Polecane posty

20CBR12    209
1 godzinę temu, Przem00 napisał:

Skoro to wszystko to niby to samo to polecam poczytać etykiety rejestracyjne i zobaczyć gdzie w "Środkach ostrożności" wspominają o fitotoksyczności a gdzie nie. Technologii produkcji nie da sie podrobić i jak się kupuje produkt od renomowanej firmy to ma się gwarancję że zostal on konkretnie przebadany przed wprowadzeniem i zadziała bez żadnych niefajnych niespodzianek na polu. Moddus u mnie zawsze leci do mieszanek z mikroelementami i fungi i nigdy nie było po nich przypaleń. I wolę by tak zostało. Nie stać mnie na próbowanie środków o ktorych mówią że to niby "to samo" a jednak mają takie mają takie nieciekawe zapisy w etykietach.

Moim zdaniem powinno się dążyć do tego żeby produkować jak najwięcej przy jak najmniejszych kosztach. Gadasz jak niereformowalny rolnik który od 20lat w tym samym miejscu sieje żyto co roku i dalej mu nie rośnie... Wszędzie dookoła trąbią że większość zamienników jest tak samo skuteczna jak oryginały tylko że są tańsze a ty twierdzisz że wszyscy się mylą inie będziesz ryzykować, przemysł może to na spokojnie... Po co podwójnie dorabiać wiodące firmy chemiczne które już i tak są bardzo bogate? O.o

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Tak samo straszą ludzi zaprawianiem fungicydami, że zła formulacja, że pszenica nie będzie wschodzić itp i co? I nic ;) A kasa zostaje w kieszeni 
Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Już kiedyś wspominałem w zeszłym sezonie jechaliśmy modanem w dawce 0,4l/ha i ładnie usztywnilo pszenicę bez przypalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Wrzucam trochę lepsze zdjęcie "chwasta" który pięknie rośnie w pszenicy. Może ktoś doradzi czym to zwalczyć teraz. Panowie w sklepie sami narazie nie wiedzą, może pszenżyto, owies. Proponują w późniejszym terminie przyjechać.

20180216_131827.jpg

20180216_131809.jpg

20180216_131747.jpg

20180216_131801.jpg

20180216_131747.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
2 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Moim zdaniem powinno się dążyć do tego żeby produkować jak najwięcej przy jak najmniejszych kosztach. Gadasz jak niereformowalny rolnik który od 20lat w tym samym miejscu sieje żyto co roku i dalej mu nie rośnie...

Nie wiem jak to porównanie ma się do robienia oprysków bezpieczną i dobrą mieszaniną. Jakoś nigdzie nie narzekam by coś mi nie działało. :)

2 godziny temu, 20CBR12 napisał:

Wszędzie dookoła trąbią że większość zamienników jest tak samo skuteczna jak oryginały tylko że są tańsze a ty twierdzisz że wszyscy się mylą inie będziesz ryzykować, przemysł może to na spokojnie...

W lewoskrętną witamine c też wierzysz bo ludzie wszędzie dookoła o niej trąbią? Ludzie różne rzeczy mówią. Pamiętam jak w okolicy chwalili się że będą kukurydze pryskać dikambą bo będzie tanio i dobrze a później dziwili się przypaleniom... Czytam, patrzę, porównuję etykiety i wyciągam wnioski. Moim zdaniem trudno mówić że zamienniki to "to samo" jak mają takie zapisy na etykiecie i bywają po nich przypalenia. Substancja czynna jest najważniejsza wiadomo ale technologia produkcji i substancje pomocnicze też coś znaczą. Nikogo do używania lub nieużywania czegokolwiek nie przymuszam, piszę po prostu swoje zdanie. Każdy robi tak jak mysli że będzie dla niego najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Przem00 sam napisałeś - czytać etykiety. Mimo tej samej substancji czynnej odmienny nośnik może powodować, że zawęża się np spektrum aplikacji co do temperatury, wymagania odnośnie czasu do opadów, mieszania z innymi substancjami. Jeśli np. Moddus jest mieszalny ze środkami Xi Y to już niekoniecznie z ich zamiennikami i na odwrót, te środki z zamiennikiem Moddusa bo skład nośników może się ścinać. Z drugiej strony, jak się nie wypróbuje, to się nie wypraktykuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

@m3tysek - ja bym nadal obstawał przy owsie głuchym. wydaje mi się, że widać lewoskręt liści.

Ile najwięcej mrozu miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
4 godziny temu, Przem00 napisał:

Skoro to wszystko to niby to samo to polecam poczytać etykiety rejestracyjne i zobaczyć gdzie w "Środkach ostrożności" wspominają o fitotoksyczności a gdzie nie. Technologii produkcji nie da sie podrobić i jak się kupuje produkt od renomowanej firmy to ma się gwarancję że zostal on konkretnie przebadany przed wprowadzeniem i zadziała bez żadnych niefajnych niespodzianek na polu. Moddus u mnie zawsze leci do mieszanek z mikroelementami i fungi i nigdy nie było po nich przypaleń. I wolę by tak zostało. Nie stać mnie na próbowanie środków o ktorych mówią że to niby "to samo" a jednak mają takie mają takie nieciekawe zapisy w etykietach.

Gadka o nosnikach to bajka koncernów. A to że eie lepiej wchłania, a to że lepiej przemieszcza albo że jest niepowtarzalny bo łączy si e z woskiem roślin i tak sprytnie działa że żaden tak nie działa. Ja takich rzeczy nie kupuje. Jakieś róznice może są ale nie do wykazania. Jakby mogli pokazać ze takowe są to by o tym trąbili na lewo i prawo. Używałeś kiedyś zamienników że masz porównanie czy tylko w to wierzysz? Popatrz jak ta Syngenta ma takie fantastyczne patenty a dokłada do swojego Elatusa metkonazol robiony przez firmę generykową z Belgii. Nie boja się że bedą przypalenia?

Ja zerkniesz na wielkich dystrybutorów jak Procam, Agrii czy Osadkowski to myslisz że oni oryginałami handlują? Dla amatorów może coś mają ale główne produkty to sprawdzone  generyki. Jakoś się nie boją i olbrzymie gospodarstwa zaopatrują. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

w sklepie na półce z syngenty zostało mi kilka sztuk toprexu i artei. Tak to mam praktycznie wszystko z innvigo i inne generyki. Nikt nie pyta o syngente. A jak chce moddusa to mówi: daj mi ten tańszy moddus. Sprawdzone w naszym gospodarstwie solo i w mieszankach z odżywkami, fungi, insektami itp i jest bardzo dobrze. Kwestia tego kto jakie ma podejście. Jeden ma zakodowany produkt syngenty i nie chce tańszego, drugi kupił i sprawdził i nie chce nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
3 godziny temu, Agrest napisał:

@m3tysek - ja bym nadal obstawał przy owsie głuchym. wydaje mi się, że widać lewoskręt liści.

Ile najwięcej mrozu miałeś?

 -11 niby w przyszłym tygodniu zapowiadają mrozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam z jakim środkiem można mieszać środek TOPREX chodzi mi o 2 liścienne aby osobno nie pryskać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
22 godziny temu, m3tysek napisał:

Wrzucam trochę lepsze zdjęcie "chwasta" który pięknie rośnie w pszenicy. Może ktoś doradzi czym to zwalczyć teraz. Panowie w sklepie sami narazie nie wiedzą, może pszenżyto, owies. Proponują w późniejszym terminie przyjechać.

Jeśli na wiosnę będzie jasno zielony to jest to chwastnica lub  trawa, obstawiam stokłose,życica  w tej fazie ma drobniejsze liście a owsa głuchego to jeszcze nie widziałem o tej porze Lekarstwem jest Atribut lub Atlantis ,zadziała w pełnej dawce ale trochę kosztuje

Edytowano przez wiesiek63zmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

capalo i adexar plus ktoś stosuje w pszenicy ? jak z jakością tych produktów? i Jak to mniej wiecej cenowo się przedstawia?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

aha czyli cena porównywalna do pakietu Univoxpro. A czym można by było tego adexara zastąpić na T2/T3 zeby było troche taniej coś ok 160 moze 170 i za bardzo na jakości ochrona nie spadła. bo na t1 zastanowiam sie nad capalo i teraz cos dotego w miare dobrego na T2/T3

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Safir+gwarant+amistar podróba. Fajnie powinien wyjść Praxior, tylko nie wiem czy on nie jest tylko u Osadkowskiego nie był taki drogi taki trochę uboższy adexar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Może być Treoris + epoksykonazol lub metkonazol.  Ciekawą kompozycje na T2/T3 ma Agrii. Fluksopyroksad z metkonazolem o naz wie bodajże Lirax . Mozna spróbować znaleźć przecenione wyprzedazowe produkty z wycofywaną pikoksystrobiną . Reveller i Ceredo. Do pierwszego dodac Gwarant do drugiego epoksykonazol  i bedzie gitara. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Jakoś  nie chce mi się wierzyć że rozsiane na jesieni doczeka do wiosny ;)

ktos ma jakies opinie na ten temat? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Strasznie mnie odrzucają te "niesamowite" "wyjątkowe" itp określenia. Sam produkt jest dość intrygujący. A kiedy on wszedł na rynek? Ktoś już stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Dobra reklama to jest dżwignią sukcesu dla firmy sprzedającej nawozy , czy opryski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Jeśli jest otoczkowany to jest to realne, na rynku  są już takie nawozy bardzo często używane w np.sadownictwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
2 godziny temu, KlimekPL napisał:

Strasznie mnie odrzucają te "niesamowite" "wyjątkowe" itp określenia. Sam produkt jest dość intrygujący. A kiedy on wszedł na rynek? Ktoś już stosował?

dostał nagrodę farmera 2016 wiec musi być już od 3 lat  a jakoś cisza od tego czasu...


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na stronie jest podane że przy 3 dawkach N pierwszą  stosujesz w październiku 40 kg. Druga na początku ruszenia wegetacji a trzecia początek kwietnia. Przy dwóch dawkach pierwsza przy ruszenia wegetacji a druga na początku kwietnia  :)

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj