale to też wynika z kultury pól, na których stosowałem jedno i drugie, attribut poszedł na świeże ugory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

Jak nie zamarzł w zimie to tak, tylko uważaj sobie z ponad dawkowaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
8 godzin temu, damiandg napisał:

Powiedzcie jak u was sytuacja z wilgocią bo  mnie padało od ponad miesiąca tylko dwa razy. Raz 3l a raz 7l i to wszystko pszenica schnie a nie rośnie. Hondia u mnie się kurczy i to ostro Desamo i Sailor jeszcze jakoś się trzymają ale też jakoś tak przyhamowały.

lubuskie, gmina Żagań, deszcz regularnie pada, ostatnio nawet kilka razy na dzień na przemian ze słońcem, idealnie  2 dawka azotu pod deszcze poszły, zboża rosną aż za dobrze, wszystko trza skracać, niektóre pola trzeba poprawić, pięknie zboża się zapowiadają, wszystko tak zasuwa że nie idzie z zabiegami się wyrobić, ostatnie 6 ha mi zostało na T1 popryskać, ale już strasznie późno kolanko i kłosik to ze 5 cm od korzenia , a mączniak straszny, na łodydze i już na liście się pcha, dziś idealna pogoda no ale oczywiście takie to tylko w niedziele albo święta się zdarzają, kiedy na t 2 prysnąć ? pszenżyta już łodyga grubieje od kłosa ,  czekać aż zaczną ości się wysuwać?  

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

jeżeli jeszcze t1 nie skończyłeś to chociaż te  2 tygodnie odczekaj, faza nie musi być idealna może być przed samym kłoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3549
Przed chwilą, pawelol111 napisał:

Mieszanina: Duett Star 0,8, Promax 0,8l, Mikrokomplex 5kg, Plonvit Zboże 1.5l, chelat miedzi 0,4kg - raczej nie powinno być przypaleń, co sądzicie? 

Miedż za póżno,nie ryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

ryzyko takie ze ta miedz już nic nie pomoże tej pszenicy bo jest na nią za późno

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
4 godziny temu, usieq96 napisał:

Jak czytam o tych przypaleniach mocznikiem to się teraz tylko płakać chcę. Nie tak dawno czytałem jak rozpuszczać mocznik to wszyscy "panie ja to wale bezpośrednio na sito leje wężem i wszystko gra". Tak? A teraz płacz, że przypalone jeszcze takimi śmiesznymi dawkami po 5-7kg. Ja na pszenżycie jechałem już 2x mocznikiem Pierwszy 25kg mocznika; 25KG siarczan 7-wodny; 0,4 tytanit; 0,5kg Maximus AminoMicro  pod koniec krzewienia 0 przypaleń Drugi pszenżyto i pszenicę 20kg mocznika 20kg siarczan 7-wodny; 0,2 tytanit; 0,5kg Maximus AminoMicro; 0,6 Corbel; 0,5 Propico i jak na razie również brak przypaleń. Dodam tylko, że mocznik i siarczan rozpuszczałem w beczce z gorącą wodą z solarów dzięki czemu ciecz z rozpuszczonym mocznikiem miała wyższą temperaturę niż woda. Ostatni zabieg wykonany był w pochmurny wieczór temp ok 15 st. Nie dziwie się, że przypaliło jak ktoś pojechał w np 25 stopni jeszcze mocne słonko mając ciecz o temperaturze ok 5 st. 

Aleś kasy wy***ał na te szampony aż mi się papa śmieje, dorzuć tam jeszcze porządne skracanie i grzybówkę jak tutaj co niektórzy i wtedy napisz. Sam mocznik to 30kg ha nie poparzy. To nowość Pan napisał. 

47 minut temu, jahooo napisał:

Na polach, gdzie zagrożeniem jest perz , daję Attribut. Stokłosy u mnie nie widziałem, może dlatego, że ją też zwalcza. Tam gdzie jest tylko nasilenie miotły leci drugi rok Axial komplet. Jak zadziała, bede wiedział za jakiś czas, to co już zauważyłem, to pszenice po Axialu są w ciut lepszej kondycji, niż po Attribucie, ale to też wynika z kultury pól, na których stosowałem jedno i drugie, attribut poszedł na świeże ugory.

Dałem interwencyjnie na hondie i agil artea plus tebu, minęły 4 dni i już na polu serce się raduje. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

@ravoj Już dawno skrócona Moddusem ;p Grzybówka T1 może nie najlepsza, można było dołożyć prochloraz jednak był problem z dostępem i zrezygnowałem w ostatniej chwili Sam mocznik to i w dawce 50kg w fazie krzewienia nie popali o ile woda nie będzie miała temperatury ok. 0 ;D Głównie zwracałem uwagę właśnie na temperaturę. Teraz się tobie papa śmieje ;) Ja miałem tak cały tamten sezon jak czytałem opowieści o twoich wynalazkach ;D Co do tego że to prysznic jedynie to się zgodzę ale jak susza i RSM jeszcze słabo działa to takim mocznikiem coś ruszy. Chyba sam "podlewałeś" nie tak dawno ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, suzuki18l napisał:

lubuskie, gmina Żagań, deszcz regularnie pada, ostatnio nawet kilka razy na dzień na przemian ze słońcem, idealnie  2 dawka azotu pod deszcze poszły, zboża rosną aż za dobrze, wszystko trza skracać, niektóre pola trzeba poprawić, pięknie zboża się zapowiadają, wszystko tak zasuwa że nie idzie z zabiegami się wyrobić, ostatnie 6 ha mi zostało na T1 popryskać, ale już strasznie późno kolanko i kłosik to ze 5 cm od korzenia , a mączniak straszny, na łodydze i już na liście się pcha, dziś idealna pogoda no ale oczywiście takie to tylko w niedziele albo święta się zdarzają, kiedy na t 2 prysnąć ? pszenżyta już łodyga grubieje od kłosa ,  czekać aż zaczną ości się wysuwać?  

To ciekawe ja dolnośląskie , gmina Nowogrodziec , w kwietniu 16 mm a to 60 km różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
7 godzin temu, usieq96 napisał:

@ravoj Już dawno skrócona Moddusem ;p Grzybówka T1 może nie najlepsza, można było dołożyć prochloraz jednak był problem z dostępem i zrezygnowałem w ostatniej chwili Sam mocznik to i w dawce 50kg w fazie krzewienia nie popali o ile woda nie będzie miała temperatury ok. 0 ;D Głównie zwracałem uwagę właśnie na temperaturę. Teraz się tobie papa śmieje ;) Ja miałem tak cały tamten sezon jak czytałem opowieści o twoich wynalazkach ;D Co do tego że to prysznic jedynie to się zgodzę ale jak susza i RSM jeszcze słabo działa to takim mocznikiem coś ruszy. Chyba sam "podlewałeś" nie tak dawno ;) 

Prawda, w ubiegłym roku testowałem co się dało, dlatego wiem co warte są te ładnie wyglądające i niestety drogie dodatki. Wiem na pewno, że nie są warte swojej ceny. Jeżeli kilogram takiego dodatku będzie kosztował 5zł to może i warto będzie  nim psiukać kiedy się da. A tak to interwencyjnie gdzieś można raz  spróbować pszenicę poratować, jak  ją tam coś męczy.

Prawda również jest taka, że faktycznie dawałem mocznik w suszę ostatnio, ale sam mocznik z mikro, nic więcej. Teraz gleba jest dość wilgotna, więc zaprzestałem i myślę, że już mocznik dolistnie potrzebny nie będzie. Mam za ładne zboża żeby znowu oglądać poparzenia albo jakieś żółte liście.

Jeszcze fungi z mikro na flagę i styknie. Jak deszczu nie będzie to i te zabiegi będą średnio  warte.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ravoj wjakiej dawce dałes Artea i tebu i w jakiej fazie bo mi braknie niektórych środków na t2 i nie wiem co kupić innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Zamiast Artea może być Tazer (sama strobiluryna) na T2 plus tebukonazol. Sam propikonazol tez można kupić

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

Tak ale ja walczyłem z brunatną plamistością czyli DTR i dlatego zdecydowałem na Artea 0.5l/ha plus 200g tebukonazolu, ale nazwy środka nie pamiętam. Faza BBCH 32 może 33. 

Tazer słabszy  jest nieco na DTR od Artei, do tego miał iść  Gwarant jeszcze ale tej nocy miało padać więc szybko bym go stracił. To nie był typowy T2 lecz zabieg interwencyjny, na T2 na flagę pójdzie artea z tazerem jak Jahoo pisze plus Gwarant  bo zapewne Hondię i Agil będę musiał poprawić  bo mocno gęste i będą chorować. 

A jak nazbieram kasy to Fandango zapodam a kto biednemu zabroni bogato żyć, ciekaw jestem czy wart swojej ceny. W klasyfikacji połączenie sunstancji jakie posiada bije na głowe wszystko inne. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Tigon napisał:

Jak nie zamarzł w zimie to tak, tylko uważaj sobie z ponad dawkowaniem 

Dlaczego?

9 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Czy skracanie pszenicy medax max  w fazie 2 kolanka spowoduje skrucenie kłosa?

A dlaczego niby miał by skrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498
1 godzinę temu, ewelinka2x3 napisał:

Witam. Czy w taką suszę jaka obecnie panuje na polach warto dokrzewiać zboża jare CCC? Zaszkodzi im czy pomoże? 

Raczej nie ma sensu bo raz się nie rozkrzewi a dwa przyhamuje pewnie korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj