Polecane posty

Kula07    163

Witam.

 

Na życzenie jednego z kolegów wstawiam zdjęcia swoich pszenic.

 

Julius:

 

ee4921776614.jpg

 

Julius siany z zamkniętą co 3 redlicą:

 

519ab00b6d35.jpg

 

Tacitus:

 

e5e7d53b514c.jpg

 

Zdjęcia robione rano podczas siania II dawki stąd ten kolor roślin (rosa).

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

@Kula - siałeś już II dawkę na pszenicę?! kiedy dawałeś I?

No chyba że na II dawkę idzie mocznik wtedy ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Część 25 lutego, reszta 3 marca bodajże.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na początku kloszenia zależnie od pogody.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Gratuluję ładnych łanów :rolleyes:  widać, że teoria łączy się tu idealnie z praktyką mój miszczu. 

A Kulawy mówi, że moja gęsta...  U ciebie Kula zaczyna zakrywać międzyrzędzia, bynajmniej ta siana zwyczajnie, planujesz poprawki na dwuliścienne, kiedy? 

Ta siana  2/3 wygląda całkiem dobrze, a jak się krzewi, lepiej? czy jeszcze różnicy nie widać? 

A ciągnik już ogarnąłeś, bo syf straszny..... :ph34r:

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

nie będę ukrywał, że podpatrzyłem Kulę i również zasiałem eksperymentalnie 2/3.... :):)

pszenica Julius, siana 22 września, obsada ok 310n/m2

mówiąc szczerze wizualnie o wiele bardziej i się podoba niż ta siana standardowo!

 

 

 

post-31085-0-66345500-1490783260_thumb.jpg

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Ciekawe, czy przełoży się to na plon, bo jakość ziarna powinna być z takiego siewu lepsza. Czyli już dwóch na forum będzie mogło się na ten temat za 4 miesiące wypowiedzieć. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panczo LUX pszenica.Ja dziś zrobiłem foto moim 3 odmianom :P

 

Nr1 JULIUS

 

 

 

e44224iwupdg.jpg

 

 

 

Nr2 DELAWAR

 

ljd7x3kq8h3e.jpg

 

cene1avso5gm.jpg

 

 

 

 

48m31c7xfw9v.jpg

 

Nr.3 Hondia

pz6nutfnt92l.jpg

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy norma wysiewu w kilogramach powinna byc przy takim siewie taka sama jak w normalnym czy pomniejszona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Wy na tym zachodzie to wszystko macię większe, grubsze, dłuższe. gęstsze.... chodzi mi o zboża. <_<

Toż ona zaraz będzie w źdźbło szczelać.


Czy norma wysiewu w kilogramach powinna byc przy takim siewie taka sama jak w normalnym czy pomniejszona?

noż oczywiście, że pomniejszyli obsadę, przecież o to chodzi. Nie sztuką napchać 60 roślin w rząd na 1m długości, to po co by zamykać ciecią  leje.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

<p>Czyli probe krecona najlepiej zrobic na otwartych redlicach a dopiero potem zamknac co trzecia?</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Z tego co Kula pisał kilka stron wcześniej wyliczyłem, że zmniejszył obsadę o 8% od zalecanej z 350 na m ​2  do 320 roślin, więc nie mógł tak zrobić jak piszesz, bo wtedy wychodzi  obsada mniejsza o 33% (1/3 siewnika nie sieje) i wysiałby 234 roślin. Ale jak wyliczył optymalną obsadę niech się sam  wypowie, na pewno w rzędzie ma gęściej niż  przy zwykłym siewie. Można to obliczyć.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Klimek oblicz sobie obsade, MTZ, % kielkowania i Ci wyjdzie ile musisz KG zasaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

<p>Zastanawialem sie czy taka metoda moznaby zyto hybrydowe zasiac, wyglada to interesujaco ale zobaczymy po zniwach co powiecie o plonie i parametrach.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Klimek oblicz sobie obsade, MTZ, % kielkowania i Ci wyjdzie ile musisz KG zasaic

Jemu chodzi jaka jest obsada przy zamkniętej co trzeciej lei.

Arkadia wychodzi co 2,5 cm przy normalnym siewie 350 na mkw i licząc 12'5 cm odstęp rzędów. Więc u Kuli powinna rosnąć co 1,88 cm jak zmniejszył obsade do 320 przy zamkniętej co 3 lei. Troszkę geściej, ale niewiele. Tak mniej więcej wychodzi z moich mizernych obliczeń.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Źle liczysz. Przy nrmalnie sianym Juliusie zakladałem obsade 290 szt/m2, przy sianym 2/3 obsada miała wynosić 250szt/m2.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No liczę dobrze, tylko obralem złą liczbę wyjściową. Bo gdzieś pisałeś o obsadzie 320. Czyli wychodzi że zmniejszyłes o 13% obsade, co daje jakieś pół cm geściej w rzędzie niż na zwykłej. Nieznaczna różnica.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kula07 - konkret te twoje pszenice.
Jeśli to nie problem to mógłbyś rozpisać mniej więcej nawożenie oraz jakie zabiegi planujesz (T1, T2, T3) i jak one wyglądają kosztowo. 
Chcę swoją pszenicę w tym roku poprowadzić agrotechnicznie tak na poziomie 70% maksa.

Edytowano przez Yankess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Kula stosujesz agrovite 48,nie za wcześnie ta druga dawka N ,ja planuje 7-10 kwiecień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

mogłeś jechać obok śladu to po jednym przejeździe nic nie będzie ale dwa razy tego samego dnia to nie próbowałem. Przynajmniej będziesz miał ścieżki technologiczne porobione hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Planuje dokrzewic pszenice ccc i tu brzmi Moje pytanie w jakiej fazie piwinno sie dokrzewic?

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj