Polecane posty

koczas    80

@luki21 ja jeszcze nie skracałem, myślę że to jeszcze z tydzień czasu zejdzie do 1 kolanka, a chcę prysnąć korekcyjnie bo 2 pola mam zachwaszczone, i w sumie środa/czwartek to ostatnie dni na izoproturon lub huzar w miarę zgodnie z etykietą. A co może się wydarzyć, jak opryska się huzar lub IPU w opóźnionym terminie, tylko spadnie skuteczność czy przyhamuje pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

@luki21 ja jeszcze nie skracałem, myślę że to jeszcze z tydzień czasu zejdzie do 1 kolanka, a chcę prysnąć korekcyjnie bo 2 pola mam zachwaszczone, i w sumie środa/czwartek to ostatnie dni na izoproturon lub huzar w miarę zgodnie z etykietą. A co może się wydarzyć, jak opryska się huzar lub IPU w opóźnionym terminie, tylko spadnie skuteczność czy przyhamuje pszenicę?

Sytuacja diametralnie sie zmieni bo przyroda musi nadrobic straty od piatku ma byc juz cieplo wiec planuje startowac z regulacja. Nie ma co czekac na 1 kolanko bo to moze przeleciec i beda plecy.trzeba obserwowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

u mnie końcówka krzewienia-jak myślicie warto jeszcze pryskać na dokrzewienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Dołączam się do pytania, planuje w czwartek wjechać na dokrzewienie ponieważ miałem awarie opryskiwacza, pszenica jeszcze nie zakryła ziemi, w największej roślince widać kolanko zaraz nad węzłem krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Kupiłem nawóz dolistny AgroTop i chce wiedziec czy można go mieszać z siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie dolistne mieszam z siarczanem magnezu. Nie wiem jaką strategię wybrać. Czasu mało a trzeba zrobić korekcję na chwasty bo przytulia wylazła, na upartego można skracać i odżywka zalega jeszcze. Na koniec pójdzie nawóz. Myślę jednak, że zacznę od skracania. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Planuję wykonać oprysk dolistny pszenicy i pszenżyta i nie wiem czy abym czasami nie przedobrzył.Mam dwie opcje 20 kg mocznik + siarczan magnezu + herbicyd lancet.

Albo mocznik (tylko nie wiem ile mogę go wsypać aby nie wyszło za duże stężenie ) + siarczan + kristanol zielony + herbicyd lancet

na 1 ha dam 300l.

 

W 2 opcji ile mogę dać tego mocznika abym nie przypalił bo w kristanolu jest 18 % azotu czy lepiej zastosować coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

u mnie końcówka krzewienia-jak myślicie warto jeszcze pryskać na dokrzewienie???

 

jeśli dobrze rozkrzewiona to nie ma sensu chyba ze by była biedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

ile trzeba odczekać po zastosowaniu herbicydu w moim przypadku apyros 75wg, przed pryskaniem antywylegaczem + odżywki? i czy antywylegacz + mocznik + siarczan magnezu + odżywka wieloskładnikowa to dobre połączenie czy za duża mieszanka i lepiej coś ująć np mocznik ?

 

i czy warto jeszcze zastosować coś na dokrzewienie bo na jednym kawałku marnie wygląda, rzadka miejscami puste pola i chwasty wydają się większe od pszenicy ?

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Można dodać moczniku do nawozu dolistnego Zboża Plus? W jakiej dawce, starczy 10 kg mocznika na 1 ha? No i za ile czasu można by ten oprysk wykonać po oprysku herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Mam dylemat. Pszenica Arktis ładny ciemny kolor, dobrze rozkrzewiona. I dawka azotu w postaci saletry 200 kg rozsiana 09.03. Teraz tak, oprysków jeszcze żadnych nie robilem. Chwastow jest masa , najwiecej dwulisciennych. Mam zamiar dzisiaj dac druga dawke azotu w postaci saletry 150 kg. Jak myslicie czy dobrze zrobie??? czy może lepiej sie wstrzymac z nawozem i od chwastow pragnąć???
"prysnąć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Po co chwasty jeszcze nawozić najpierw od chwastów a za jakiś czas druga dawka nawozu !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam ...Czy do herbicydu moge dolozyc cos na robaka?podejrzewam ze ploniarka siedzi w pszenicy bo po rozcieciu zdzbla trafilem na larwe..

herbicyd to apyros +starane..

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Po co chwasty jeszcze nawozić najpierw od chwastów a za jakiś czas druga dawka nawozu !!!

Pomysl troche Kolego. Azot dany miesiac temu, pszenica juz pewnie wezystko zjadla. Jak sypnie saletre to ona/nie bedzie dzialac odrazu ,to nie rsm. Rozsypie saletre potem opyska i wszystko bedzie ok. Chwasty moze cos skorzystaja z tego azotu ale lepiej zeby skorzystaly niz zeby pszenica glodowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

skoro pszenica ma ciemny kolor i dobrze rozkrzewiona to poco sie spieszyć z nawozem nawóz można dać nawet za tydzień na pierwsze kolanko ja bym zwalczył chwasty a potem nawóz t1i skracanie kolejność dowolna !!! Niech każdy robi jak chce !!! Ja jeszcze poczekam z dzień dwa na trochę ciepła i pryskam na chwasta !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Popieram zdanie kolegi wyżej. Skoro pszenica wyglada dobrze a jeszcze nie strzela w źdzbło po co sie śpieszyć z saletra. Ja bym na miejscu kolegi wykonał na dniach jak najszybciej oprysk od chwastów. A za tydzien w zależności od tego jak bedzie wygladała pszenica sypnął saletre. Pszenica w fazie krzewienia pobiera dziennie od 0,5-1 kg N na dzien. W fazie pierwszego kolanka i wyżej zaczyna pobierać 2-4 N dziennie. Wobec tegonie ma co sie śpieszyc z saletra przed fazą strzelania w źdzbło bo potem tego azotu zabraknie na wypełnienie kłosa jeśli ktos nie planuje 3 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Wszystko fajnie pięknie ale mysle ze wieksza bedzie utrata plonu jezeli tego azotu zabraknie w fazie strzelania w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

To może puki co opryskać ją mocznikiem i siarczanem magnezu. A za pare dni chwasty zwalczyć, pod koniec tygodnia zapowiadają ładne pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Ile stosujecie litrów RSMu na 2 dawkę w pszenicy i pszenżycie ozimym ?? I czy RSM na 2 dawkę stosuje się tak jak saletre czyli na początku strzelania w źdźbło czy może później z racji tego że saletra musi się rozpuścić a RSM jest prawie od razu dostępny dla roślin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ominowy    2

Nie zaszkodzi jeżeli tego samego dnia rozsieję saletre i popryskam od chwastów?

Edytowano przez ominowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj